خانه
بلاگ
حساب کاربری

تجربه بی حد و مرز آرامش در امن‌ترین شهرهای دنیا

تجربه بی حد و مرز آرامش در امن ترین شهرهای دنیا

هنگامی که قصد سفر و یا مهاجرت به کشور جدیدی را دارید، اولین فاکتوری که باید آن را در نظر بگیرید، امنیت آن کشور است. به همین ترتیب افرادی که قصد مهاجرت دارند امنیت کشور را مهمترین عامل در انتخاب کشور مقصد می‌دانند. در این راهنما از توریک لیستی از امن ترین شهرهای دنیا را مطابق با آخرین شاخص صلح جهانی 2023  ارائه کرده‌ایم. توکیو، سنگاپور، کوپنهاگ، سیدنی، دبی و … برخی از امن‌ترین شهرهای دنیا هستند که در آن‌ها نرخ جرم و جنایت پایین بوده و سیستم‌های سیاسی باثباتی دارند که آنها را به مقصدی ایده آل برای مسافران و مهاجران تبدیل می‌کند.

 

توکیو، ژاپن

توکیو جزو امن‌ترین شهر جهان برای مهاجرت، زندگی و سفر است. با توجه به اینکه توکیو چندین سال است که به دلیل نوآوری، زیرساخت‌ها و سیستم مراقبت‌های بهداشتی خود شهرت جهانی دارد، تعجب آور نیست که در لیست امن‌ترین شهرهای جهان باشد. اگرچه توکیو جمعیت زیادی دارد، اما یکی از شهرهای امن با کمترین میزان جرم و جنایت در جهان است. عامل مهمی که به امتیاز ایمنی بالای توکیو کمک می‌کند، احترام به فضا و دارایی دیگران است که یک رکن کلیدی در جامعه ژاپن است. اگر شما نیز قصد سفر و یا مهاجرت به این کشور را دارید، برای اطلاع از نحوه دریافت ویزای ژاپن می‌توانید به وب سایت گردشگری توریک مراجعه کنید.

 

سنگاپور، شهر امن آسیایی

سنگاپور، شهر امن آسیایی

 

سنگاپور که به دلیل حکمرانی کارآمد و قوانین سخت‌گیرانه‌اش معروف است، یکی دیگر از امن‌ترین شهرهای دنیا می‌باشد که آن را برای سفر و زندگی به یک گزینه ایده آل تبدیل می‌‌کند. این شهر همچنین دارای یک سیستم حمل و نقل در سطح جهانی، امنیت دیجیتال پیشرفته و نرخ پایین جرم و جنایت است. یکی دیگر از عناصر کلیدی که سنگاپور را به شهری مطلوب برای سفر و زندگی تبدیل می‌کند، شهرت آن به نظافت است. سنگاپور طی سال‌های متمادی برای ریشه‌کن کردن بسیاری از رفتارهای نامطلوب، از جمله زباله‌ریزی، با تدابیر خاصی عمل کرده است و امروزه در لیست محبوب‌ترین و امن‌ترین شهرهای جهان قرار گرفته است. شما نیز با دریافت ویزای سنگاپور می‌توانید تجربه بی‌نظیری از سفر به این شهر مدرن آسیایی به دست آورید!

 

کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ یکی از زیباترین شهرهای اروپا با آبراهه‌های متعدد و خانه‌های رنگارنگش است. این شهر به دلیل اینکه خانه قدیمی‌ترین پارک موضوعی اروپا، باغ تیوولی است، شناخته شده است. کپنهاگ دانمارک به لطف نیروی پلیس آموزش دیده و همیشه حاضر، یکی از شهرهای امن با جرم و جنایت بسیار کم در جهان است که آن را به یکی از امن‌ترین شهرهای دنیا تبدیل می‌کند.

شهروندان کپنهاگ همچنین از کیفیت زندگی بالا و دسترسی به سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی برخوردار هستند. سیستم حمل و نقل کارآمد، رفاه اجتماعی بالا و سایر زیرساخت‌های شهری موجب شده تا کپنهاگ مقصد جذابی برای مهاجران و گردشگران باشد. اگر شما نیز قصد سفر و یا مهاجرت به این شهر را دارید، برای دریافت ویزای دانمارک می‌توانید از کارشناسان مجموعه توریک راهنمایی بخواهید!

 

استکهلم، سوئد

استکهلم، سوئد - امن ترین شهرهای دنیا

 

استکهلم مقصد دیگری است که در میان مسافران و گردشگران جهانی از امنیت بالایی برخوردار است.

مانند کپنهاگ، استکهلم نیز دارای نیروی پلیس آموزش دیده است که در سرتاسر شهر حضور دارد و به نرخ پایین جرم و جنایت کمک می‌کند. سوئد جزو امن ترین کشور جهان برای زندگی است که به شدت بر امنیت دیجیتال، برابری جنسیتی، پایداری محیطی و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی خوب تاکید دارد و همین امر موجب محبوبیت این کشور در میان افرادی که به دنبال مقصدی امن برای مسافرت و یا زندگی در کشورهای اروپایی هستند، شده است.

 

ملبورن، استرالیا

ملبورن که به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا شناخته می‌شود، دومین شهر بزرگ این کشور و جزو امن‌ترین شهر جهان شناخته می‌شود.  طبق نظرسنجی Time Out که در سال 2019 انجام شد، ملبورن به عنوان شادترین شهر جهان انتخاب شد و این بیشتر بدان دلیل است که مردم این شهر احساس امنیت می‌کنند. ملبورن یکی از پربازدیدترین مکان‌های استرالیا و گزینه‌ای محبوب برای افرادی است که به دنبال مهاجرت دائمی هستند. نرخ جرم و جنایت نسبتاً پایین، زیرساخت‌های خوب و تأکید زیاد بر ایمنی شخصی و سیستم مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت، ملبورن را به یکی از امن‌ترین شهرهای جهان برای زندگی تبدیل کرده است.

 

هنگ کنگ

هنگ کنگ - امن ترین شهرهای دنیا

 

هنگ کنگ زمانی در بین 10 شهر برتر جهان قرار داشت، اما از سال 2017 به دلیل افزایش اعتراضات  علیه دولت، این رتبه بندی کاهش یافته است. اما با این وجود، هنوز هم جزو رتبه‌های برتر در میان امن‌ترین شهرهای دنیا است. اقتصاد بسیار توسعه یافته و نرخ جرم و جنایت نسبتا پایین آن را به یکی از بهترین و امن‌ترین شهرهای بزرگ جهان برای سفر و زندگی تبدیل کرده است. گشت‌های اجتماعی و افزایش حضور پلیس در سراسر شهر، هنگ کنگ را به مکانی امن برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و پیاده‌روی در شب تبدیل کرده است. هنگ کنگ همچنین دارای تدابیر سختگیرانه امنیتی دیجیتال است و پیشرو در تکنیک‌های مبتکرانه مبتنی بر داده است و از داده‌های عموم مردم محافظت می‌کند.

 

امستردام، هلند

آمستردام یکی از بهترین شهرهای اروپا است و سالانه میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. همچنین یک شهر جذاب و امن برای افرادی است که به دنبال شروع یک زندگی جدید هستند. دلیل اصلی این امر این است که هلند یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در جهان را دارد. یکی از بزرگترین دلایل محبوبیت امستردام در امتیاز ایمنی آن، آمادگی آن در برابر هرگونه بلایا است. از نظر ایمنی برای آمادگی آینده در مورد شوک‌ها و حملات تروریستی احتمالی، امستردام شهر بسیار امنی است و شیوه‌های پایدار و کیفیت بالای زندگی، آمستردام را به یک مقصد ایده آل برای مسافران و مهاجران تبدیل کرده است. اگر شما نیز قصد سفر و یا مهاجرت به امستردام را دارید، می‌توانید برای اطلاع از شرایط و نحوه دریافت ویزای هلند می‌توانید با کارشناسان مجموعه توریک در تماس باشید.

 

ولینگتون، نیوزلند

ولینگتون، نیوزلند - امن ترین شهرهای دنیا

 

یکی دیگر از کشورهایی که کمترین میزان جرم و جنایت در جهان را دارد و امن‌ترین کشور دنیا محسوب می‌شود، نیوزلند است. ولینگتون نیوزلند نیز در لیست امن‌ترین شهرهای جهان قرار دارد و سالانه هزاران نفر به دنبال اقامت دائم به این شهر مهاجرت می‌کنند و دلیل اصلی آن این است که بالاترین اولویت ولینگتون، امنیت شخصی شهروندانش است. ولینگتون همچنین به دلیل زیرساخت‌های خوب شهری، مراقبت‌های بهداشتی کارآمد و تمرکز بر پایداری بسیار محبوب است.

 

سیدنی، استرالیا

سیدنی یک کلان شهر پررونق در استرالیا است و به دلیل تنوع و فرهنگ فراگیرش به خوبی شناخته شده است و از گردشگران و مهاجران در سراسر جهان استقبال می‌کند. سیدنی فرصت‌های شغلی و کسب و کار فراوانی را ارائه می‌دهد و بنابراین نرخ بیکاری نسبتاً پایینی دارد. محققان اظهار دارند که فرصت‌های شغلی متعدد، به نرخ پایین جرم و جنایت در شهر کمک می‌کند. این ویژگی همراه با زیرساخت‌های عالی، سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی و تاکید زیاد بر پایداری محیط زیست، باعث شده است سیدنی در لیست امن‌ترین شهرهای دنیا برای مسافران و مهاجران قرار گیرد. اگر شما نیز سیدنی را به عنوان مقصد مهاجرتی و یا گردشگری خود انتخاب کرده‌اید، برای اطلاع از نحوه دریافت ویزای سیدنی می‌توانید به وب سایت گردشگری توریک مراجعه نمایید.

 

تورنتو، کانادا

تورنتو، کانادا- امن ترین شهرهای دنیا

 

تورنتو پرجمعیت ترین شهر کانادا است که به دلیل تنوع و اقتصاد پررونق خود مشهور است. در حالی که این شهر جمعیت زیادی دارد، اما از نظر ایمنی نیز رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است. امنیت تورنتو شامل امنیت دیجیتال و امنیت سایبری، امنیت مراقبت‌های بهداشتی و امنیت شخصی است. در حالی که گهگاه مواردی از جیب بری در مناطق شلوغ شهر دیده می‌شود، اما مواردی مانند جرایم شدید خیابانی و امنیتی در این شهر دیده نمی‌شود و از این لحاظ جزو امن‌ترین شهر جهان برای زندگی محسوب‌ می‌شود. اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی و یا کاری به کانادا را دارید برای اطلاع از شرایط و نحوه دریافت ویزای کانادا می‌توانید به وب سایت گردشگری توریک مراجعه کرده و با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

 

مادرید، اسپانیا

مادرید یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا است و همیشه یکی از مقصدهای محبوب گردشگران سراسر جهان بوده است. از نظر ایمنی، ممکن است در برخی از بخش‌ها مانند امنیت دیجیتال و سایبری که با یکی از پایین‌ترین امتیازات در SCI به دست می‌آید، کمبود داشته باشد؛ اما با این حال مادرید با سیستم مراقبت‌های بهداشتی کارامد ، سیستم متروی عالی و زیرساخت‌هایش به عنوان یکی از از امن ترین شهرهای دنیا شناخته می‌شود.

 

بروکسل، بلژیک

بروکسل، بلژیک- امن ترین شهرهای دنیا

 

بروکسل بلژیک به عنوان یکی از امن‌ترین شهر جهان شناخته می‌شود. از زمان ترس از بمب گذاری تروریستی در سال 2016، این شهر اقدامات ایمنی بیشتری را برای آمادگی خود در برابر هرگونه آسیب‌ها و بلایای احتمالی انجام داده است که شامل اقدامات ایمنی سختگیرانه‌تر در امنیت سایبری و حضور بیشتر پلیس است. یکی از حوزه‌های ایمنی که شهر در آن برتری دارد، امنیت بهداشتی است و این بیشتر بدان دلیل است که نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در  بروکسل واقع شده است. بروکسل علاوه بر یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی خوب، یک سیستم حمل و نقل کارآمد و زیرساخت‌های عالی دارد که آن را به گزینه‌ای ایده آل برای مهاجرت و زندگی تبدیل می‌کند.

 

دبی، امارات متحده عربی

دبی امروزه با امکانات بسیار پیشرفته رفاهی و اجتماعی و برج‌های متعدد و مقاصد گردشگری جذاب، به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی در جهان شناخته می‌شود. این شهر به طور مداوم در حال پیشروی در زمینه نوآوری و فناوری است و زیرساخت‌های آن یکی از بهترین‌ها در جهان است. اقتصاد پررونق، فرصت‌های شغلی و سیستم مراقبت‌های بهداشتی پیشرفته، آن را به یکی از امن‌ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است. علاوه بر این، در هر گوشه شهر دوربین‌هایی وجود دارد که مانع از ارتکاب جرم جنایت می‌شود. دبی همچنین دارای یک سیستم قضایی نسبتاً سختگیرانه است که یک عامل بازدارنده قوی برای هر جنایتکاری است. اگر شما نیز قصد سفر به دبی و یا مهاجرت به این شهر جذاب و توریستی را دارید، برای دریافت ویزای امارات می‌توانید از مجموعه گردشگری توریک کمک بخواهید.

 

زوریخ، سوئیس

زوریخ، سوئیس- امن ترین شهرهای دنیا

 

سوئیس یکی از جمله امن ترین کشور جهان برای زندگی است و زوریخ یکی از شهرهای محبوب آن است که گزینه‌ای ایده آل برای سفر و مهاجرت شناخته می‌شود. زوریخ در سلامت و امنیت شخصی و همچنین در امنیت دیجیتال و زیرساخت‌های شهری امتیاز بالایی دارد. زوریخ نیز در لیست امن‌ترین شهرهای جهان قرار دارد؛ زیرا این شهر به طور مرتب تهدیدهای احتمالی مانند بلایای طبیعی و حملات تروریستی را ارزیابی می‌کند و این امر موجب یافتن بهترین راه‌حل‌ها برای به حداقل رساندن یا ریشه کن کردن این تهدیدات می‌شود.

 

فرانکفورت، آلمان

آلمانی‌ها با ویژگی‌هایی مانند مهندسی دقیق و نوآوری‌هایشان به خوبی شناخته شده‌اند؛ بنابراین جای تعجب نیست که فرانکفورت در فهرست امن‌ترین شهرهای دنیا قرار بگیرد. فرانکفورت از نظر امنیت زیرساخت امتیاز 93.7 دارد، بنابراین ساکنان و گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند، می‌توانند با خیال راحت در اطراف شهر قدم بزنند.  سایر زمینه‌های ایمنی که این شهر در آن برتری دارد، دسترسی آن به مراقبت های بهداشتی و ایمنی ترافیک است. در فرانکفورت قوانین ترافیکی سختگیرانه‌ای وجود دارد که این امر موجب کاهش چشمگیر تصادفات جاده‌ای و آسیب‌های ناشی از آن شده است.

 

سئول، کره جنوبی

سئول، کره جنوبی- امن ترین شهرهای دنیا

 

سئول یکی از بهترین مقاصد برای سفر و یا مهاجرت در آسیا است و برای پیشرفت‌های تکنولوژیکی و نوآوری در بخش‌های مختلف بسیار مورد تحسین قرار گرفته است.

این شهر به دلیل تلاش‌های پایدار و تمرکز بر تامین غذا و آب سالم برای ساکنانش، سومین شهر امن در آسیا است. امنیت سایبری و شخصی نیز در اینجا بسیار مهم است. در سئول احساس اجتماعی واقعی وجود دارد و همه سعی می‌کنند مراقب یکدیگر باشند. یکی از زمینه‌هایی که سئول در آن برتری دارد، خدمات مراقبت‌های بهداشتی آن است و یکی از سریع‌ترین تیم‌های واکنش اضطراری در جهان را دارد. اگر شما نیز به دنبال مقصدی جذاب و در عین حال امن برای سفر خود در آسیا هستید، سئول، امن‌ترین شهر جهان، می‌توانید گزینه ایده آلی باشد.

 

واشنگتن، ایالات متحده امریکا

منطقی است که واشنگتن دی سی یکی از امن ترین شهرهای دنیا باشد. به هر حال این شهر خانه رئیس جمهور ایالات متحده است. از نظر امنیت دیجیتال این شهر جزو 10 رتبه برتر قرار دارد و شهروندان و مسافران این شهر نیز از امنیت سایبری و دیجیتالی دولت سود می‌برند. واشنگتن به عنوان پایتخت، از زیرساخت‌های بهتر و سیستم حمل و نقل پیشرفته‌تر نسبت به سایر شهرهای دیگر ایالات متحده برخوردار است و یک گزینه عالی برای افرادی است که قصد مهاجرت دائم به آمریکا را دارند.

 

اوساکا، ژاپن

اوساکا، ژاپن- امن ترین شهرهای دنیا

 

ژاپن برای چندین دهه پیشرو در امنیت، مراقبت‌های بهداشتی و نوآوری بوده است و اوساکا یکی دیگر از شهرهای امن این کشور است. از عوامل موثر در ایمنی بالای این شهر می‌توان به زیرساخت‌های برجسته و کارامد، امنیت بالای مراقبت‌های بهداشتی و دسترسی آسان به آن و همچنین بالا بودن شدت مجازات برای مجرمین است.

 

تایپه، تایوان

امنیت دیجیتال و سایبری شهر تایپه بسیار مناسب است و برتری آن در امنیت، تایوان را در لیست  امن‌ترین کشور دنیا قرار داده است. پلیس به شدت در ایمن نگه داشتن تایپه نقش مهمی دارد و از تدابیر پیشرفته و تکنیک‌های مبتنی بر داده‌ها برای مبارزه با جرایم سازمان ‌یافته استفاده می‌کند. این شهر همچنین دارای یکی از بهترین سیستم های عدالت کیفری در جهان است. ساکنان این شهر نیز به دلیل سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی از امید به زندگی طولانی برخوردار هستند.

 

شیکاگو، ایالات متحده

شیکاگو، ایالات متحده- امن ترین شهرهای دنیا

 

شیکاگو یکی دیگر از شهرهای نسبتاً شلوغ ایالات متحده است که مورد علاقه بسیاری از مسافران است. در حالی که سیستم مراقبت‌های بهداشتی این شهر بسیار کارامد است، اما در عین حال این شهر از امنیت بالایی برخوردار است و به عنوان یکی از امن ترین شهرهای دنیا شناخته می‌شود. امنیت دیجیتال و سایبری شیکاگو زبانزد بسیاری از کشورهای جهان است. در سال 2018 این شهر ابتکار سیاست سایبری را راه ‌اندازی کرد که راهنمایی‌هایی درباره جرایم سایبری و دیجیتالی به دولت‌ها در سراسر جهان ارائه می‌کند.

0 0
اشتراک گذاری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *