خانه
بلاگ
حساب کاربری

قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان در سال 2023

قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان در سال 2023

اگر رویای سفری راحت به سراسر کشورهای جهان بدون طی مراحل دریافت ویزا را در سر دارید، بنابراین باید یکی از قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان را داشته باشید! این پاسپورت‌ها بدون طی مراحل اخذ ویزا، به شما امکان می‌دهد بدون نگرانی و در هر زمانی به کشور دلخواه خود سفر کنید. بر اساس شاخص پاسپورت هنلی، پاسپورت ژاپن قدرتمندترین پاسپورت جهان در سال 2023 است. ژاپن در پنج سال گذشته در صدر این فهرست قرار گرفته است. دارندگان پاسپورت ژاپنی می‌توانند بدون هماهنگی قبلی ویزا به 193 کشور در هر نقطه از جهان سفر کنند. اگر شما نیز می‌خواهید با قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان در سال 2023 و شرایط اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت این کشورها آشنا شوید، در این راهنما از توریک همراه ما باشید!

 

ژاپن، معتبرترین پاسپورت جهان

ژاپن، معتبرترین پاسپورت جهان

 

اگر به دنبال کشوری با گزینه‌های عالی برای سفر هستید، ژاپن بهترین گزینه برای شماست!  پاسپورت ژاپنی به عنوان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان رتبه‌بندی شده است و امکان سفر بدون ویزا به 193 کشور را می‌دهد. اما اخذ تابعیت ژاپن و دریافت پاسپورت این کشور به چه صورت است؟

طبق قانون ملیت ژاپن، یک مهاجر خارجی باید حداقل پنج سال متوالی در ژاپن اقامت داشته باشد تا بتواند برای شهروندی اقدام کند. ژاپن تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد، اما حداقل الزاماتی که برای زندگی در این کشور نیاز است، آشنا بودن به زبان ژاپنی اولیه برای اداره زندگی روزانه است. اگر شما نیز قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید و شهروندی ژاپن را دریافت کنید، برای اخذ ویزای ژاپن و سفر می‌توانید با کارشناسان مجموعه توریک در تماس باشید.

 

 

 

سنگاپور و کره جنوبی

سنگاپور و کره جنوبی - معتبرترین پاسپورت جهان

 

سنگاپور و کره جنوبی مشترکاً در رتبه دوم شاخص پاسپورت هنلی قرار دارند و هر دوی آنها امکان سفر به 192 کشور را بدون نیاز به ویزا را به شهروندان خود ارائه می‌دهند. اما دریافت تابعیت سنگاپور یا کره جنوبی به چه صورت است؟

شما می‌توانید اقامت دائم سنگاپور را به روش‌های مختلف دریافت کنید:

 • با داشتن کارت استخدام با درآمد ماهانه حداقل 2500 دلار سنگاپور
 • با سرمایه گذاری حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور در اقتصاد کشور.
 • شما همچنین باید مدرکی نشان دهید که حداقل گردش مالی سالانه 50 میلیون دلار سنگاپور دارید.

 

توجه داشته باشید که فرایند اشتغال در سنگاپور بسیار دشوار است و دولت فرایند شهروندی را برای مهاجران خارجی سخت‌تر می‌کند. علاوه بر این، سنگاپور تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد و برای همه شهروندان مرد خدمت سربازی اجباری دارد. در صورتیکه قصد مهاجرت و یا سفر به سنگاپور را دارید، برای اخذ ویزای سنگاپور و طی مراحل آن می‌توانید به وب سایت گردشگری توریک مراجعه کرده و با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

 

برای اخد شهروندی کره جنوبی نیز سه راه وجود دارد: اقامت، خانواده حامی در این کشور و یا راه‌اندازی یک استارتاپ.

اقامت، رایج‌ترین روش برای اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت کره جنوبی است و شما با داشتن معیارهای زیر می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید:

 

 •  حداقل سن 20 سال
 •  کارت ثبت نام مهاجران
 •  یک آدرس کره‌ای در پرونده داشته باشید
 •  واجد شرایط کار در کره جنوبی باشید
 •  نداشتن سابقه کیفری
 •  دانش اولیه کره جنوبی، از جمله درک زبان، آداب و رسوم و فرهنگ کره‌ای

 

آلمان و اسپانیا

آلمان و اسپانیا - معتبرترین پاسپورت جهان

 

آلمان و اسپانیا در رتبه سوم شاخص رتبه بندی HPI قرار دارند و برترین پاسپورت‌های جهان را دارا هستند. پاسپورت‌های هر دو این کشور‌ها امکان سفر به 190 کشور را بدون دریافت ویزا فراهم می‌کنند. علاوه بر این، داشتن شهروندی اسپانیایی یا آلمانی، شما را به یک شهروند اتحادیه اروپا تبدیل می‌کند که می‌توانید بدون محدودیت در سراسر اروپا سفر کنید و یا به تحصیل و کار مشغول شوید.

اخذ شهروندی آلمان مستلزم اقامت حداقل هشت ساله به علاوه قبولی در آزمون زبان آلمانی در سطح B1 می‌باشد. همچنین برای دریافت شهروندی اسپانیایی، باید حداقل 10 سال در اسپانیا زندگی کنید و یک آزمون زبان اسپانیایی را در سطح A2 قبول شوید. از آنجاییکه رتبه پاسپورت ایران در شاخص هنلی بسیار پایین است، امکان سفر بدون ویزا تنها به چند کشور خاص محدود می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید به کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کنید، برای طی فرایند اخذ ویزای تحصیلی و کاری می‌توانید از کارشناسان مجرب مجموعه توریک راهنمایی بخواهید.

 

 

 

فنلاند، ایتالیا و لوکزامبورگ

فنلاند، ایتالیا و لوکزامبورگ - معتبرترین پاسپورت جهان

 

فنلاند، ایتالیا و لوکزامبورگ جایگاه چهارم از لیست قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان را به خود اختصاص داده‌اند که با داشتن پاسپورت هر یک از این سه کشور می‌توانید بدون دریافت ویزا به طور آزادانه به 189 کشور در سراسر جهان سفر کنید.

 

اخذ تابعیت فنلاند، ایتالیایی یا لوکزامبورگ به چه صورت است؟

 

 • شرایط اخذ شهروندی بین این سه کشور متفاوت است. شهروندی لوکزامبورگ بسیار ساده است و فقط به پنج سال اقامت و دانش زبان لوکزامبورگ تا سطح B1 نیاز دارد. این کشور همچنین تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد، بنابراین لازم نیست پاسپورت اصلی خود را باطل کنید.

 

 • ایتالیا نیز تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد، اما قبل از اینکه بتوانید برای اخذ شهروندی آن درخواست دهید، نیاز به 10 سال اقامت دارد.  همچنین باید امتحان زبان ایتالیایی را در سطح B1 یا بالاتر بگذرانید. اگر قصد سفر و یا مهاجرت به این کشور را دارید، برای دریافت ویزای ایتالیا می‌توانید از کارشناسان مجموعه توریک راهنمایی بخواهید.

 

 • برای دریافت تابعیت شهروندی فنلاند، حداقل باید پنج سال در این کشور اقامت داشته باشید. فنلاند نیز مانند لوکزامبورگ و ایتالیا تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد و شما برای دریافت اقامت و پاسپورت این کشور باید به زبان فنلاندی در سطح متوسط ​​تسلط داشته باشید.

 

اتریش، دانمارک، هلند و سوئد

اتریش، دانمارک، هلند و سوئد - معتبرترین پاسپورت جهان

 

این چهار کشور اروپایی به طور مشترک رتبه پنجم قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان را دارند.  پاسپورت این کشورها امکان سفر به  188 کشور جهان بدون دریافت ویزا را می‌دهد.  کشورهای هلند و سوئد به شما اجازه می‌دهند پس از پنج سال اقامت برای اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت این دو‌کشور اقدام کنید. در حالیکه در دانمارک و اتریش، زمان‌بندی اقامت بسیار طولانی‌تر است.  برای شهروندی دانمارک، باید حداقل 9 سال و در اتریش حداقل 10 سال اقامت داشته باشید و توانایی تسلط نسبی به زبان‌های این دو کشور را داشته باشید.

 

فرانسه، ایرلند، پرتغال، بریتانیا

فرانسه، ایرلند، پرتغال، بریتانیا - معتبرترین پاسپورت جهان

 

طبق شاخص HPI،  پاسپورت این چهار کشور برابر به نظر می‌رسند.  اما اگرچه ممکن است بریتانیا همچنان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان را داشته باشد، اما رتبه آن نسبت به پاسپورت سه کشور دیگر بسیار پایین‌تر است. با وجود اینکه بریتانیا همچنان به شما امکان سفر آسان در سراسر جهان را می‌دهد، اما دیگر به شما حق زندگی، کار، تحصیل، بازنشستگی و تجارت آزادانه در 30 کشور اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس را نمی‌دهد. اگر می‌خواهید پاسپورت دوم دریافت کنید، توصیه می‌کنیم به جای بریتانیا، روی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا تمرکز کنید. اما اخذ تابعیت فرانسوی، ایرلندی، پرتغالی یا بریتانیایی و دریافت پاسپورت آن‌ها به چه صورت است؟

 

در تمام این چهار کشور اقامت پنج ساله برای درخواست شهروندی، یک شرط اساسی است. برای اخذ شهروندی فرانسه باید تا سطح B1 به زبان فرانسوی مسلط باشید، در حالی که این شرط برای پرتغال تا سطح A2 می‌باشد. برای اخذ تابعیت بریتانیایی یا ایرلندی، دانستن زبان انگلیسی کافی است. برای شهروندی بریتانیا، همچنین باید امتحان Life in the UK را بگذرانید، که دانش شما را از تاریخ و فرهنگ بریتانیا می‌آزماید. در صورتیکه قصد اخذ ویزای فرانسه، پرتغال، بریتانیا و یا ایرلند را دارید، می‌توانید به وب سایت رسمی توریک مراجعه کرده و از شرایط  اخذ ویزا و شهروندی این کشورها اطلاعات دقیقی کسب کنید.

 

 

 

بلژیک، نیوزیلند، سوئیس، نروژ، ایالات متحده

 

این پنج کشور به طور مشترک در رتبه هفتم برترین پاسپورت‌های جهان قرار دارند. داشتن پاسپورت هر یک از این کشورها به شما این امکان را می‌دهد که بدون ویزا به 186 کشور از سراسر جهان سفر کنید. داشتن پاسپورت بلژیکی، سوئیسی یا نروژی همچنین به شما حق سفر، کار و تحصیل در سراسر اتحادیه اروپا را می‌دهد.  نیوزلند و ایالات متحده کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند، بنابراین پاسپورت آنها این مزیت را به شما نمی‌دهد.

تابعیت ایالات متحده به این معنی است که شما بدون توجه به اینکه در کجای جهان زندگی می‌کنید، مشمول مالیات بر اساس شهروندی خواهید بود. ایالات متحده یکی از تنها کشورهایی است که هنوز از این سیستم استفاده می‌کند.  نیوزلند به این دلیل محبوب است که یکی از امن ترین کشورهای جهان است؛ اگر ایمنی و امنیت در لیست اولویت‌های شما برای مهاجرت و اخذ شهروندی قرار دارند، نیوزلند گزینه مناسبی است.

 

 

 

استرالیا، کانادا، جمهوری چک، یونان و مالت

 

استرالیا، کانادا، جمهوری چک، یونان و مالت نیز جزو قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان هستند که امکان سفر به 185 کشور از سراسر جهان بدون ویزا را فراهم می‌کند. اما تنها جمهوری چک، یونان و مالت حقوق اتحادیه اروپا را برای شهروندان خود فراهم می‌کنند. استرالیا و کانادا هر دو سیستم‌های مبتنی بر امتیاز برای دریافت اقامت دارند. شما می‌توانید پس از حفظ اقامت برای چند سال مورد نیاز برای شهروندی اقدام کنید.

مالت تنها کشور اتحادیه اروپا است که هنوز یک برنامه  شهروندی از طریق سرمایه گذاری ارائه می‌دهد، که در آن می توانید پاسپورت اتحادیه اروپا مالتا را در مدت 12 تا 18 ماه پس از سرمایه گذاری قابل توجه در کشور دریافت کنید.  سایر کشورهای اتحادیه اروپا با برنامه‌های مشابه، مانند پرتغال با ویزای طلایی، از سرمایه‌گذاران می‌خواهند تا قبل از درخواست، اقامت خود را برای مدت طولانی‌تری، حداقل تا 5 سال، حفظ کنند. اگر قصد سفر و یا مهاجرت به هریک از این کشورها را دارید، برای دریافت ویزای کانادا، جمهوری چک، یونان و همچنین ویزای استرالیا می‌توانید از کارشناسان مجرب مجموعه توریک راهنمایی بخواهید.

 

مجارستان

 

مجارستان یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که   جایگاه نهم از معتبرترین پاسپورت‌های جهان را به خود اختصاص داده است.  با پاسپورت مجارستان می‌توانید بدون ویزا به 183 کشور از سراسر جهان سفر کنید.  شهروندی مجارستان نیز تابعیت اتحادیه اروپا است و به شما امکان دسترسی کامل به تمام کشورهای منطقه را می‌دهد. اخذ شهروندی مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا کمی دشوار است، چرا که نیاز به تسلط زبان این کشور دارد که یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شود. همچنین قبل از اقدام به شهروندی مجارستان، به حداقل هشت سال اقامت دائم در این کشور نیاز دارید.

 

 

 

لیتوانی، لهستان و اسلواکی

 

لیتوانی، لهستان و اسلواکی نیز برترین پاسپورت‌های جهان را دارا هستند که امکان سفر به 182 کشور بدون دریافت ویزا را فراهم می‌کنند.  شهروندان این سه کشور همچنین از حقوق کامل اتحادیه اروپا که شامل حق سفر، تحصیل و کار است، بهره‌مند می‌شوند.

دریافت تابعیت این کشورها آسان نیست؛ برای لیتوانی، شما باید اقامت خود را به مدت 10 سال حفظ کنید و در آزمون زبان قبول شوید. برای اخذ شهروندی لهستان، شما می‌توانید پس از حداقل هشت سال (پنج سال اقامت موقت و سپس سه سال اقامت دائم) درخواست خود را ثبت کنید. برای دریافت حق شهروندی اسلواکی نیز، باید حداقل هشت سال اقامت دائم داشته باشید و امتحان زبان اسلواکی را بگذرانید. در صورتیکه قصد دارید برای اخذ شهروندی هر یک از این سه کشور اتحادیه اروپا اقدام کنید، می‌توانید برای طی فرایند اخذ ویزای لهستان، لیتوانی و یا اسلواکی به وب سایت رسمی توریک مراجعه کرده و کل فرایند اخذ ویزا و ارائه مدارک و تعیین وقت سفارت را به این مجموعه بسپارید.

 

23 2
اشتراک گذاری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. رسول گفت:

  اینها همه حرف مفت است وقتی شما پول نداشتی باشید سفر کنید دو کشور تو جهان هستند که برای مثلأ کار و آب و هوای خوب میتوان سفر کرد یکیش استرالیا است دیگری آمریکا که هر دو جلو شما را میگیرند آمریکا باید اعتبار بانکی داشته باشی و شغل با در آمد کافی تا اجازه بدهند وارد کشورشان شویی و کم کم ده هزار دلار هم در جیب یا حساب بانکی وگرنه از داخل فرودگاه برت میگردانند میگویند برای کار آمدی نه سفر تو ژاپن یا فنلاند یا نروژ قرض بالا آوردی بیکار هستی آمدی اینجا برای کار و فوری هواپیمای بعدی برت میگردانند.ولی اگر پول داشته باشید با پاسپورت افغانستان هم میتوانی سفر کنی به هر نقطه دنیا که دلت میخواهد. پول بده شرکت های توریستی حتی می آیند تو فرودگاه به استقبالت از طریق ویپ VIP وارد میشوی مشگل پول است نه پاسپورت……

 2. رسول گفت:

  من که نرفتم ولی مطمئن هستم پاسپورت قدرتمندم نه تو استرالیا نه تو آمریکا هیچ کمکی به من نمیتواند بکند.خخخخخخ