خانه
بلاگ
حساب کاربری

آب و هوای دبی؛ دنیایی از گرما و آفتاب در قلب صحرا

آب و هوای دبی؛ دنیایی از گرما و آفتاب در قلب صحرا

دبی یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان با جاذبه‌های دیدنی معاصر مانند برج خلیفه، باغ‌های رویایی، موزه‌های جذاب و ساحل‌های اختصاصی و همچنین هتل‌های بسیار لوکس با امکانات رفاهی جذاب و مراکز خریدی که با آکواریوم‌های ماموت و پیست‌های اسکی سرپوشیده همراه هستند، مشهور است. اگر شما نیز قصد سفر به این شهر رویایی را دارید، باید در زمانی مناسب که آب و هوای دبی مساعد است، تاریخ سفر خود را انتخاب کنید تا در شرایط آب و هوایی مناسب بتوانید از تفریحات جذاب آن، پارک‌های آبی و رستوران‌های ساحلی دبی بهره‌مند شوید. در این راهنما از توریک با بررسی شرایط آب و هوای دبی برای داشتن سفری به یاد ماندنی همراه ما باشید!

 

 

شرایط آب و هوایی دبی در ماه‌های مختلف سال

 

آب و هوای دبی در تمام طول سال گرم است و دو فصل تابستان و زمستان، به ترتیب گرم‌ترین و مساعدترین دمای دبی را به خود اختصاص می‌دهند. کمترین میانگین دما در ژانویه حدود 20 درجه سانتیگراد است، در حالی که ماه‌های تابستان بین ماه ژوئن و آگوست، دمای هوا به طور میانگین به حدود 30 درجه سانتیگراد و حتی بیشتر نیز می‌رسد. دبی به طور متوسط ​​8 تا 10 ساعت در روز در طول سال آفتاب دارد، بنابراین شما در طول سفر خود شاهد آسمانی آبی و آب و هوای گرم و معتدلی خواهید بود که می‌توانید از تفریحات آبی و استراحت در ساحل‌های اختصاصی با نوشیدنی‌های دلچسب، لذت ببرید. به طور کلی ماه دسامبر تا مارس بهترین زمان برای سفر به دبی از نظر آب و هوایی است که می‌توانید با خیالی راحت تمام جاذبه‌های دبی را از نزدیک ببینید و از تجربه خرید در بزرگترین و لوکس‌ترین مال‌های آن لذت ببرید!

 

 

 

آب و هوای دبی در ژانویه

آب و هوای دبی در ژانویه

 

ژانویه یکی از محبوب‌ترین زمان‌ها برای سفر به دبی است.  آب و هوای دبی در زمستان، در خنک‌ترین حالت خود قرار دارد و میانگین دمای آن بین 14 تا 23 درجه سانتیگراد متغیر است. احتمال بارش باران در ماه ژانویه در دبی وجود دارد، اما با این حال این بارش‌ها بسیار کم هستند و حداکثر در دو روز از ماه مشاهده می‌شوند. اگر قصد سفر به دبی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم بلیط هواپیمای خود را برای ژانویه رزرو کنید. همچنین اگر قصد دارید در این ماه از سال سفری جذاب به کشورهای اروپایی داشته باشید، برای دریافت ویزای فرانسه، بلژیک و لهستان و یا ویزای ایتالیا می‌توانید با تیم تخصصی ویزای اروپای توریک در تماس باشید.

 

آب و هوای دبی در فوریه

میانگین دمای دبی در ماه فوریه بین 17 تا 26 درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد و احتمال بارش باران نیز در آن وجود دارد.  شرایط آب و هوای دبی در فوریه نیز بسیار مساعد است و بنابراین زمان بسیار خوبی برای بازدید از دبی می‌باشد؛ چرا که شب‌های دبی در این ماه خنک‌تر است و گرما برای اکثر مسافران قابل تحمل است. از آنجایی که در فوریه گرمای دبی به کمترین حد خود می‌رسد، سفر به این شهر توریستی نیز در اوج خود قرار دارد. بنابراین اگر به دنبال آب و هوایی مناسب برای تفریح در دبی هستید، سفر خود را به فوریه موکول کنید.

 

آب و هوای دبی در ماه مارس

در ماه مارس نیز آب و هوای دبی آفتابی با دمای حدود 23 درجه سانتیگراد و افزایش رطوبت همراه است. ماه مارس نیز زمان بسیار مناسبی برای سفر به دبی قبل از افزایش دما و رطوبت شدید است.

 

آب و هوای دبی در ماه آوریل

آب و هوای دبی در ماه آوریل

 

با فرا رسیدن تابستان، دمای هوا در دبی نیز به تدریج افزایش می‌یابد و گرم‌تر و مرطوب‌تر می‌شود. در ماه آوریل شاهد 10 ساعت آفتاب در روز خواهید بود و میانگین دما بین 22 تا 34 درجه سانتیگراد با افزایش رطوبت و باران بسیار کمی مورد انتظار می‌باشد. دمای دریا نیز در آوریل تا حدود 25 درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد که برای شنا و آفتاب گرفتن در ساحل عالی است.

 

 آب و هوای دبی در ماه می

آب و هوای دبی در ماه می به طور قابل توجهی گرم‌تر می‌شود، به طوریکه دمای هوا به 37 درجه سانتیگراد می‌رسد. با گرم‌تر شدن هوا از مسافران و توریستان این شهر به تدریج کاسته می‌شود و هزینه‌های هتل و بلیط‌های هواپیما نیز به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد که برای یک سفر اقتصادی گزینه مناسبی محسوب می‌شود. اگر شما نیز قصد سفر به دبی در ماه می را دارید، بهتر است در ساعات پایانی روز از جاذبه‌های این شهر دیدن کنید.

 

 

 

آب و هوای دبی در ژوئن

در ماه ژوئن شرایط آب و هوای دبی با رطوبت و دمای بسیار بالا همراه است و میانگین دما در حدود 26 تا 38 درجه سانتیگراد می‌باشد و این در حالی است که دمای دریا معمولاً 30 درجه سانتیگراد است. اگر قادر به تحمل گرمای بسیار زیاد نیستید، توصیه می‌کنیم از سفر به دبی در اوج تابستان اجتناب کنید.

 

 آب و هوای دبی در ماه جولای

 آب و هوای دبی در ماه جولای

 

آب و هوای دبی در تابستان رفته رفته گرم‌تر می‌شود و در ماه جولای و اوت به بیشترین حد خود می‌رسد. متوسط دمای هوا در این ماه 40 درجه سانتیگراد است که اغلب برای مسافران غیرقابل تحمل است. بنابراین اگر توانایی تحمل دمای بسیار بالا را ندارید، بهتر است در این ماه به دبی سفر نکنید و مقصد سفر خود را به کشورهای آسیایی دیگر مانند ژاپن و یا سنگاپور تغییر دهید و صفر تا صد پروسه سفر توریستی خود را به کارشناسان توریک بسپارید.

 

آب و هوای دبی در ماه اوت

آب و هوای دبی با گرما و رطوبت شدید در ماه اوت با میانگین بین 29 تا 41 درجه سانتیگراد و دمای دریا در حدود 33 درجه سانتیگراد ادامه دارد. بنابراین اگر توانایی تحمل گرمای طولانی را ندارید، بهتر است از سفر به دبی در این ماه خودداری کنید. اما در صورتیکه می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید و گشت و‌ گذار در شب‌های دبی را ترجیح می‌دهید، می‌توانید در اوج تابستان به این شهر زیبا سفر کنید.

 

 

 

آب و هوای دبی در ماه سپتامبر

سپتامبر یکی دیگر از ماه‌های گرم دبی است که دمای هوا نسبتاً کاهش می‌یابد و به طور متوسط ​​به 26 تا 39 درجه سانتیگراد می‌رسد. در این ماه دمای دریا هنوز 33 درجه سانتیگراد است و هوا برای بیشتر مسافران بیش از اندازه گرم است. بنابراین اگر قصد سفر به دبی در سپتامبر را دارید، بهتر است آمادگی مقابله با گرمای نسبتاً شدید دبی را داشته باشید.

آب و هوای دبی در ماه اکتبر

آب و هوای دبی در ماه اکتبر

 

با نزدیک شدن به زمستان، شرایط آب و هوای دبی در ماه اکتبر سردتر می‌شود؛ اگرچه هنوز میانگین دمای آن 23 و 35 درجه سانتی گراد و دمای دریا هنوز در 30 درجه سانتیگراد است، اما رطوبت هوا کاهش یافته و هوا برای سفر مساعد می‌شود. اگر به دنبال سفری جذاب و به یاد ماندنی در دبی هستید، می‌توانید بلیط هواپیمای خود را برای اکتبر رزرو کنید!

 

آب و هوای دبی در ماه نوامبر

آب و هوای دبی در ماه نوامبر به تدریج خنک‌تر می‌شود و میانگین دمای آن در روزها بین  19 تا 25 درجه سانتیگراد می‌رسد و تعداد مسافران و گردشگران رفته رفته افزایش می‌یابد. ماه نوامبر یکی از بهترین زمان‌ها برای رفتن به دبی درست قبل از ازدحام آن در ماه‌های دسامبر و ژانویه است.

 

 

 

آب و هوای دبی در ماه دسامبر

یکی از محبوب‌ترین ماه‌های سال برای بازدید از دبی، دسامبر است که آب و هوا بسیار مطبوع و دلپذیر است.  میانگین دمای هوا در روزها بین 16 تا 21 درجه سانتیگراد متغیر است که یک شرایط جوی عالی برای گشت و گذار و دیدن جاذبه‌های دبی محسوب می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید در بهترین شرایط آب و هوایی به دبی سفر کنید، پیشنهاد ما ماه دسامبر است!

 

فصل اوج گردشگری دبی چه زمانی است؟

فصل اوج گردشگری دبی چه زمانی است؟

 

فصل اوج گردشگری دبی از نوامبر تا آوریل و زمانی است که شرایط آب و هوایی در بهترین حالت خود قرار دارد، اما هزینه‌های بیشتری را برای اقامت و دیدن جاذبه‌های اصلی شهر شامل می‌شود. با این حال، این موقع از سال برای افرادی که می‌خواهند از فعالیت‌های فضای باز دبی، از سافاری در صحرا گرفته تا کاوش در آبراه‌های نهر دبی بهترین استفاده را ببرند، یک زمان عالی است. دبی بین ماه‌های ژوئن و آگوست به دلیل دمای شدید هوا که می‌تواند تا 40 درجه سانتی گراد هم برسد، میزبان گردشگران کمتری است. اما با این حال، با وجود تهویه مطبوع در هتل‌ها، مراکز خرید و رستوران‌ها، شرایط مناسبی برای گشت و گذار و تفریح مسافران در مراکز سرپوشیده فراهم است.

0 0
اشتراک گذاری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *