خانه
بلاگ
حساب کاربری

لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان (آپدیت ۲۰۲۴)

باورت میشه این کشورا ویزا لازم ندارن؟!
تاریخ انتشار: 1401/9/19

این روز‌ها افراد زیادی به سفر به کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان علاقه نشان می‌دهند. چندین کشور وجود دارند که می‌توان بدون ویزا از ایران به آن‌ها سفر کرد. در واقع این موضوع به اعتبار پاسپورت کشور مقصد بستگی دارد. باید بدانید که ایران از نظر رتبه پاسپورت، در رده ۱۹۰ در بین ۱۹۷ کشور دنیا قرار می‌گیرد و همچنین PASSPORT POWER RANK آن ۸۲ است. بر اساس این رده‌بندی، کشور‌های امارات، فرانسه و آلمان جزو قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان قرار دارند. سوریه، افغانستان و عراق نیز کشور‌هایی هستند که در پایین‌ترین بخش این رده‌بندی قرار می‌گیرد.

حالا که درباره ارزش نه چندان بالای پاسپورت کشورمان مطلع شدید، اجازه بدهید که برویم سر اصل مطلب؛ منظورمان کشور‌های بدون ویزا برای ایرانیان است. اگر شما هم به‌دنبال بهترین کشور‌های بدون ویزا برای ایرانیان هستید، در ادامه این مطلب از شرکت خدمات گردشگری توریک همراه ما باشید.

سفر بدون ویزا! شایعه یا واقعیت؟

سفر بدون ویزا! شایعه یا واقعیت؟

اولین سوالی که احتمالا برای شما پیش می‌آید، این است که با پاسپورت ایران کجا میشه رفت؟ اصلا آیا سفر بدون ویزا امکان دارد یا یک شایعه است؟ ما به شما می‌گوییم بله! امکان دارد و شایعه‌ای در کار نیست. در واقع سفر به کشورهای بدون ویزا با توافق بین دو کشور مبدا و مقصد امکان‌پذیر می‌شود. یعنی دو کشور تحت شرایطی با هم به توافق می‌رسند که شهروندان‌شان بدون صدور ویزای توریستی و یا حداقل با اخذ ویزای فرودگاهی بتوانند وارد خاک آن‌ها شوند.

بعضی از کشور‌ها به هیچ عنوان امکان ورود بدون ویزا را ندارند. برای مثال برای سفر به استرالیا، کانادا یا ایتالیا، حتما باید ویزای این کشورها را دریافت کنید. همچنین باید در مدت مشخص شده کشور را ترک کنید. بسته به نوع ویزا، حتی ممکن است تعداد دفعات ورود شما به خاک آن کشور نیز محدودیت داشته باشد. در حالی که به بعضی از کشورها بدون نیاز به ویزا و فقط با اخذ پاسپورت می‌توانید به راحتی سفر کنید؛ مثل کشور ترکیه که شما با خرید تور استانبول، می‌توانید از توریستی‌ترین شهر این کشور دیدن کنید! در این میان برخی کشور‌های دیگر هم وجود دارند که برای سفر به آن‌ها نیازمند ویزای فرودگاهی هستید؛ مانند کشور عمان یا مالدیو! این بدین معناست که شما بعد از ورود به این نوع کشورها باید با پرداخت هزینه و صدور فوری ویزا، مجوز اقامت در آن‌ها را دریافت کنید.

بهترین کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان!

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان!

نوبتی هم که باشد نوبت به معرفی کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایرانی می‌رسد. در سال ۲۰۲۴ با پاسپورت ایران به ۱۱ کشور بدون ویزا می‌توان سفر کرد. اول از همه معرفی کشور‌های آسیایی که به اخذ ویزا نیاز ندارند، می‌پردازیم:

 • اولین کشور ارمنستان نام دارد. این کشور که در شمال غربی ایران واقع شده‌است و سالانه بسیاری از گردشگران ایرانی با تور ارمنستان به این کشور سفر می‌کنند.
 • ترکیه یکی دیگر از کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان است.همانطور که می‌دانید، ترکیه به علت نزدیکی فرهنگ آن با ایران و مناسب بودن هزینه‌ها، محبوبیت زیاد در بین ایرانیان می‌تواند بهترین کشور بدون ویزا برای ایرانیان باشد. به طوری که تعداد بسیاری از افراد ایرانی به ترکیه سفر کرده و برخی نیز به طور دائم به این کشور مهاجرت می‌کنند.
 • گرجستان نیز جزو کشور‌های آسیایی است که در صورت تمایل می‌توانید آن را برای یک سفر خارجی با عنوان کشور سوم در میان کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان انتخاب کنید. تور گرجستان و به خصوص تفلیس از پرطرفدارترین تورهای مسافرتی بدون ویزا برای ایرانیان است.
 • آخرین کشور آسیایی که نیاز به ویزا ندارد، کشور عراق است. هر ساله میلیون‌ها ایرانی برای راهپیمایی اربعین، به این کشور سفر می‌کنند.

با اینکه دبی شهریست در یک کشور آسیایی است اما متاسفانه نمی‌توان بدون ویزا به آن سفر کرد. یعنی شما به عنوان یک توریست خارجی باید ابتدا برای صدور ویزای توریستی دبی اقدام کرده و سپس وارد این شهر رویایی شوید. به‌طور کلی کشور‌های عربی شرایط سخت‌تری را پیش پای گردشگران می‌گذارند.

سفر به قاره آمریکا بدون ویزا ممکن است؟

سفر به قاره آمریکا بدون ویزا ممکن است؟

قاره آمریکا کشور‌های صنعتی را در خود جای داده‌است که با وجود رشد و پیشرفت، زیبایی و شرایط زندگی، طرفداران زیادی در بین گردشگران سراسر دنیا دارند. کشور‌هایی مثل ایالات متحده آمریکا، کانادا و برزیل که احتمالا اگر نیازی به ویزا برای ایرانیان نداشتند، خود شما هم همین فردا بار سفر به آن مناطق را می‌بستید.

با این حال کشور‌هایی در قاره آمریکا وجود دارند که می‌توانید بدون ویزا وارد آن‌ها شوید. یکی از کشور‌های بدون ویزا برای ایرانیان در آمریکای شمالی، کشور ونزوئلاست. ونزوئلا از معدود کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آمریکای شمالی است. اما در آمریکای جنوبی چندین کشور وجود دارند که می‌توان بدون ویزا به آن‌ها سفر کرد. لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در امریکای جنوبی شامل کشور‌ها، بولیوی، سورینام و توگو هستند.

کشورهای اروپایی بدون ویزا برای ایرانیان

کشورهای اروپایی بدون ویزا

اگرچه کشورهای اروپایی بدون ویزا برای ایرانیان وجود ندارند، اما ناامید نشوید؛ امکانی وجود دارد که می‌توانید شرایطی تقریبا مشابه با آن را تجربه کنید. منظورمان ویزای شنگن است. موضوع سفر به کشورهای اروپایی با سایر کشورها تفاوت دارد. شما برای اینکه بتوانید به اروپا سفر کنید نیازمند به دریافت ویزای شنگن هستید. شما با دریافت این ویزا می‌توانید به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.

اقامت با پاسپورت و بدون ویزا تا چند روز امکان پذیر است؟

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

شما اکنون کشور‌های بدون ویزا برای ایرانیان را به خوبی می‌شناسید. اما سوال مهم دیگری که می‌تواند ذهن شما را مشغول کند این است که مدت زمان اقامت در کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان چند روز است؟ در حقیقت این موضوع به قوانین و شرایط کشور مورد نظر وابسته بوده و از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در ادامه نام مهم‌ترین و محبوب‌ترین کشور‌های بدون ویزا برای ایرانیان را به همراه مدت زمان مجاز اقامت در آن‌ها برای شما بیان می‌کنیم:

 • ارمنستان: ۹۰ روز
 • گرجستان: ۴۵ روز
 • ترکیه: ۹۰ روز
 • عراق:۳۰ روز
 • دومینیکا: ۲۱ روز
 • ونزوئلا: ۱۵ روز
 • هائیتی: 90 روز
 • قزاقستان: 14 روز
 • مالزی: 14 روز
 • میکرونزی: 30 روز
 • سورینام: 90 روز

جمع‌بندی سفر بدون ویزا برای ایرانیان

سفر به کشور‌های مختلف بدون دریافت ویزا، یکی از مزیت‌های مهم است که هر گردشگری باید مورد توجه قرار دهد. چراکه این موضوع حداقل می‌تواند به کاهش هزینه‌های سفر شما کمک کند. قاره اروپا تنها منطقه‌ای است که در آن کشور‌های بدون ویزا برای ایرانیان را پیدا نمی‌کنید. دلیل آن هم روابط ایران با کشور‌های اروپایی و همینطور رتبه پاسپورت ایران در جهان است.

علاوه بر اروپا، برخی کشور‌های پیشرفته دیگر نیز هستند که اصلا سفارتی در ایران ندارند. مهم‌ترین این کشورها، آمریکا است که برای گرفتن ویزای آن باید به یکی از کشور‌ها مثل ترکیه یا دبی رفته و از طریق سفارت این کشور اقدام به دریافت ویزا نمایید.

0 0
اشتراک گذاری

ارسال نظر لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *