خانه
بلاگ
حساب کاربری

راهنمای وقت VFS یونان

وقت VFS یونان
تاریخ انتشار: 1402/12/27

اگر به هر دلیلی قصد سفر به یونان را دارید، باید برای گرفتن وقت VFS یونان و دریافت ویزای آن اقدام نمایید. در این مقاله از مجله گردشگری توریک یک راهنمای قدم‌به‌قدم با توضیحات ساده برای گرفتن وقت VFS شما آماده کرده‌ایم تا به ساده‌ترین شکل ممکن برای دریافت وقت سفارت یونان اقدام نمایید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای یونان

برای گرفتن ویزای یونان پیش از هر چیزی باید مدارک خود را کامل کنید! فرقی هم نمی‌کند که با چه منظوری قصد سفر به یونان را دارید؛ توریستی، تجاری، تحصیلی و کاری. در هر صورت باید مدارک خود را برای درخواست ویزای یونان تهیه کنید. هر چقدر این مدارک کامل‌تر و بدون نقص باشد، فرآیند دریافت ویزای یونان سریع‌تر و احتمال ریجکت شدن شما کمتر است. مهم‌ترین مدارک ویزای یونان به صورت زیر است:

مدارک شناسایی برای دریافت ویزای یونان

 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • سند ازدواج
 • عکس 3×4

مدارک شغلی برای دریافت ویزای یونان

 • گواهی اشتغال به کار
 • برگه مرخصی

مدارک مالی برای دریافت ویزای یونان

 • گردش حساب
 • تمکن مالی

با تهیه کردن مدارک بالا می‌توانید برای دریافت ویزای یونان اقدام کنید. توجه داشته باشید که اگر خودتان اقدام به دریافت ویزای یونان کرده‌اید، حتماً از کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم از یک موسسه معتبر و باتجربه نظیر توریک برای دریافت ویزا اقدام کنید تا علاوه بر سریع‌تر شدن فرآیند کار، مدارک شما هم پیش از ارسال برای سفارت بررسی شود. اگر کم و کاستی وجود داشته باشد، به شما اطلاع داده شده تا آن را تکمیل کنید.

اخذ وقت سفارت یونان

یکی از مهم‌ترین مراحل برای دریافت ویزای یونان، اخذ وقت سفارت یونان است. در واقع بدون داشتن وقت سفارت امکان پذیرش شما وجود ندارد. وقت سفارت یونان از از طریق VFS ارائه می‌شود که به صورت کاملاً آنلاین است. بنابراین امکان گرفتن وقت حضوری سفارت یونان وجود ندارد. البته این مسئله فقط برای کشور یونان نیست! بلکه درخواست ویزا برای کشورهای اروپایی (به‌خصوص کشورهای حوزه شینگن) باید به صورت آنلاین اقدام کنید. این مورد یکی از قوانین سفارت است و باید به آن احترام بگذارید!

مزایای وقت سفارت یونان به صورت آنلاین از طریق VFS

دریافت وقت سفارت یونان از طریق VFS مزایای خاص خود را به همراه دارد! در این بخش به بررسی چند مورد از مهم‌ترین مزایای آن می‌پردازیم تا ببینید که چرا باید وقت خود را به صورت آنلاین بگیرید:

 • ذخیره کردن زمان

اولین مزیت درخواست ویزای یونان به صورت آنلاین این است که در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود! برخی کشورها سفارت رسمی در ایران ندارند و اگر بخواهید به صورت حضوری از خدمات سفارت استفاده کنید، باید به کشورهای همسایه سفر کنید. در این صورت، باید وقت زیادی برای آن صرف کنید! همچنین زمان لازم برای وقت سفارت به صورت حضوری طولانی‌تر از وقت سفارت آنلاین است.

 • هزینه کمتر

یکی دیگر از مزایای درخواست ویزای آنلاین به صورت آنلاین صرفه‌جویی در هزینه‌ها است! هر بار مراجعه حضوری به سفارت نه تنها زمان زیادی از شما می‌گیرد، بلکه باید بابت آن هزینه‌های زیادی پرداخت کنید. به خصوص که اگر سفارت موردنظر در ایران وجود نداشته باشد و بخواهید به کشورهای همسایه سفر کنید. بنابراین بابت اخذ ویزای کشورهایی که سفارت رسمی در ایران ندارند، پیشنهاد می‌کنیم از روش دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین استفاده کنید تا در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود.

 • ویرایش مدارک

برای دریافت آنلاین وقت سفارت شما یک پروفایل در سایت سفارت باز می‌کنید! مدارک شما هم در آن جا آپلود می‌شود. بنابراین اگر مدارک شما ناقص بوده یا ایراد دیگری داشته باشد، به راحتی امکان ویرایش آن از طریق سایت وجود دارد.

 • پیگیری راحت

آخرین مزیت دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین این است که به راحتی می‌توانید این موضوع را پیگیری کنید! این کار برای همه امکان‌پذیر است؛ کافی است وارد سایت سفارت آنلاین شوید. سپس از طریق بخش پروفایل، وضعیت پرونده خود را بررسی کنید.

وقت فوری سفارت یونان چیست؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که باید خیلی زود به یونان سفر کنید، طولانی شدن فرآیند دریافت ویزای یونان شما را از سفر عقب می‌اندازد. بنابراین ممکن است بخواهید از روشی استفاده کنید که در کمترین زمان ممکن بتوانید وقت سفارت بگیرید. وقت فوری سفارت یونان همان راه‌کاری است که در مدت زمان کمتر می‌توانید ویزای یونان دریافت کنید.

معمولاً زمان دریافت ویزای یونان با کمک وقت فوری سفارت یونان کمتر از 2 هفته است. البته با توجه به این که فرآیند سریع‌تر می‌شود، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. این روش برای کسانی مناسب است که در چند هفته آینده قصد سفر به یونان را دارند و نمی‌توانند فرآیند عادی آن که زمان زیادی می‌گیرد، طی کنند.

علاوه بر دریافت ویزای فوری یونان، شما می‌توانید از وقت فوری سفارت هم استفاده کنید. در این صورت به جای آن که زمان طولانی‌تری برای مراجعه به سفارت صرف کنید، با وقت فوری سفارت می‌توانید زمان آن را کوتاه‌تر کنید. این مورد برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در آینده خیلی نزدیک کار خاصی نظیر شرکت در کنفرانس، بازدید از نمایشگاه و… انجام دهند. اگر برنامه خاصی ندارید که عجله داشته باشید، وقت عادی سفارت می‌تواند راه‌کار بهتر و کم‌هزینه‌تری باشد اما طبیعتاً مدت زمان آن طولانی‌تر است.

مراحل گرفتن وقت سفارت یونان از طریق VFS

برای دریافت وقت سفارت یونان از طریق VFS باید 3 مرحله را طی کنید:

مرحله اول) تکمیل مدارک و شرایط لازم

اولین مرحله تکمیل مدارک و شرایط لازم است! پیش از هر چیزی باید ببینید که شرایط لازم برای دریافت ویزای یونان را دارید یا نه. از مهم‌ترین شرایط می‌توان به مدارک مالی گردش حساب 6 ماهه و نامه تمکن مای اشاره کرد. پس از آن، باید مدارک لازم را تهیه کنید؛ مدارک شامل مدارک شناسایی، مدارک شغلی، مدارک مالی و… است. باید همه مدارک خود را تکمیل کنید و سپس برای گرفتن وقت سفارت یونان از طریق VFS اقدام کنید.

مرحله دوم) ارائه مدارک به سایت VFS و پرداخت هزینه‌ها

در قدم بعدی، باید مدارک خود را در سایت وی اف اس ارائه کنید! با ارائه مدارک و پرداخت هزینه به راحتی می‌توانید وقت سفارت خود را از طریق پروفایل خود پیگیری کنید.

برای گرفتن وقت سفارت یونان از طریق VFS پیشنهاد می‌کنیم از یک موسسه معتبر نظیر توریک استفاده کنید! دلیل آن هم این است که افراد عادی با بهترین روش دریافت ویزای یونان آشنایی ندارند و ممکن است مدارک آن‌ها ناقص باشد. در این صورت احتمال ریجکت شدن ویزا بسیار زیاد است و پس از ریجکت شدن مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا بتوانید آن را رفع کنید. این در حالی است که با پرداخت هزینه مناسب می‌توانید تمام کارها را به دست یک موسسه معتبر بسپارید و در مدت زمان بسیار کوتاه، ویزای موردنظر را دریافت کنید.

دریافت وقت سفارت (VFS یونان) را به توریک بسپارید

توریک نام مجموعه‌ای باتجربه و حرفه‌ای در زمینه اخذ ویزای کشورهای مختلف است. حال اگر شما نیاز به ویزای یونان یا گرفتن وقت سفارت یونان از طریق VFS دارید، به راحتی می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید. اگر سوالی دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از مشاوره تیم حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

0 0
اشتراک گذاری

ارسال نظر لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *