خانه
بلاگ
حساب کاربری

راهنمای تحصیل در کانادا 2024؛ شرایط و هزینه‌ها

راهنمای تحصیل در کانادا 2024؛ شرایط و هزینه‌ها

کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی شناخته می‌شود و افراد زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در این کشور پیشرفته اقدام می‌کنند. در چند سال گذشته، تقاضای تحصیل در کانادا از سراسر جهان به طور چشم‌گیری افزایش داشته است. قبل از آنکه برای تحصیل در کانادا اقدام کنید، لازم است تا با شرایط آن و چگونگی دریافت ویزای کانادا آشنا شوید. در ادامه این مطلب با توریک همراه باشید.

 

شرایط تحصیل در کانادا

قبل از آنکه بخواهید برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید، لازم است درباره شرایط تحصیل در کانادا اطلاعات لازم را به دست آورید. اصلی‌ترین شرایط تحصیل در کانادا به معدل و نمره زبان شما مربوط می‌شود که هر کالج یا دانشگاه حد آن را تعیین می‌کند. در ادامه، مدارک لازم برای هر مقطع تحصیلی در کانادا را شرح می‌دهیم:

 

تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی

اولین مقطع تحصیلی در دانشگاه، مقطع کارشناسی است که بین سه تا چهار سال زمان می‌برد. حداقل معدلی که برای این مقطع نیاز دارید، معدل 13 یا بالاتر در دیپلم دبیرستان است. برای نمره زبان باید حداقل نمره 6.5 آیلتس یا معادل آن را دریافت کنید.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

در دوره‌های فوق لیسانس شما می‌توانید تخصص لازم را در رشته تحصیلی مورد نظرتان کسب کنید. این دوره می‌تواند به ‌صورت کورس محور یا پژوهش‌ محور باشد. تحصیل دوره کارشناسی ارشد در کانادا بین یک تا دو سال زمان می‌برد. حداقل معدل مورد نیاز برای آن، 13 یا بالاتر است و نمره زبان آیلتس شما باید 6.5 یا معادل آن باشد.

 

تحصیل در کانادا مقطع دکترا

معمولاً تحصیل در رشته‌های دکترا به ‌صورت پژوهش ‌محور است و شما نیاز به استاد راهنما دارید. این دوره تحصیلی بین 3 تا 5 سال زمان خواهد برد و معدل مورد نیاز برای آن باید حداقل 15 یا بالاتر باشد. حداقل نمره زبان مورد نیاز برای این دوره برابر با 6.5 آیلتس یا معادل آن است.

 

تحصیل در کالج‌های کانادا

در کالج‌ها بیشتر به جنبه عملی موضوعات می‌پردازند و جنبه تئوری آن‌ها کم‌تر مورد بررسی قرار می‌گیرد. شما با داشتن مدرک دیپلم می‌توانید برای تحصیل در کالج‌ها اقدام کنید. تحصیل در این مراکز بین یک تا دو سال زمان خواهد برد. حداقل معدل مورد نیاز برای آن 12 یا بالاتر است و نمره آیلتس مورد نیاز آن نیز بین 6 تا 6.5 یا معادل آن است.

 

شرایط سنی تحصیل در کانادا

شرایط سنی تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا، شرایط سنی خاصی ندارد و مهاجرت تحصیلی به کانادا از دوره دبستان تا دکترا امکان‌پذیر است. البته در نظر داشته باشید که کانادا تنها کمک‌هزینه‌های تحصیلی را برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد. در صورتی که می‌خواهید به‌ صورت خانوادگی مهاجرت کنید، می‌توانید برای پذیرش مقاطع دانشگاهی اقدام کرده و از این طریق امکان تحصیل رایگان فرزندانتان در مدارس را به وجود آورید. تقسیم‌بندی مدارس کانادا بر اساس شرایط سنی به ‌صورت زیر است:

 

  • پیش‌دبستانی یا مهدکودک: بازه سنی 2 تا 5 سال
  • ابتدایی: بازه سنی 6 تا 11 سال
  • دوره اول دبیرستان: 12 تا 14 سال
  • دوره دوم دبیرستان: 15 تا 18 سال

 

هزینه تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا علاوه بر داشتن شرایط تحصیلی لازم باید بتوانید از پس هزینه‌های آن برآیید. لازم است بدانید که نزدیک به 60 درصد هزینه زندگی در کانادا را باید صرف هزینه اجاره کنید. اگر هزینه‌های مربوط به اجاره، خوراک، حمل و نقل و موارد دیگر را در نظر بگیرید، هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای کوچک کانادا برابر با 1000 تا 1500 دلار در ماه است. در شهرهای بزرگ‌تر، این هزینه برابر با 1500 تا 2500 دلار است.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را نداشته باشید و سفرتان توریستی باشید، باید برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. توریک به شما درباره نحوه دریافت این ویزا مشاوره خواهد داد.

 

 

دریافت اقامت دائم بعد از تحصیل در کانادا

بسیاری از افرادی که برای تحصیل در کانادا اقدام می‌کنند، به دنبال دریافت اقامت دائم در این کشور هستند. تنها زمانی می‌توانید برای اقامت دائم پس از تحصیل اقدام کنید که تحصیل شما در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌هایی که دارای DLI است، به پایان رسیده باشید. در این شرایط شما باید برای دریافت اقامت دائم از طریق روش‌های موجود اقدام کنید. توریک به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

 

عدم قبولی در ویزای تحصیلی کانادا

عدم قبولی در ویزای تحصیلی کانادا

یکی از اتفاقات ناراحت‌کننده‌ای که می‌تواند افراد متقاضی برای تحصیل در کانادا را درگیر آن کند، به ریجکت ویزای کانادا مربوط می‌شود. در این شرایط سفارت کانادا به شما جواب منفی خواهد داد و ویزای شما ریجکت می‌شود؛ اما راه‌حل‌هایی وجود دارد که می‌توانید به‌ راحتی برای ریجکتی اقدام کنید. مشاوران توریک به شما در این مرحله کمک خواهند کرد و می‌توانند این مسئله را به بهترین شکل ممکن برایتان حل کنند.

0 0
اشتراک گذاری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *