خانه
بلاگ
حساب کاربری

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا (شرایط + آخرین تغییرات)

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

طبق قوانین جدیدی که توسط دولت کانادا وضع شده اند، ایرانیانی که دارای ویزای توریستی کانادا می‌باشند، اکنون با راحتی بیشتری می‌توانند اقدام به تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا کنند و پس از اخذ ویزای کاری خود، برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. طبق این قوانین که از ۱۰ اسفند سال ۱۴۰۱ برای حمایت بیشتر از ایرانیان سراسر دنیا وضع شده اند، شما در صورت داشتن ویزای توریستی کانادا می‌توانید مجوزی به نام open work permit را دریافت کنید و اقامت خود در این کشور را تا ۳ سال هم افزایش دهید.

نحوه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

برای اینکه بتوانید ویزای کار در کشور کانادا را دریافت کنید، پس از ورود به کانادا با ویزای توریستی باید اقدامات مختلفی را انجام دهید که برخی از این اقدامات عبارتند از:

دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر

در اولین مرحله  برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا این است که شما باید یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر را در کشور کانادا دریافت کنید. در واقع یک کارفرمای معتبر و تایید شده در کشور کانادا باید برای شما دعوت نامه بفرستد و شما ثابت کنید که به مهارت شما در این کشور نیاز وجود دارد. قبل از هر کاری شما باید سعی کنید نوعی مهارت یا مدرک خاص را دریافت کنید که به وسیله آن بتوانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید. برای این کار هم باید شرایط بازار کار در کانادا را بسنجید و مهارت های مورد نیاز در این کشور را مد نظر خود قرار دهید.

روش های دریافت پیشنها‌د شغلی یا جاب آفر

برای اینکه بتوانید یک جاب آفر مناسب در کشور کانادا دریافت کنید می‌توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که برخی از این روش ها عبارتند از:

 • مراجعه حضوری
  اگر بتوانید به هر نحوی وارد کشور کانادا شوید راحت تر می‌توانید جاب آفر های مناسب را دریافت کنید. در واقع اگر بتوانید ابتدا ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید و هنگام حضورتان در این کشور در مصاحبه های شغلی مختلف شرکت کنید، احتمال اینکه یک پیشنهاد شغلی مناسب دریافت کنید بالا می‌رود و می‌توانید به تبدیل ویزا نزدیک‌تر شوید.
 • استفاده از وبسایت های کاریابی
  یکی از بهترین راه های دریافت جاب آفر از کارفرمایان و شرکت های کانادایی می‌تواند استفاده از سایت های کاریابی باشد. برای استفاده از این سایت ها لازم نیست که وارد کشور کانادا شوید و می‌توانید با جست و جو بین آگهی های بی شماری که بر روی این وبسایت ها ثبت می‌شوند، یک موقعیت شغلی متناسب با مهارت خود پیدا کنید.
 • استفاده از لیست NOC
  برای دریافت پیشنهاد های شغلی مناسب بهتر است که به لیست NOC یا ناک هم توجه داشته باشید. این لیست که به شکل سالانه توسط دولت کانادا منتشر می‌شود نشان دهنده مشاغل مورد نیاز در این کشور می‌باشد. در صورتی که بتوانید یکی از مهارت های مورد نیاز برای مشغول شدن در مشاغل موجود در لیست ناک را یاد بگیرید راحت تر می‌توانید یک پیشنهاد شغلی مناسب را دریافت کنید.

گرفتن گواهی LMIA برای تبدیل ویزا

بعد از گرفتن جاب آفر از یک کارفرما در کشور کانادا باید گواهی LMIA را هم دریافت کنید که این گواهی را کارفرمایی که قصد جذب شما را دارد باید بگیرد. این گواهی نشان می‌دهد این کارفرما نتوانسته یک شهروند کانادایی واجد شرایط برای موقعیت شغلی مورد نظر را پیدا کند. به عبارتی گواهی LMIA بیان می‌کند که حضور شما در کشور کانادا ضروری است و جایگزینی برای شما در موقعیت شغلی مورد نظر وجود ندارد.

یک رزومه قوی برای دریافت گواهی LMIA می‌تواند از هر چیزی اهمیت بیشتری داشته باشد. در واقع هدف دریافت این گواهی این است که شما ثابت کنید حضور شما در کشور کانادا ضروری است و هیچ فردی درون این کشور وجود ندارد که بتواند کار شما را انجام دهد. به همین دلیل سابقه کاری زیاد، رزومه قوی، تحصیلات بالا و مهارت زیاد می‌توانند از مواردی باشند که به شما در این راه کمک می‌کنند. از آنجایی که ویزای توریستی دارای محدودیت اعتبار می‌باشد بهتر است که قبل از ورود به کشور کانادا شایستگی های خود را برای دریافت گواهی LMIA بالا ببرید.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

ثبت درخواست تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری

سخت ترین مراحل دریافت ویزای کار کشور کانادا و تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا دو مرحله اول آن هستند. در واقع بعد از گرفتن جاب آفر و گواهی LMIA تنها کاری که باید انجام دهید ثبت درخواست خود برای دریافت ویزای کاری کانادا می‌باشد. این درخواست را به سه روش مختلف می‌توان ثبت کرد که شامل ثبت درخواست به صورت آنلاین، به صورت کاغذی و به روش فلگ پوینت می‌باشد.

روش های ثبت درخواست برای دریافت ویزای کاری کانادا

برای اینکه بتوانید درخواست خود برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا را انجام دهید، می‌توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که برخی از این روش ها عبارتند از:

ثبت آنلاین درخواست ویزای کاری

یکی از بهترین روش های ثبت درخواست ویزای کاری کانادا درخواست آنلاین است. شما در این روش باید به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید. در این سایت اقدام به ساخت حساب کاربری کنید که برای آن باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید که این مراحل عبارتند از:

 • ثبت نام کاربری و رمز عبور
 • پاسخ به سوال های امنیتی برا بازیابی رمز عبور در صورت فراموشی
 • پذیرش قوانین و ضوابط تعیین شده توسط اداره مهاجرت
 • وارد کردن نام و نام خانوادگی حقیقی خود
 • ثبت آدرس ایمیل
 • انتخاب زبان دلخواه

بعد از تمام شدن مراحل ساخت حساب کاربری باید فرم های اطلاعات شخصی را پر کنید. در این فرم ها باید مواردی مثل وضعیت اقامت، مدرک تحصیلی، نوع درخواست، مشخصات اعضای خانواده، مشخصات وکیل (در صورت وجود) و اطلاعات تماس خود را ثبت کنید. بعد از اینکه فرم های مورد نظر را به شکل تمام و کمال پر کردید هزینه درخواست دریافت ویزای کاری را پرداخت کنید. این هزینه برای هر فرد ۲۵۵ دلار می‌باشد که طبق قوانین جدید برای ایرانیان رایگان است.

بعد از اینکه همه مراحل را پشت سر گذاشتید باید درخواست خود را نهایی کنید و شماره پیگیری داده شده توسط سایت را برای خودتان نگه دارید. استفاده از روش آنلاین می‌تواند دارای مزایا و معایبی باشد. برای مثال استفاده از این روش می‌تواند راحت تر و سریع تر باشد اما رسیدگی به آن ممکن است کمی بیشتر از سایر روش ها طول بکشد. بنابراین در صورتی که برای دریافت ویزای خود عجله دارید ممکن است این روش ‌برای شما مناسب نباشد.

ثبت کاغذی درخواست

روش کاغذی می‌تواند یکی از قدیمی ترین روش های درخواست برای دریافت این ویزا باشد. برای استفاده از این روش ابتدا باید اپلیکیشن معرفی شده توسط سایت اداره مهاجرت را دانلود کنید. می‌توانید فرم های مورد نیاز را از این اپلیکیشن دریافت کنید و آنها را پرینت بگیرید. سپس باید به شکل دستی اطلاعات شخصی، تاریخ و سایر موارد مورد نیاز را ثبت کنید.

بعد از اینکه فرم های مورد نظر را پر کردید باید با مراجعه به درگاه های پرداخت آنلاین اقدام به پرداخت هزینه ثبت درخواست کنید. رسید پرداخت هزینه را هم باید در نهایت پرینت بگیرید و به همراه فرم های پر شده به کد پستی ثبت شده به نام اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. توصیه می‌شود که یک نسخه از همه موارد گفته شده را پیش خود نگه دارید.

ثبت درخواست به روش فلگ پوینت

سریع ترین روشی که می‌توانید از آن برای ثبت درخواست خود استفاده کنید روش فلگ پوینت است. در این روش باید مدارک مورد نیاز را به شکل حضوری به یکی از مرز های مشترک کانادا و آمریکا یا پلیس CBSA ببرید. در واقع در صورتی که ویزای توریستی کانادا را دارید و می‌خواهید قبل از پایان اعتبار آن اقدام به دریافت ویزای کاری کنید این روش می‌تواند برای شما ایده آل باشد.

برای انجام این کار باید مدارک خود را به شکل کامل تهیه کنید. در واقع در صورتی که مدارک شما دارای هرگونه کم و کاستی باشند احتمال اینکه افسر مربوطه درخواست شما را رد کند بالا می‌رود و باید به این موضوع توجه کنید. در صورتی هم که افسر درخواست شما را تایید کند می‌توامید ویزای کاری خود را بعد از چند ساعت دریافت کنید.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

سوالات متداول تبدیل ویزای توریستی به کاری در خاک کانادا

حداقل هزینه لازم برای درخواست دریافت ویزای کاری کانادا چقدر است؟

به طور کلی هر چقدر که شما تمکن مالی بیشتری داشته باشید احتمال اینکه درخواست دریافت ویزای کاری شما با موافقت روبرو شود بالاتر می‌رود. با این وجود می‌توان حداقل مقادیر لازم برای دریافت این ویزا را مشخص کرد که عبارتند از:

یک نفر 15 هزار دلار
خانواده سه نفری 20 هزار دلار
خانواده پنج نفری 30 هزار دلار
خانواده هفت نفری 40 هزار دلار
خانواده بیش از هفت نفری 50 هزار دلار

 

چگونه احتمال موافقت با دریافت ویزای کاری خود را بالا ببریم؟

به طور کلی می‌توان گفت که مهمترین موضوع برای دریافت ویزای کاری در کشور کانادا مهارت شما در انجام کار خود می‌باشد. در صورتی که شما بتوانید کار خود را به نحو احسن انجام دهید و در آن مهارت بالایی داشته باشید دولت کانادا هم طبیعتا از استفاده از استعداد و نیروی شما استقبال خواهد کرد و راحت تر شما را در کشور خود پذیرش می‌کند. علاوه بر آن تحقیق در مورد فرآیند تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و شرایط لازم برای آن می‌تواند به شما کمک کند که در این فرآیند برای مواجهه با هر چیزی آمادگی داشته باشید و راحت تر بتوانید موانع مختلف را از سر راه خود بردارید‌.

برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا چقدر باید هزینه کرد؟

هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا در گذشته برای همه افراد ایرانی ۲۵۵ دلار بود اما به دلیل افزایش حمایت دولت کانادا از افراد مقیم ایران این هزینه تا تاریخ ۲۸ فوریه سال ۲۰۲۴ رایگان شده است و ایرانی ها لازم نیست که هزینه گفته شده را پرداخت کنند.

آیا برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری حتما باید در خاک کانادا بود؟

بله، برای اینکه بتوانید ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید ابتدا باید از ویزای توریستی خود استفاده کنید و با آن وارد خاک کانادا شوید. ویزای توریستی دارای اعتبار محدود می‌باشد و به همین دلیل باید قبل از تمام شدن تاریخ انقضای آن اقدامات لازم برای تبدیل آن به ویزای کاری را انجام دهید.

آیا دریافت ویزای کاری کانادا اقامت دائم را به همراه خواهد داشت؟

خیر، دریافت ویزای کاری کشور کانادا به این معنی نیست که شما اقامت دائمی این کشور را دریافت کرده اید. در صورتی که قصد دارید به شکل دائم شهروند کانادا شوید باید شرایط مختلفی را فراهم کنید و شایستگی های خود را برای دریافت ویزای دائمی بالا ببرید. برای مثال باید به کار در این کشور بپردازید یا تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهید.

آیا با ویزای توریستی کانادا می‌توان در این کشور کار کرد؟

خیر، دریافت ویزای توریستی کشور کانادا باعث نمی‌شود که شما بتوانید در این کشور به یک کار تمام وقت مشغول شوید. مشغول شدن به کار با این ویزا غیر قانونی است و پیگرد قانونی دارد. در صورتی که به این موضوع توجه نکنید ممکن است که حتی قبل از اتمام اعتبار ویزای توریستی شما دیگر با درخواست دریافت ویزای کاری شما موافقت نشود و دیگر اجازه ورود به این کشور را پیدا نکنید.

0 0
اشتراک گذاری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *