خانه
بلاگ
حساب کاربری

‌۶۰۰ مجوز پرواز فوق‌العاده برای نوروز صادر شد!

مجوز پرواز فوق‌العاده
تاریخ انتشار: 1401/12/16

به گزارش فارس به نقل از توریک: 600 مجوز پرواز فوق‌العاده در مسیرهای داخلی و خارجی برای نوروز 1402 صادر شد.

جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی، در گفتگویی به فارس گفت: برای عملیات پروازهای نوروزی سال 1402 که از 25 اسفند 1401 آغاز می شود و تا 20 فروردین ماه 1402 ادامه خواهد داشت حدود 5 هزار و 500 پرواز برنامه ای و منظم در مسیرهای داخلی برای شرکت های هواپیمایی داخلی برنامه ریزی شده است.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به منظور رفاه حال مسافران، خدمت رسانی بیشتر به مردم و همچنین باتوجه به افزایش تقاضا برای مسافرت های نوروزی، علاوه بر مجوز پروازهای برنامه ای، حدود 350 مجوز فوق‌العاده برای مسیرهای داخلی در بازه زمانی مذکور صادر کرده است.

یازرلو، کاهش تاخیرات، توانایی، توانمندی و پاسخ گویی مناسب و به موقع توسط شرکت های هواپیمایی را از جمله شروط سازمان هواپیمایی کشوری در موافقت با صدور مجوزهای بیشتر در مسیرهای داخلی و خارجی در عملیات نوروزی امسال عنوان کرد.

وی گفت: چنانچه شرکت های هواپیمایی تقاضای افزایش پرواز بیشتر در بازه زمانی مذکور را داشته باشند این در خواست از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مورد اجابت قرار خواهد گرفت.

پروازهای خارجی کاهش یافته است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به ابهامات مطرح شده در خصوص افزایش پروازهای خارجی گفت: پروازهای خارجی نه تنها افزایش نیافته بلکه به دلایل افزایش نرخ ارز و تحولات بازار و شرایط کشور ترکیه بعد از وقوع زلزله، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش مواجه بوده است.

وی تصریح کرد: تعداد 2200 مجوز پروازهای برنامه ای و تقویمی توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده که با مجوز حدود 250 پرواز فوق‌العاده در مسیرهای خارجی موافقت شده است.

یازرلو با تاکید بر اینکه حفظ و استمرار خطوط پروازی در 36 مقصد خارجی برای اقتصاد ملی و شرکت های هواپیمایی ضروری است، گفت: علاوه بر استفاده هموطنان عزیزمان در این پروازها، دانشجویان، موضوعات حوزه درمانی، اقتصادی و تجاری نیز مورد توجه قرار دارند.

منبع: فارس

0 0
اشتراک گذاری

ارسال نظر لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *