hamburger menu

خدمات ارائه شده در مسیر؛

اگر قصد سفر به این کشور را دارید اما هنوز نتوانسته‌اید برای بالا بردن اعتبار پاسپورتتان به یکی از کشورهای حوزه شنگن سفر کنید، می‌توانید از فرصت ویژه توریک برای اخذ ویزای شنگن استفاده نمایید. ما برایتان ویزای شنگن با ضمانت بازگشت وجه می‌گیریم و سپس برای اخذ ویزای کانادا اقدام می‌کنیم.

ویزای توریستی 5 ساله چندبار ورود (با انگشت نگاری)+ مشاوره

ویزای توریستی 5 ساله چندبار ورود (بدون انگشت نگاری) + مشاوره

ویزای توریستی 5 ساله چندبار ورود (با انگشت نگاری)+ مشاوره

ویزای توریستی 5 ساله چندبار ورود (بدون انگشت نگاری) + مشاوره

مدت زمان صدور 90-14 روز کاری
مدت زمان اعتبار ویزا60 ماه

مدارک لازم

1

تصویر پاسپورت

2

شناسنامه، کارت ملی

3

تمکن مالی و گردش حساب بانکی

4

ترجمه مدارک کاری

5

فرم پرسش‌نامه تکمیل شده

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

چگونه ویزا بگیرم

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

ورود به صفحه مشاوره

شماره تلفنتان را وارد کنید تا بتوانید تاییدیه وقت مشاوره خود را ببینید.

ورود به صفحه مشاوره

شماره تلفنتان را وارد کنید تا بتوانید تاییدیه وقت مشاوره خود را ببینید.

دریافت پیامک تایید

برای شما یک پیامک شامل تایید یا عدم تایید درخواست مشاوره و زمان و مکان آن در صورت تایید ارسال می‌شود.

دریافت پیامک تایید

برای شما یک پیامک شامل تایید یا عدم تایید درخواست مشاوره و زمان و مکان آن در صورت تایید ارسال می‌شود.

مشاوره رایگان

در این مرحله باید در جلسه حضوری یا آنلاین با مشاور توریک شرکت کنید تا شانس ویزا شدنتان بررسی شود.

مشاوره رایگان

در این مرحله باید در جلسه حضوری یا آنلاین با مشاور توریک شرکت کنید تا شانس ویزا شدنتان بررسی شود.

وقت سفارت کانادا

هر آنچه باید از ویزای کانادا بدانید...

00:00

در مورد

ویزای کانادا

بیشتر بدانید ...
 • فهرست مطالب
 • ویزای کانادا
 • وقت سفارت کانادا
 • مدارک وقت سفارت کانادا
 • هزینه وقت سفارت کانادا
 • محل انگشت‌نگاری
 • نکات بیومتریک کانادا
 • پیکاپ پاسپورت کانادا
 • زمان آماده شدن ویزا
 • انواع ویزای کانادا
 • شرایط تکفل
 • ریجکت ویزای کانادا
 • تبدیل ویزای توریستی در کانادا
 • مشاوره رایگان ویزای کانادا
 • اخد ویزای کانادا با توریک!

آخرین بروزرسانی : ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

ویزای کانادا
وقت سفارت کانادا
مدارک وقت سفارت کانادا
هزینه وقت سفارت کانادا
محل انگشت‌نگاری
نکات بیومتریک کانادا
پیکاپ پاسپورت کانادا
زمان آماده شدن ویزا
انواع ویزای کانادا
شرایط تکفل
ریجکت ویزای کانادا
تبدیل ویزای توریستی در کانادا
مشاوره رایگان ویزای کانادا
اخد ویزای کانادا با توریک!

هر آنچه باید از ویزا و وقت سفارت کانادا بدانید ...

وجود جاذبه‌های طبیعی فراوان از دریاچه‌ها گرفته تا کوه‌ها؛ امکانات رفاهی بی‌نظیر و مردمی خونگرم و مهمان‌نواز باعث شده تا کانادا به‌عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار برای سفر میان ایرانیان شناخته شود. تمام شهروندان ایرانی که قصد سفر به این کشور را دارند، می‌دانند که باید برای این سفر وقت سفارت کانادا و ویزای این کشور را بگیرند.

براساس هدف سفر سفارت کانادا ویزاهای مختلفی صادر می‌کند اما کسانی که قصد دارند در مدت زمانی کوتاهی به‌‍منظور گردشگری، دیدن اقوام، گذراندن دوره و... به کانادا سفر کنند باید ویزا توریستی بگیرند. شما می‌توانید صفر تا صد اخذ این ویزا و گرفتن وقت سفارت را به تیم توریک بسپارید و برای اینکه این فرایند را بهتر طی کنید از امکان مشاوره رایگان توریک بهره ببرید. برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره ویزای کانادا کسب کنید، پادکست ما را گوش دهید.

اخذ ویزای کانادا چگونه است؟

برای گرفتن ویزای کانادا ابتدا باید وقت سفارت بگیرید. زمانی که به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید باید مدارک تکمیل شده‌تان را همراه خود ببرید. این مدارک را می‌توانید در بالای همین صفحه با کلیک روی مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا، مشاهده کنید.

جدا از تحویل مدارک، هنگام مراجعه به سفارت، انگشت‌نگاری هم انجام می‌شود. پس از طی کردن این مراحل باید منتظر بمانید تا پاسخ درخواستتان بیاید و سپس باید پیکاپ پاسپورت را انجام دهید. در صورت کامل بودن مدارک و واجد شرایط بودن به راحتی با طی این مراحل ساده می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید.

*توجه داشته باشید که چیزی به‌عنوان ویزای تضمینی کانادا وجود ندارد و نباید اجازه دهید با این اصطلاح پول بیشتری از شما دریافت کنند. 


وقت سفارت کانادا

ما در توریک به صورت آنلاین خدمات وقت سفارت کانادا و مشاوره در خصوص تکمیل فرم و مدارک انجام می‌دهیم. شما می‌توانید وقت سفارتتان را از بالای همین صفحه به صورت آنلاین رزرو کنید اما برای انجام انگشت‌نگاری و تحویل مدارک باید خودتان شخصا به سفارت مراجعه کنید. اما کسانی که در طول 10 سال گذشته یک بار انگشت‌نگاری انجام داده باشند، دیگر نیازی به انجام این کار ندارند و در وقت و هزینه‌شان صرفه‌جویی خواهد شد. 

ما در توریک، ابتدا فرم ویزای توریستی کانادا را برای متقاضی پر خواهیم کرد و سپس مدارک او آپلود می‌شود. در نهایت باید منتظر زمان وقت سفارتتان بمانید. از آنجایی که کانادا در ایران سفارتخانه ندارد باید برای انجام کارهای بیموتریک و تحویل مدارک به دفتر VFS مراجعه کنید.

برای پیکاپ ویزای کانادا هم خودتان می‌توانید اقدام کنید و هم می‌توانید این کار را به ما بسپارید. از آنجایی که زمان مشخصی نمی‌توان برای جواب سفارت کانادا تعیین کرد و برای پیکاپ هم باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید بهتر است این کار را به توریک بسپارید.

مراحل تعیین وقت سفارت کانادا

درصورتی که بخواهید برای اخذ وقت سفارت کانادا با توریک همراه شوید؛ همه مراحل به جز انگشت‌نگاری به صورت آنلاین برایتان انجام خواهد شد در صورت نیاز به انگشت‌نگاری باید خودتان حضورا به سفارت کانادا در یکی از کشورهای امارات یا ترکیه مراجعه نمایید.

به جز این مورد، مراحل دیگر همگی به صورت آنلاین انجام می‌شود. ما فرمتان را پر خواهیم کرد و سپس مدارکتان آپلود می‌شود. در نهایت هم مدتی طول خواهد کشید که جواب درخواستتان از طرف سفارت این کشور بیاید.


مدارک لازم برای وقت سفارت کانادا

در بالای همین صفحه می‌توانید لیست مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا را ببینید اما برای تاکید بیشتر بار دیگر مرورشان می‌کنیم. این مدارک به شرح زیر هستند:

• اسکن ترجمه مدارک شغلی: در نامه اشتغال به کارتان حتما باید نام و نام خانوادگی، سمت، میزان دستمزد و اطلاعات مهم دیگر ذکر شود. 

• اسکن پاسپورت با 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی رو به روی هم

• فرم پرسش‌نامه تکمیل شده


وقت سفارت کانادا در کدام کشورها گرفته می‎‌شود؟

از آن‌جایی که سفارت کانادا در ایران فعالیتی ندارد، متقاضیان ویزای این کشور باید برای انجام مرحله انگشت‌نگاری، وقت سفارت کانادا را از یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، امارات یا ارمنستان دریافت کنند.

هزینه وقت سفارت کانادا

هزینه وقت سفارت کانادا 20 دلار است اما از آنجایی که ارزش پول ملی دائما تغییر می‌کند، نمی‌توان قیمت ثابتی به ریال برای هزینه وقت سفارت کانادا مشخص کرد. به عبارت ساده‌تر قیمت وقت سفارت کانادا را اگر قرار باشد به ریال حساب کنیم، دائما در نوسان است و به همین دلیل هم شما می‌توانید قیمت‌های به‌روزشده را از بالای همین صفحه ببینید.

بسیاری از موسسات مهاجرتی و آژانس‌ها به‌عنوان وقت فوری سفارت کانادا، هزینه بیشتری از متقاضیان دریافت می‌کنند اما نکته مهمی که باید بدانید این است که کانادا وقت فوری ندارد و منظور از این واژه همان دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین است. در این روش بدون معطلی و در زودترین زمان ممکن می‌توانید وقت سفارت را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که 20 دلار فقط هزینه وقت سفارت را شامل می‌شود و هزینه دریافت ویزای توریستی کانادا به خودی خود 500 دلار هزینه دارد. نکته بعد اینکه برخلاف تصور بسیاری از افراد کانادا جزو حوزه شنگن نیست و اگر کسی با شما درباره هزینه ویزای شینگن کانادا حرف زد، به نکته اشتباهی اشاره کرده است. 


محل انگشت‌نگاری برای اخذ ویزای کانادا

آن دسته از شهروندان ایرانی که در 10 سال گذشته ویزای کانادا نداشته‌اند باید برای ارائه اطلاعات بیومتریک خود به یکی از دفاتر vfs مراجعه کنند. اما از آنجایی که این دفاتر در ایران وجود ندارند، ایرانیانی که می‌خواهند ویزای کانادا را دریافت کنند؛ باید به ترکیه یا امارات بروند. آدرس این دفاتر به شرح زیر است:

برای اخذ وقت سفارت کانادا در دبی باید به آدرس زیر مراجعه کنید:

Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building, Union National bank Mina Road, Abu Dhabi


برای اخذ وقت سفارت کانادا در ابوظبی باید به آدرس زیر مراجعه کنید:

۲۵th floor, shining Tower, Khalidiya Street, Abu Dhabi


برای اخذ وقت سفارت کانادا در استانبول باید به آدرس زیر مراجعه کنید:

Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoglu-Istanbul 34440


برای اخذ وقت سفارت کانادا در آنکارا باید به آدرس زیر مراجعه کنید.

Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no : 154 next to TEB Bank


نکات مهم در مورد بیومتریک کانادا

یکی از مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا، انگشت‌نگاری یا بیومتریک است. فقط 30 روز فرصت دارید تا برای انگشت‌نگاری ویزای کانادا اقدام کنید. در صورتی که در این زمان به دفاتر vfs مراجعه ننمایید، پرونده شما کنسل شده و مردود اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است که همه اعضای خانواده که مشخصاتشان در پرونده وجود دارد باید به صورت همزمان برای انگشت‌نگاری به vfs مراجعه کنند.

چه افرادی نیاز به انگشت نگاری ندارند؟

به طورکلی انگشت‌نگاری برای وقت سفارت کانادا 10 سال اعتبار دارد. اگر قبلا درخواست ویزای کانادا داده‌اید و برای اخذ آن انگشت‌نگاری کرده‌اید و بیشتر از 10 سال از این مساله نگذشته است؛ دیگر نیازی به انجام دوباره این کار نیست. همچنین کودکان زیر شش سال و کارمندان و افراد دولتی یا دیپلمات‌ها نیز  برای درخواست ویزای توریستی کانادا به انگشت‌نگاری نیازی ندارند.


پیکاپ پاسپورت کانادا

یک مرحله مهم برای اخذ ویزای توریستی کانادا، گرفتن پیکاپ پاسپورت کاناداست. متقاضی باید یک هزینه جداگانه هم به‌عنوان هزینه پیکاپ ویزا کانادا کنار بگذارد. پیکاپ ویزا درواقع پروسه ارسال پاسپورت به یکی از مراکز vfs کانادا در کشورهای همسایه است. یعنی شما باید پاسپورتتان را به یکی از این مراکز بفرستید تا لیبل بخورد. توریک می‌تواند پیکاپ ویزای کانادا را برایتان انجام دهد تا از دردسر یک سفر دیگر در پروسه ویزا گرفتنتان راحت شوید.

درواقع پیکاپ پاسپورت کانادا آخرین مرحله‌ای است که شما باید قبل از ورودتان به کانادا انجام دهید. از آنجایی که کانادا در ایران سفارت‌خانه ندارد باید برای پیکاپ ویزا به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید. بالاتر از آدرس دفاتر VFS در کشورهای همسایه را می‌توانید ببینید.

مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا را نمی‌توان مشخص کرد. امکان دارد این پروسه یک هفته طول بکشد همچنین ممکن است یک ماه یا بیشتر به طول بیانجامد. 


مدت زمان لازم برای صدور ویزای کانادا

معمولا بین یک ماه تا شش ماه طول می‌کشد تا ویزای کانادا برای متقاضی صادر شود. توجه داشته باشید که در شرایطی همچون شیوع بیماری کوید یا مواردی از این دست ممکن است این روند را طولانی‌تر شود.

انواع ویزای کانادا

در یک تقسیم‌بندی کلی ویزای کانادا را می‌توان به دو دسته ویزای اقامت موقت و ویزای اقامت دائم تقسیم کرد. همانطور که از عناوین پیداست، با ویزای موقت برای مدت مشخصی می‌توانید داخل خاک کانادا بمانید و با داشتن ویزای دائم هم اقامتتان دائمی خواهد بود.


ویزای موقت براساس هدف شما به انواع مختلفی مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزا برای دیدار خانواده و... تقسیم می‌شود. در ادامه درباره هرکدام از این انواع بیشتر توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی کانادا

بسیاری از ایرانیان دوست دارند برای ادامه تحصیل به کانادا سفر کنند زیرا در این کشور دانشگاه‌های معتبر زیادی وجود دارد که می‌توان به صورت رایگان و غیررایگان تحصیل کرد. بدیهی است که اصلی‌ترین شرط اخذ این ویزا پذیرش در یکی از دانشگاه‌های کشور کاناداست.

ویزای کاری کانادا

در صورتی که یک کارفرما در کشور کانادا برایتان دعوت‌نامه کاری بفرستد می‌توانید ویزای کاری کانادا دریافت کنید. این ویزا موقت است و به مدت شش ماه برایتان صادر می‌شود. شما همچنین اگر جزو یک گروه تجاری باشید و یا با اهداف تجاری بخواهید راهی کانادا شوید باید ویزای کسب و کار یا نمایندگی دریافت کنید.

یکی دیگر از انواع ویزاهای کاری که کشور کانادا صادر می‌کند؛ ویزای کار در تعطیلات است. این ویزا به صورت تصادفی برای جوانان 30 کشور مختلف صادر می‌شود و کسانی که آن را دریافت می‌کنند می‌توانند وارد خاک کانادا شده و کار کنند.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی یا گردشگری هم برای کسانی صادر می‌شود که برای مدت کوتاهی به منظور سفر، دیدار با اقوام، مراجعه به پزشک و... راهی کانادا شوند. نحوه گرفتن ویزای توریستی کانادا به این صورت است که متقاضی باید شرایطی همچون تمکن مالی، گردش حساب، سابقه سفری، عدم وابستگی عاطفی و مالی و... را داشته باشد. یکی از مهم‌ترین شرایط ورود به کانادا با ویزای توریستی داشتن ویزای شنگن است. حداقل باید یک بار لیبل ویزای شنگن و یا یک کشور معتبر در پاسپورتتان خورده باشد. معمولا کسی که با پاسپورت سفید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کند، ریجکت خواهد شد. 

از دیگر شرایط ویزای توریستی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. فقط باید بدانید که شرایط اخذ ویزای کانادا هیچ جا به صورت رسمی ثبت نشده است و آنچه در ادامه به عنوان شرایط ذکر می‌شود حاصل از تجربیات کارشناسان ما در بخش اخذ ویزاست.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا، شرط بعدی است که باید بدان توجه کنید. تمکن مالی یا همان مانده حساب باید 300 تا 400 میلیون تومان باشد. 

شرط بعدی قرار دادن ترجمه مدارک شغلی در میان مدارکی است که به سفارت تحویل می‌دهید. در نامه اشتغال به کار باید مواردی همچون نام و نام خانوادگی، میزان دقیق دستمزد، سمت و ... ذکر شود. 

داشتن دعوت‌نامه می‌تواند به ویزا شدنتان کمک کند اما جزو ضروریات نیست. در هر صورت اگر خواستید دعوت‌نامه ارائه دهید، باید مدارک دعوت‌کننده را هم در لیست مدارک خود قرار دهید. 


شرایط تکفل برای ویزای کانادا

در صورتی که افراد زیر 18 سال قصد سفر به کانادا را دارند باید رضایت‌نامه محضری از والدین داشته باشند. همچنین در صورتی که یکی از والدین فوت کرده باشد باید ترجمه گواهی فوت در مدارک قرار گیرد. اگر هم فرد قیم دارد باید ترجمه نامه قیومیت را در مدارکش قرار دهد.

دلایل ریجکت ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا اگرچه فرایند ساده‌ای است اما در صورتی که شرایطتان مناسب نباشد و یا در مدارکتان نقصی وجود داشته باشد؛ امکان ریجکت شدنتان بالا خواهد بود. از میان دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا می‌توان به عدم اثبات تمکن مالی، اعلام نکردن هدف سفر، عدم ایجاد اطمینان جهت ترک کردن کانادا و ناقص بودن مدارک اشاره کرد.

چه مدت بعد از ریجکت ویزای کانادا می‎توان مجدد درخواست داد؟

در صورتی که درخواست ویزای شما به دلیل ناقص بودن پرونده ریجکت شود، شما بالافاصله می‌توانید نواقص پرونده را رفع کرده و دوباره برای درخواست ویزا اقدام نمایید. بنابراین رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا فقط با رفع نواقص پرونده انجام می‌شود. 


تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی در کانادا

تا قبل از بهمن سال پیش کسانی که با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور می‌شدند و در مدت زمان حضورشان شغل مناسبی پیدا می‌‌کردند و یا می‌توانستند از یکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرش بگیرند؛ نمی‌توانستند در خاک این کشور ویزایشان را به کاری تبدیل کنند. یعنی باید به ایران باز می‌گشتند، ویزای کاری یا تحصیلی می‌گرفتند و دوباره به کانادا می‌رفتند. اما مدتی است برای تسهیل اخذ ویزا، این قانون برداشته شده و کسانی که قصد تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی در کانادا را دارند، می‌تواند با استفاده از فرصت طلایی ایجاد شده این کار را راحت‌تر انجام دهند. 

مشاوره رایگان ویزای کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا کار ساده‌ای نیست. با توجه به وضعیت اعتبار پاسپورت ایران و سخت‌گیری درباره مسافران ایرانی، کوچک‌ترین اشتباهی در این مسیر ممکن است باعت ریجکتی شود. بنابراین در جریان اخذ این ویزا، متقاضیان نیاز به مشاوره پیدا می‌کنند. توریک با هدف ساختن یک مسیر راحت برای سفر و همچنین ارائه اطلاعات دقیق و صادقانه، برای اخذ ویزای کانادا به شما مشاوره می‌دهد. 

اخد ویزای کانادا ساده و سریع با توریک!

تیم توریک در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما وقت سفارت کانادا می‌گیرد. اگر قصد سفر به این کشور را دارید یا حتی به دنبال اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید. ما در توریک نه تنها در زمینه وقت سفارت کانادا، بلکه در زمینه ویزای کشورهای مختلف مانند ویزای دبی یا حتی ویزای فرانسه، وقت سفارت انگلیس و … نیز فعالیت داریم و کارشناسانمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی خواهند کرد.

هزینه‌ها را محاسبه کنید؛

قبل از اینکه سفارشتان را ثبت کنید

سرویس مورد نیاز خود را انتخاب کنید

تعداد مسافران

1