ویزای پرتغالمتاسفیم!

در حال حاضر؛ توریک در این مسیر قادر به ارائه خدمات نمی‌باشد.

سرویسی تعریف نشده

ما با شما تماس می‌گیریم

 • فهرست مطالب
 • شرایط اخذ ویزای پرتغال
 • وقت سفارت پرتغال
 • ویزای پرتغال
 • مدارک ویزای پرتغال
 • هزینه ویزای پرتغال
 • زمان صدور ویزای پرتغال
 • انواع ویزای پرتغال
 • تمدید ویزای پرتغال
 • ریجکت ویزای پرتغال
 • آدرس سفارت پرتغال
 • ویزای پرتغال با توریک
شرایط اخذ ویزای پرتغال
وقت سفارت پرتغال
ویزای پرتغال
مدارک ویزای پرتغال
هزینه ویزای پرتغال
زمان صدور ویزای پرتغال
انواع ویزای پرتغال
تمدید ویزای پرتغال
ریجکت ویزای پرتغال
آدرس سفارت پرتغال
ویزای پرتغال با توریک

شرایط اخذ ویزای پرتغال

سفر به کشور پرتغال و دریافت ویزای آن نیازمند شرایطی است که متقاضیان باید آن‌ها را دارا باشند. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

• یکی از مهم‌ترین شرایطی که متقاضیان برای دریافت ویزای پرتغال باید داشته باشند، گردش حساب بانکی مناسب است. درواقع منظور از گردش حساب بانکی تنها موجودی حساب و مبالغ ورودی و خروجی نیست، بلکه تعداد تراکنش‌ها در یک بازه‌ی زمانی خاص مدنظر می‌باشد. 

• شرط دیگری که برای دریافت ویزا پرتغال ضروری است، ارائه نامه تمکن مالی است. توجه داشته باشید که نامه تمکن مالی متقاضیان برای دریافت ویزای این کشور باید به یورو و بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باشد و توسط سایر مدارک به سفارت ارائه شود. همچنین نامه تمکن مالی باید توسط رییس شعبه بانک امضا شده و ممهور شود. 

• از شروط دیگری که می‌تواند فرایند دریافت ویزای شما را تسهیل کند، داشتن دعوت‌نامه رسمی و معتبر از سوی بستگان و آشنایان و یا یک شرکت است که برای شما ارسال می‌شود. توجه داشته باشید که در متن دعوت‌نامه باید مدت اقامت و تاریخ ورود و خروج به کشور پرتغال ذکر شده باشد.


وقت سفارت پرتغال

تعیین وقت سفارت برای ارائه مدارک خواسته شده و مصاحبه حضوری ضروری می‌باشد. وقت‌ سفارت پرتغال به دو صورت فوری و عادی تعیین می‌شود. وقت سفارت فوری اغلب توسط موسسه‌‌های گردشگری که در زمینه تکمیل مدارک و صدور ویزا فعالیت می‌کنند، ارائه می‌شود که در این صورت می‌توانید پس از دو هفته به سفارت مراجعه کرده و اقدامات لازمه را انجام دهید. وقت فوری سفارت اغلب زمانی برای شما دریافت می‌شود که شما باید دلیل موجهی برای حضور در کشور پرتغال در تاریخی خاص ارائه دهید. در این صورت می‌توانید با مراجعه به وب سایت رسمی توریک و ارتباط با کارشناسان این مجموعه، درخواست خود را برای دریافت وقت فوری سفارت ثبت کنید. اما در صورتیکه عجله‌ای برای سفر به پرتغال و تعیین وقت سفارت ندارید، می‌توانید این فرایند را طبق روال عادی پیش ببرید و منتظر بمانید تا نوبت شما فرا رسد. توجه داشته باشید که هزینه‌های مربوط به دریافت وقت سفارت عادی نسبت به حال فوری ارزان‌تر خواهد بود. در صورتیکه شما قصد سفر به هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا را دارید، برای دریافت ویزای کشور پرتغال، ویزای فرانسه و تعیین وقت سفارت این کشور و یا ویزای ایتالیا و بلژیک و ... می‌توانید به وب سایت رسمی توریک مراجعه کرده و با کارشناسان مجرب این مجموعه در تماس باشید.


همه چیز درباره ویزای پرتغال ...

پرتغال یکی از کشورهای جنوب غربی اروپاست که تنها همسایه آن کشور اسپانیا می‌باشد. این دو کشور در کنار یکدیگر شبه جزیره‌ای به نام ایبری را تشکیل داده‌اند. کشور پرتغال عضوی از اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه شینگن محسوب می‌شود؛ از این رو در هر صورت که بخواهید وارد این کشور شوید، همانطور که نیاز به برای ورود به اسپانیا نیاز به ویزای اسپانیا دارید، باید ویزای آن‌ را دریافت نمایید. برای اخذ ویزای پرتغال باید از طریق سفارت این کشور اقدام کنید. با توجه به قوانینی که برای ورود به کشورهای حوزه شینگن وجود دارد، برای سفر به کشور پرتغال نیز دو نوع ویزای سینگل و مولتی شینگن صادر می‌شود. در صورتیکه ویزای صادر شده برای شما سینگل باشد، تنها می‌توانید در یک بازه زمانی خاص به پرتغال سفر کنید. اما اگر ویزای شما از نوع مولتی باشد، تا اتمام اعتبار ویزای خود می‌توانید به پرتغال و سایر کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. در این راهنما از توریک با معرفی شرایط و صدور انواع ویزای پرتغال برای سفر به این کشور همراه ما باشید!

اخذ ویزای پرتغال چگونه است؟

برای سفر به کشور پرتغال و دریافت ویزای آن باید در قدم اول نسبت به تعیین وقت سفارت پرتغال اقدام کنید. پس از این که وقت سفارت خود را دریافت کردید، با ارائه مدارک خود به سفارت و بررسی و تایید آن‌ها، ویزای توریستی، کاری و یا تحصیلی با توجه به نوع درخواستتان برای شما صادر می‌شود که می‌توانید به پرتغال سفر کنید. در واقع دریافت ویزا پرتغال به شما اجازه ورود به این کشور را می‌دهد تا بتوانید در طول سفر خود جاذبه‌های دیدنی آن را از نزدیک ببینید و سفر لذت بخشی را تجربه کنید. ویزای پرتغال نیز مانند  ویزای سایر کشورهای خارجی، در انواع مختلفی برای متقاضیان صادر می‌شود که هریک محدودیت‌ها و شرایط خاص خود را دارد. شما نیز باید با توجه به شرایط خود، نوع ویزا را مشخص کرده و سپس با آماده کردن مدارک خود نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام کنید.

پس از این که نوع ویزای خود را انتخاب کردید، باید تمامی مدارک خواسته شده توسط سفارت را جمع‌آوری کرده و ارائه دهید. توجه داشته باشید که در صورت وجود هرگونه نقص و یا اطلاعات نادرست در مدارکتان، می‌تواند منجر به طولانی‌تر شدن روند صدور ویزا شود. پس از ارسال مدارک به سفارت، مدارک شما مورد بررسی و تایید قرار گرفته و طی دو تا چهار هفته کاری پاسخ درخواست شما، به اطلاعتان می‌رسد. در صورتیکه درخواست شما مورد تایید سفارت قرار گیرد، ویزای پرتغال برای شما صادر می‌شود. اما درصورتیکه درخواست ویزای شما ریجکت شود، باید پس از دو الی چهار ماه مجدداً برای درخواست ویزا اقدام کنید.


مدارک لازم برای ویزای پرتغال

پس از مشخص کردن نوع ویزا و هدف سفر به پرتغال، باید مدارکی را برای بررسی و تایید و صدور ویزا به سفارت ارائه دهید. بسته به نوع ویزای متقاضی ممکن است مدارک مورد نیاز نیز متفاوت باشد. اما مدارک کلی که برای صدور ویزای مولتی و یا سینگل شینگن ضروری می‌باشد، به صورت زیر است:

 

• تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای پرتغال

• ارائه یک قطعه رنگی  ۳٫۵ در ۴٫۵ که به تازگی گرفته شده است

• ارائه اصل و ترجمه مدارک ملکی، مالی و هویتی

• ارائه کپی و اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

• ارائه کپی از پاسپورت‌ها و ویزاهای قبلی صادر شده

• ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

• ارائه مدارکی مبنی بر رزرواسیون هتل و ذکر مدت زمان اقامت

• ارائه نامه اشتغال به کار با مهر و امضای کارفرما یا رئیس شرکت

• ارائه ترجمه فیش حقوقی

• ارائه مدارکی برای اثبات تمکن مالی

• ارائه بیمه خدمات درمانی بین‌المللی که تا ۳۰ هزار یورو هزینه‌های شما در طول سفر را پوشش می‌دهد

• پرداخت هزینه صدور ویزا و همراه داشتن رسید آن 

• ارائه دعوت‌نامه معتبر از سوی دوستان و آشنایان


هزینه ویزای پرتغال

هزینه ویزای پرتغال بر اساس نوع ویزای درخواست شده و سن متقاضیان تعیین می‌شود. طبق قوانین کشور پرتغال، هزینه صدور ویزا برای افراد بالای ۱۲ سال و افراد بین  ۵ تا ۱۲ سال متغیر می‌باشد. همچنین هزینه صدور ویزا برای کودکان زیر ۵ سال رایگان می‌باشد. توجه داشته باشید که هزینه پرداخت ویزا بر اساس ملیت‌های مختلف نیز، متفاوت خواهد بود. همچنین هزینه‌های مربوط به کارگزاری VFS برای هر فرد به صورت جداگانه‌ دریافت می‌شود. علاوه بر این‌ها ارسال پاسپورت و برچسب ویزا از سفارت، از طریق پیک انجام شده و هزینه‌ ارسال آن برای ساکنین تهران و سایر شهرها متفاوت خواهد بود. البته این هزینه مربوط به مراحل نهایی دریافت ویزا بوده و مراحل اولیه به صورت حضوری توسط شخص متقاضی طی می‌شود. علاوه بر این‌ها، پرداخت هزینه‌های دیگر مانند ارسال پیام‌های اطلاع‌رسانی، گرفتن ۴ عکس پرسنلی و کپی از هر صفحه مدارک و همچنین هزینه مربوط به پرینت و تکمیل فرم‌های درخواست ویزا، به سایر هزینه‌ها اضافه می‌شود.


مدت زمان لازم برای صدور ویزای پرتغال

مدت زمانی که صدور ویزای پرتغال طول می‌کشد، از زمان تحویل مدارک و انجام انگشت‌نگاری در دفتر کارگزاری این کشور، حدودا ۱۴ الی ۲۱ روز کاری می‌باشد. البته ممکن است با توجه‌ به شرایط ویژه برخی متقاضیان، این کار ۳۰ روز و یا حتی ۶۰ روز هم‌زمان ببرد این تاخیر می‌تواند به دلیل کشور مبدا متقاضی باشد، چرا که زمان لازم برای صدور ویزای برخی کشور‌ها مانند افغانستان، بنگلادش، الجزایر، بلاروس، ایران، مصر، عراق، اردن، کنیا، لبنان، چاد، لیبی، جمهوری آفریقای مرکزی، مالی، مراکش، نیجریه، پاکستان، روسیه، عربستان، سومالی و جمهوری کنگو طولانی‌تر بوده و در کم‌ترین شکل ممکن ۳ هفته زمان می‌برد.


انواع ویزای پرتغال

باتوجه‌ به دلایل و اهداف مختلف سفر به پرتغال، انواع مختلفی از ویزا برای فرد صادر می‌شود که هر یک مشخصات و اعتبار متفاوتی دارند. در این بخش، به بررسی انواع مختلف ویزاهای کشور پرتغال می‌پردازیم.

 

 

ویزای توریستی پرتغال

 ویزای توریستی پرتغال محبوب‌ترین و رایج‌ترین ویزایی است که متقاضیان سفر به این کشور آن را دریافت می‌کنند. این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد و هدف آنها از سفر به پرتغال، گشت‌و‌گذار و بازدید از مناطق توریستی و دیدنی این کشور است. این ویزا همچنین، برای افرادی که تمایل دارند بستگان و دوستان خود را ملاقات کنند نیز مناسب است.

 

 

ویزای کاری پرتغال

جذب نیروی کار ماهر و افراد متخصص، از اهداف و نیازمندی‌های هر کشوری است. ویزای کاری نیز در راستای این هدف صادر می‌شود. به عبارت بهتر، ویزای کاری کشور پرتغال، مخصوص افرادی است که از سوی یک کارفرمای پرتغالی دعوت‌نامه‌ کاری دریافت کرده باشند. این افراد می‌توانند با ارائه مدارک مربوط و دعوت‌نامه خود، ویزای کاری پرتغال را دریافت کنند.

 

ویزای تحصیلی پرتغال

کشور پرتغال، سیستم آموزشی بسیار سطح بالایی دارد که سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی را جذب می‌کند. متقاضیانی که قصد ورود به کشور پرتغال به عنوان دانشجو و یا محصل را دارند، باید برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال اقدام کنند.

 

 

انواع مختلف ویزا‌های پرتغال، مطابق بازه زمانی که فرد مجاز به اقامت در این کشور است، به چهار نوع دسته‌بندی می‌شود که عبارتند از:

 

• ویزای تایپ A: این نوع ویزا، ویزایی است که فقط در محدوده فرودگاه پرتغال کاربرد دارد و معتبر است. این نوع ویزا که در همان فرودگاه نیز برای متقاضیان صادر می‌شود، اغلب برای مسافرانی است که قصد عبور از کشور پرتغال را دارند.

• ویزای تایپ B: ویزای تایپ B که تنها ۵ روز معتبر است، در شرایط اضطراری صادر می‌شود تا فرد بتواند به انجام کارهای مهم بپردازد.

• ویزای تایپ C: این نوع ویزا، یک ویزای کوتاه مدت است که تا ۹۰ روز اعتبار دارد. البته در صورت نیاز و تمایل، می‌توان اعتبار این ویزا را تا یک سال نیز تمدید کرد.

• ویزای تایپ D: در شرایطی که فرد قصد داشته باشد بیش از یک سال در کشور پرتغال اقامت داشته باشد، ویزای تایپ D برای او صادر می‌شود.

تمدید ویزای پرتغال

در صورتی که در کشور پرتغال به عنوان مسافر حضور دارید و مدت اعتبار ویزای شما به اتمام رسیده است، باید در اسرع وقت برای تمدید ویزای خود اقدام کنید. تمدید ویزای پرتغال شرایط خاصی دارد و تمامی درخواست‌های مبنی بر تمدید، پذیرفته نمی‌شوند. شرایط خاص می‌توان به عدم تکمیل دوره بیماری، عدم اتمام دوران تحصیل، وجود شرایط نامتناسب در کشور مبدا فرد مانند جنگ و غیره اشاره کرد. اگر قصد تمدید ویزای پرتغال را دارید، باید با اداره مهاجرت کشور پرتغال (SEF)، تماس بگیرید. ثبت درخواست تمدید نیز به صورت اینترنتی انجام می‌شود. البته لازم به ذکر است که اگر فرد در حال حاضر دارای ویزای تحصیلی یا کاری پرتغال است، نیازی به تمدید ویزا ندارد و صرفاً باید جهت تمدید مجوز اقامت خود اقدام کند. توجه داشته باشید که اگر از تاریخ انقضای ویزای فرد بیش از ۳۰ روز گذشته باشد، درخواست تمدید ویزا به جز در شرایط خاص، امکان‌پذیر نیست.


دلایل ریجکت ویزای پرتغال

ویزای کشور‌های مختلف بنا به دلایل مختلفی می‌تواند ریجکت شود. ویزای کشور پرتغال نیز به سبب سختگیری‌هایی که از سوی افسران ویزای پرتغال اعمال می‌شود، بسیار متداول شده است. رایج‌ترین و اصلی‌ترین دلیلی که منجر به ریجکت ویزای پرتغال می‌شود، قانع نشدن افسران ویزای پرتغال در موضوع بازگشت متقاضیان است. از دیگر دلایل ریجکت شدن ویزای پرتغال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

• عدم برخورداری از تمکن مالی و پرداخت هزینه‌های اقامت در کشور پرتغال

• عدم توانایی در قانع کردن افسران ویزا از اهداف و دلایل سفر به پرتغال

• دعوت‌نامه نامعتبر

• بیمه مسافرتی نامعتبر

• ارائه مدارک نامعتبر و غیر‌واقعی

 

لازم به ذکر است، امکان رفع ریجکت ویزای پرتغال وجود نداشته و فرد متقاضی تا ۶ ماه بعد از دریافت نامه ریجکتی، امکان ثبت درخواست مجدد را ندارد. پس از گذشت ۶ ماه، برای اعتراض به ریجکت شدن ویزای پرتغال، می‌توان نامه اعتراضی را به آدرس ایمیلی که در پائین نامه ریجکتی درج شده است، ارسال کرد. پس از گذشت ۴۵ روز کاری، به نامه اعتراضی پاسخ داده می‌شود. در صورتی که برای دریافت ویزای کشور پرتغال اقدام کرده و درخواستتان رد شده است، می‌توانید برای رفع مشکلات و درخواست مجدد، از توریک، شرکت ارائه دهنده خدمات مختلف مربوط به ویزا مانند اخذ ویزای کشور‌های مختلفی چون ویزی انگلیس، ویزای آمریکا، ویزای کشور فرانسه، ویزای لهستان و … کمک بگیرید.


تلفن و آدرس سفارت پرتغال در تهران

کشور پرتغال در ایران سفارت فعالی دارد که در آدرس تهران، خیابان دروس، بلوار هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶ واقع می‌باشد. البته برای دریافت خدمات مربوط به بخش کنسولی و ویزا، باید به دفتر کارگذاری این سفارت یا همان VFSglobal مراجعه کرد. این دفتر که در آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم قرار دارد، یکشنبه تا پنجشنبه از ساعات ۸ الی ۱۷آماده ارائه خدمات به متقاضیان دریافت ویزای پرتغال می‌باشد.


ویزای پرتغال در سریع‌ترین زمان با توریک!

حتماً از مهاجرت یا سفر به یک کشور دیگر و سختی‌های آن مطلع هستید. ورود به پروسه سفر و دریافت ویزا به تنهایی کار دشواری است و حتماً باید از افراد متخصصی در این زمینه کمک گرفته شود. توریک، یک شرکت گردشگری فعال در این حوزه است که خدمات متعدد و مختلفی را در زمینه اخذ ویزا و مسائل پیرامون آن ارائه می‌دهد. اگر قصد سفر به کشور پرتغال و دریافت ویزای این کشور را دارید، می‌توانید به وب‌سایت توریک مراجعه کنید تا در یک بستر آنلاین، مشاوره‌‌های لازم را دریافت کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن نیز ویزای پرتغال خود را دریافت کنید.