ویزای مجارستانخدمات ویزای توریستی مجارستان

خدمات ویزای توریستی مجارستان

500 یورو

مدت زمان صدور 21-14 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا30 روز

مدت زمان اقامت14 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

فرم تکمیل شده پرسشنامه

2

ترجمه مدارک شغلی

3

پرینت گردش حساب (6 ماه اخیر)

4

اصل شناسنامه و کارت ملی

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه ویزا بگیرم

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

مشاوره رایگان توسط توریک

پس از تعیین و تایید وقت مشاوره، به‌صورت حضوری یا آنلاین درباره شانس ویزا شدنتان مشاوره خواهید گرفت.

مشاوره رایگان توسط توریک

پس از تعیین و تایید وقت مشاوره، به‌صورت حضوری یا آنلاین درباره شانس ویزا شدنتان مشاوره خواهید گرفت.

تکمیل مدارک ویزا

پس از انجام مشاوره در صورتی که شرایط اخذ ویزا را داشته باشید، باید مدارکتان را تکمیل کنید.

تکمیل مدارک ویزا

پس از انجام مشاوره در صورتی که شرایط اخذ ویزا را داشته باشید، باید مدارکتان را تکمیل کنید.

اخذ ویزا

مدارک خود را به سفارت ارائه داده و منتظر دریافت ویزایتان باشید.

اخذ ویزا

مدارک خود را به سفارت ارائه داده و منتظر دریافت ویزایتان باشید.

 • فهرست مطالب
 • شرایط ویزای توریستی مجارستان
 • هزینه وقت سفارت مجارستان
 • تلفن و آدرس سفارت مجارستان
 • تمکن مالی ویزای مجارستان
 • زمان صدور ویزای مجارستان
 • همه چیز درباره ویزای مجارستان ...
 • شرایط اخذ ویزای مجارستان
 • وقت سفارت مجارستان
 • مدارک ویزای مجارستان
 • تمکن مالی برای ویزای مجارستان
 • انواع ویزای مجارستان
 • تمدید ویزای مجارستان
 • ریجکت ویزای مجارستان
 • ویزای مجارستان با توریک
شرایط ویزای توریستی مجارستان
هزینه وقت سفارت مجارستان
تلفن و آدرس سفارت مجارستان
تمکن مالی ویزای مجارستان
زمان صدور ویزای مجارستان
همه چیز درباره ویزای مجارستان ...
شرایط اخذ ویزای مجارستان
وقت سفارت مجارستان
مدارک ویزای مجارستان
تمکن مالی برای ویزای مجارستان
انواع ویزای مجارستان
تمدید ویزای مجارستان
ریجکت ویزای مجارستان
ویزای مجارستان با توریک

شرایط ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان، از ویزاهای محبوب این کشور است که اخذ آن شرایطی را می‌طلبد. در چند سال اخیر، این ویزا برای ایرانیان به صورت انفرادی صادر نمی‌شود و تنها به صورت تور گروهی می‌توان آن را دریافت کرد. ویزای توریستی مجارستان، در سه نوع صادر می‌شود که عبارت است از:

ویزای یک بار ورود

با این ویزا، متقاضی می‌تواند تنها یک مرتبه در مدت زمان اعتبار ویزای توریستی خود به مجارستان سفر کند.

ویزای دو بار ورود

در ویزای دو بار ورود، متقاضی می‌تواند در مدت زمان اعتبار ویزای خود، دو مرتبه به این کشور سفر داشته باشد.

ویزای ورود متعدد

در ویزای ورود متعدد نیز متقاضی این اجازه را دارد که به تعداد دفعات متعدد و در بازه‌های زمانی مشخص شده، به کشور مجارستان سفر کند.

 

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی مجارستان نیز عبارتند از:

 

فرم درخواست ویزای توریستی مجارستان

اصل و ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت

۳ قطعه عکس ۳۵ در ۴۰ با پس زمینه سفید

بیمه درمانی معتبر به مبلغ ۳۰ هزار یورو

گردش حساب بانکی فعال و ارائه گواهی اثبات آن


هزینه وقت سفارت مجارستان

همان طور که گفته شد، برای تعیین وقت سفارت مجارستان، فرد متقاضی باید مبلغی را به سفارت بپردازد. این مبلغ، کل مبلغی که باید پرداخته شود نیست و تنها برای تعیین وقت سفارت می‌باشد. موارد دیگری نیز وجود دارند که هزینه‌های آن‌ها، در داخل سفارت پرداخت می‌شود. به طور کلی، کل هزینه ویزای مجارستان، مبلغی حدود ۱۱۰ یورو می‌باشد.


تلفن و آدرس سفارت مجارستان در تهران

مجارستان در ایران سفارت فعالی دارد که در آدرس تهران، خیابان شهید کلاهدوز، خیابان دروس، میدان هدایت، کوچه شادلو پلاک ۱۰ واقع شده است و متقاضیان می‌توانند تنها برای ارائه نامه‌های اعتراضی خود به ریجکت ویزای مجارستان به آن مراجعه کنند. قسمت مربوط به ارائه خدمات ویزا و کنسولی سفارت کشور مجارستان بر عهده شرکت VFSGlobal است که آدرس آن تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم می‌باشد.

 

شماره تماس سفارت مجارستان: 22550452-22550460-021 

آدرس Email سفارت: mission.thr@mfa.gov.hu


تمکن مالی جهت دریافت ویزای توریستی مجارستان

همان طور که گفته شد، مبلغ تمکن مالی برای هر یک از ویزا‌های مجارستان متفاوت است. تمکن مالی مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی کشور مجارستان، تقریباً 200 میلیون است. علاوه بر این، برای دریافت ویزای توریستی این کشور، می‌بایست گردش حساب سه ماه اخیر فرد نیز به سفارت مجارستان ارائه شود.


مدت زمان لازم برای صدور ویزای مجارستان

پس از ثبت درخواست ویزای مجارستان، قرار ملاقاتی برای فرد در سفارت مجارستان برای ارائه مدارک، انگشت‌نگاری و انجام مصاحبه تعیین می‌شود که پس از آن در صورت عدم وجود مشکل، طی ۱۴ روز کاری ویزای متقاضی صادر می‌شود. فرد متقاضی، برای دریافت جواب ویزا باید حضوری به دفتر سفارت مجارستان مراجعه کند.


ویزای مجارستان

کشور مجارستان، کشوری زیبا با میراث فرهنگی و بناهای تاریخی بسیار چشمگیری است که سالانه میزبان مهاجرین و‌ مسافرین زیادی از سراسر جهان می‌باشد. در ایران نیز افراد زیادی بنا به دلایل و با اهداف مختلفی قصد سفر و مهاجرت به کشور مجارستان را دارند. ورود به کشور مجارستان نیز مانند همه کشورهای دیگر جهان، نیازمند دریافت ویزای این کشور است. مجارستان، کشور عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن است که اغلب سیاست‌ها و قوانین مهاجرتی آن تا حدودی مطابق مقررات شینگن می‌باشد. در ادامه این مطلب، به توضیح جامع و کامل ویزای مجارستان پرداخته و شرایط اخذ، انواع، مدارک مورد نیاز و دیگر موارد مربوط به آن را شرح می‌دهیم.

 

 اخذ ویزای مجارستان چگونه است؟

اخذ ویزای مجارستان مستلزم انجام برخی اقدامات و طی تعدادی مراحل است. اولین مرحله برای اقدام به اخذ ویزای مجارستان، آشنایی با آن و اقدامات لازم برای دریافت آن است. در قدم اول، باید هدف خود از سفر به مجارستان را مشخص کنید تا طبق آن، برای ویزای مورد نظر خود اقدام کنید. در مرحله بعدی باید مدارک مورد نیاز متناسب با ویزای مورد نظر خود را تهیه و جمع‌آوری کنید. برخورداری از تمکن مالی، داشتن بیمه مسافرتی و پاسپورت از شرایط عمومی اخذ ویزای مجارستان است. در قدم بعدی باید فرم درخواست ویزا را پر کرده و به ثبت برسانید. پس از ثبت، در صورت عدم وجود مشکل و نقص مدارک، یک نوبت ملاقات در سفارت مجارستان برای شما رزرو می‌شود که در روز ملاقات، شما باید با به همراه داشتن مدارک تکمیلی خود، در سفارت این کشور در تهران حاضر شده و پس از ارائه مدارک، در یک مصاحبه کوتاه نیز شرکت کنید. در این مصاحبه، از شما درباره انگیزه سفر، زمان بازگشت به کشور، شرایط اقامت، مدارک تحصیلی و شغلی و مدت زمان مد نظر برای اقامت در مجارستان سؤال پرسیده می‌شود. اگر روز ملاقات در سفارت نیز با موفقیت به پایان برسد، پس از چند روز ویزای مجارستان شما صادر شده و شما می‌توانید وارد این کشور شوید. لازم به ذکر است، متقاضیان می‌توانند در تمام مراحل گفته شده، از تیم‌های متخصص در این حوزه مانند شرکت توریک که ارائه دهنده انواع خدمات مربوط به ویزا مانند اخذ ویزای کشور‌های مختلفی چون ویزای فنلاند، ویزای فرانسه، ویزای مکزیک، ویزای لهستان و … است، کمک بگیرند.


شرایط اخذ ویزای مجارستان

اخذ ویزا مجارستان، شرایطی دارد که فرد متقاضی جهت دریافت آن، باید از این شرایط برخوردار باشد. شرایط اخذ ویزای مجارستان عبارتند از:

 

برخورداری از تمکن مالی

تمکن مالی، علاوه بر مجارستان، از مهم‌ترین مولفه‌های اخذ ویزای دیگر کشور‌ها نیز است. این فاکتور به این دلیل مهم است که کشور مجارستان اطمینان حاصل کند فرد توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در زمان اقامت خود در این کشور را دارد. مبلغی که به عنوان تمکن مالی ویزای مجارستان برای هر نفر در نظر گرفته شده است، حداقل 200 میلیون تومان است.

 

ارائه فیش گردش حساب

از شرایط اصلی اخذ ویزای مجارستان، ارائه فیش گردش حساب ۳ ماهه اخیر متقاضی است. در گردش حساب، نه مبالغ ورودی و خروجی، بلکه تعداد تراکنشات حساب متقاضی مهم است.

 

سفر به صورت گروهی

از آنجایی که در چند سال اخیر تعداد پناهنده‌های ایرانی به کشور‌های حوزه شینگن من جمله مجارستان افزایش یافته، کشور مجارستان، به افرادی که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای این کشور اقدام می‌کنند، ویزا صادر نمی‌کند. به همین دلیل، در حال حاضر تنها می‌توان به صورت تور گروهی برای اخذ ویزای این کشور اقدام کرد.


وقت سفارت مجارستان

اخذ ویزای مجارستان نیز مانند همه کشور‌های حوزه شینگن، تنها با تعیین وقت سفارت این کشور، امکان‌پذیر است. تعیین وقت سفارت مجارستان در ایران، به وسیله شرکت VFSGlobal انجام می‌شود. پس از این که درخواست ویزای این کشور به ثبت رسید، سفارت در صورت عدم وجود مشکل، تقریبا برای ۷ روز کاری بعد، قرار ملاقاتی را برای متقاضی تعیین می‌کند و فرد باید در روز مقرر در سفارت مجارستان در تهران حاضر شود. متقاضی باید برای تعیین وقت سفارت مجارستان، مبلغی را باید بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به قیمت ویزای مجارستان، می‌توانید به وب‌سایت توریک مراجعه کنید.


مدارک لازم برای ویزای مجارستان

تعیین وقت سفارت مجارستان و گرفتن ویزای این کشور نیازمند تهیه و ارائه مدارکی است. که این مدارک پیش از ارائه، باید در دار‌الترجمه‌های رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و توسط دادگستری و وزارت امورخارجه نیز تائید شوند. مدارک لازم برای ویزای مجارستان و وقت سفارت این کشور عبارتند از:

 

-    فرم تکمیل شده درخواست ویزای مجارستان

-    گذرنامه فعلی و تمام گذرنامه‌های قبلی متقاضی

-    دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵

-    مدارک اثبات‌کننده تمکن مالی و گردش حساب سه‌ماهه اخیر

-    بلیط رفت و برگشت هواپیما

-    بیمه مسافرتی

-    مدارک تحصیلی و گواهی اشتغال به تحصیل برای متقاضیان ویزای تحصیلی

-    اصل و ترجمه مدارک شناسایی

-    مدارک شغلی و دعوت‌نامه کاری برای متقاضیان ویزای کاری

-    رسید پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا


تمکن مالی برای ویزای مجارستان

از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کشورهای مختلف، مدارکی دال بر برخورداری متقاضی از تمکن مالی است. اگرچه سفر به همه کشور‌ها مستلزم داشتن حداقل بودجه مالی است، اما قوانین مهاجرتی برخی کشور‌ها مستلزم اثبات این تمکن مالی نیز می‌باشد. کشور مجارستان نیز به این شکل است و اداره مهاجرت آن از متقاضی، به جهت اطمینان خاطر از توانایی فرد در پرداخت هزینه‌های خود در دوران اقامت در این کشور، گواهی تمکن مالی درخواست می‌کند. در واقع این گواهی به افسر مهاجرتی مجارستان اثبات می‌کند که فرد توان آن را دارد تا در مدت زمان اقامت خود در این کشور، می‌تواند نیازهای خود را تأمین کند. میزان مبلغ تمکن مالی برای ویزاهای مختلف مجارستان مختلف است. برای مثال؛ برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، مبلغ حدود 6000 یورو به عنوان تمکن مالی تعیین شده است.


انواع ویزای مجارستان

مطابق با اهداف سفر متقاضی از سفر به کشور مجارستان، انواع مختلفی از ویزا برای فرد صادر می‌شوند. انواع ویزای مجارستان عبارتند از:

 

ویزای توریستی مجارستان

با توجه به افزایش مهاجرین ایرانی به مجارستان، امکان اقدام برای اخذ ویزای این کشور به صورت انفرادی وجود ندارد و ویزا تنها به صورت گروهی صادر می‌شود. ویزای توریستی مجارستان، ویزایی است که برای گردش و بازدید از این کشور به مسافران ارائه می‌شود. با دریافت ویزای توریستی مجارستان، این امکان وجود دارد که فرد در هر ۶ ماه، ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشد. ارائه گردش حساب سه‌ماهه و برخورداری از تمکن مالی، از مهم‌ترین شرایط دریافت این ویزا هستند.

 

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان ویزایی است که برای افراد با قصد تحصیل در این کشور صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، حتما می‌بایست فرد دعوت‌نامه‌ای را از سوی دانشگاه، مدرسه و یا یک موسسه آموزشی دریافت کرده و آن را به سفارت این کشور ارائه کند. اعتبار ویزای تحصیلی مجارستان با به پایان رسیدن تحصیل فرد تمام می‌شود و در صورت لزوم، می‌توان آن را تمدید کرد.

 

ویزای ترانزیت مجارستان

ویزای ترانزیت مجارستان برای افرادی صادر می‌شود که مجبور به تغییر پرواز در یک کشور خارجی هستند. از آنجایی که کشور مجارستان در مورد برخی از ملیت‌ها، از قوانین منطقه شینگن تبعیت می‌کند، برای حضور در فرودگاه این کشور و تغییر پرواز، افراد باید ویزای ترانزیت دریافت کنند.

 

ویزای بازدیدکننده یا visitor مجارستان

ویزای بازدیدکننده مجارستان برای افرادی صادر می‌شود که یکی از اعضای خانواده یا دوستان آنها در مجارستان زندگی می‌کند و فرد قصد ملاقات آن‌ها را دارد. ارائه دعوت‌نامه از سوی شخصی که فرد فصد ملاقات با او را دارد، برای اخذ این ویزا الزامی است.

 

ویزای کاری مجارستان

متقاضیانی که قصد دارند بیش از ۹۰ روز در کشور مجارستان اقامت داشته باشند و کار کنند، می‌بایست ویزای کاری مجارستان را دریافت کنند. ارائه دعوت‌نامه از کارفرما، شرکت و محل کار، از الزامات دریافت این نوع ویزا می‌باشد.


تمدید ویزای مجارستان

چه مدارک اقامت متقاضی قبلاً منقضی شده باشد ‌و چه جدیداً منقضی شود، اگر قصد ادامه اقامت در مجارستان را دارد، باید در سریع‌ترین زمان ممکن آن‌ها را تمدید کند. درخواست‌های مبنی بر تمدید ویزای اقامت در مجارستان، باید حداکثر 30 روز قبل از پایان انقضای آن، پس از ثبت نام در پلت‌فرم الکترونیکی اداره مهاجرت مجارستان برای شروع روند تمدید، به صورت الکترونیکی ارسال شود. از دلایلی که فرد می‌تواند درخواست تمدید ویزای خود کند، می‌توان به عدم پایان طول درمان یا تحصیل خود اشاره کرد.

 

اگر بعد از اتمام ویزای مجارستان در این کشور بمانیم چه می‌شود؟

 ماندن بیشتر از زمان مجاز و پس از اتمام ویزای مجارستان در این کشور، می‌تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد. مانند دستگیری توسط پلیس و انتقال فرد به اداره پلیس یا اداره مهاجرت و پناهندگی و نگهداری شخص تا مشخص شدن وضعیت او، ثبت در پرونده مهاجرتی فرد، ممنوعیت ورود مجدد فرد به این کشور و سخت‌تر شدن اخذ مجدد ویزا.


دلایل ریجکت ویزای مجارستان

مواردی وجود دارند که می‌توانند منجر به ریجکت شدن ویزای مجارستان شوند. از رایج‌ترین این دلایل، اقدام به دریافت ویزای مجارستان به صورت انفرادی است. از دیگر دلایل ریجکت ویزای مجارستان نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

-    داشتن سوء پشینه کیفری در گذشته و یا در حال حاضر

-    ارائه مدارکی دروغین و غیر واقعی

-    عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزای مجارستان از هدف به ورود به این کشور و زمان بازگشت

-    ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

 

چه مدت بعد از ریجکت ویزای مجارستان میتوان مجدد درخواست داد؟

 اگر افرادی به صورت گروهی درخواست ویزا کرده و درخواست آن‌ها ریجکت شده باشد، تا مدت ۲ سال اجازه ارائه درخواست مجدد را ندارند. اما در صورتی که فرد به صورت انفرادی برای دریافت ویزا اقدام کرده و ریجکت شده باشد، می‌تواند پس از گذشت ۶ ماه از زمان رد شدن درخواست، مجدداً اقدام به دریافت ویزا کند. برای درخواست مجدد، فرد باید تا ۸ روز از تاریخ دریافت نامه ریجکت، با استناد بر مدارک خود، یک نامه اعتراضی به زبان انگلیسی نوشته و همراه با نامه ریجکتی و پاسپورت خود به سفارت مجارستان ارائه کند. بعد از گذشت ۴۵ روز کاری از تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، نتیجه اعتراض اعلام خواهد شد.

 

 

 

در صورت ریجکت ویزای مجارستان هزینه برمی‌گردد؟

 خیر، در صورت ریجکت ویزای مجارستان، مبلغ پرداخت شده، عودت داده نخواهد شد. پس از ریجکت و درخواست مجدد نیز، مبلغ معادل ۵۹ لو، به جهت رسیدگی به درخواست تجدیدنظر در زمان ارائه درخواست تجدیدنظر پرداخت می‌شود. هزینه دادرسی تجدیدنظر نیز حتی در صورت موافقت با رفع ریجکتی ویزا، پس داده نمی‌شود.

 


ویزای مجارستان در سریع‌ترین زمان با توریک!

قطعاً می‌دانید که پروسه مهاجرت و سفر به کشور‌های خارجی می‌تواند پروسه طولانی و دشواری باشد و افراد ممکن است در این فرآیند با مشکلات و موانعی مواجه شوند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که اگر قصد مهاجرت و یا سفر به یک کشور خارجی را دارید، حتماً از افراد متخصص این حوزه کمک بگیرید. توریک، یکی از شرکت‌های گردشگری فعال در زمینه ارائه خدمات مختلف گردشگری مانند اخذ ویزای کشور‌های مختلف مانند ویزای کانادا، ویزای آمریکا، ویزای انگلیس و دیگر کشور‌ها است که متقاضیان می‌تونند برای اخذ ویزای مجارستان در سریع‌ترین زمان ممکن نیز به وب سایت این شرکت مراجعه کنند.


سوالات متداول ویزای مجارستان

تماس بگیرید