ویزای فنلاندمتاسفیم!

در حال حاضر؛ توریک در این مسیر قادر به ارائه خدمات نمی‌باشد.

سرویسی تعریف نشده

ما با شما تماس می‌گیریم

وقت سفارت فنلاند

همه چیز درباره ویزای فنلاند...

00:00

 • فهرست مطالب
 • ویزای فنلاند
 • شرایط اخذ ویزای فنلاند
 • وقت سفارت فنلاند
 • مدارک وقت سفارت فنلاند
 • هزینه وقت سفارت فنلاند
 • زمان آماده شدن ویزا
 • انواع ویزای فنلاند
 • ویزای توریستی فنلاند
 • ریجکت ویزای فنلاند
 • ویزای فنلاند با توریک
ویزای فنلاند
شرایط اخذ ویزای فنلاند
وقت سفارت فنلاند
مدارک وقت سفارت فنلاند
هزینه وقت سفارت فنلاند
زمان آماده شدن ویزا
انواع ویزای فنلاند
ویزای توریستی فنلاند
ریجکت ویزای فنلاند
ویزای فنلاند با توریک

همه چیز درباره ویزا و وقت سفارت فنلاند...

فنلاند یکی از مقاصد گردشگری محبوب در جهان است که سطح رفاه و آسایش در این کشور از رتبه بالایی برخوردار می‌باشد. از همین روی افراد بسیاری از سراسر جهان برای اخذ ویزای فنلاند اقدام می‌کنند که در این بین ایرانیان نیز می‌توانند از این امر بهره‌مند شوند. برای سفر و اقامت در این کشور اروپایی، انواع ویزای فنلاند صادر می‌شود که نسبت به اهداف هر مهاجر متفاوت است. از همین روی اگر شما نیز می‌خواهید برای گردشگری یا تحصیل وارد این کشور شوید، باید ابتدا با انواع ویزای فنلاند آشنا شده و نسبت به موقعیت خود یکی از آنها را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله، در مورد فرم درخواست ویزا سفارت فنلاند، ویزای توریستی فنلاند، هزینه ویزای فنلاند و تمامی مدارک مهم برای اخذ ویزای این کشور محبوب اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد تا سفری بی دغدغه و آسان به کشور فنلاند را تجربه کنید.

 

اخذ ویزای فنلاند

ویزای فنلاند به مجوزی اطلاق دارد که شما باید برای ورود به خاک این کشور از سوی دولت فنلاند دریافت کنید. مهم نیست برای چه هدفی می‌خواهید وارد کشور فنلاند شوید، در هر صورت شما برای سفر به این کشور باید ویزا تهیه کنید که در انواع مختلفی صادر می‌شود. برای دریافت ویزای فنلاند و وقت سفارت این کشور، باید از طریق کارگزاری وی اف اس اقدام کرده و فرم درخواست ویزا سفارت فنلاند را پر کنید. پیشنهاد می‌شود به صورت فردی برای طی کردن این پروسه اقدام نکنید. چراکه در صورت ارائه اطلاعات غلط و یا اشتباه در روند، ویزای شما تایید نشده و ریجکت می‌شود. به همین ترتیب می‌توان گفت بهترین راه گرفتن ویزای فنلاند سپردن مدارک مورد‌نیاز به آژانس‌های مسافرتی و افرادی که در زمینه مهاجرت فعالیت می‌کنند بسپارید تا مراحل را به درستی برای شما انجام دهند.


شرایط اخذ ویزای فنلاند

یکی از مهم‌ترین اصول در اخذ ویزای فنلاند شرح درست برنامه سفر و اثبات بازگشت مجدد به کشور است. درواقع شما باید با مدارکی مانند تمکن مالی و یا سایر موارد، افسر سفارت فنلاند را قانع کنید که پس از اتمام ویزای خود و دستیابی به اهداف سفر خود، مجددا به زادگاه خود باز می‌گردید. در ادامه برخی از الزامات اخذ ویزای فنلاند را به ترتیب نام برده‌ایم:

1.     آماده‌سازی مدارک مورد نیاز

2.     فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزا سفارت فنلاند را به طور کامل پر کنید و اطلاعات درخواست شده را به درستی و صحیح وارد نمایید.

3.     ارائه پاسپورت: باید دارای پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار باقیمانده باشید.

4.     عکس‌: باید عکس جدید و مطابق با نیازهای سفارت فنلاند داشته باشید.

5.     بیمه سفر: بیمه سفر معتبر یکی از الزامات گرفتن ویزای فنلاند است که شامل پوشش درمان و بیمارستانی در فنلاند باشد. بیمه باید مبلغ کافی را پوشش دهد.

6.     دلایل سفر: باید دلایل مشروعی برای سفر به فنلاند داشته باشید و بتوانید آنها را به مقامات ویزا توضیح دهید. ممکن است بخواهید مدارک مثل نامه پذیرش از دانشگاه، نامه کاری و غیره ارائه دهید.

7.     ارائه مدارک داشتن تمکن مالی: حداقل 250 میلیون تومان برای گرفتن هر یک از انواع ویزاهای شنگن باید در حساب بانکی شما موجود باشد.

8.     تحویل مدارک و انگشت‌نگاری در سفارت فنلاند.


وقت سفارت فنلاند

برای دریافت وقت سفارت باید از طریق کارگزاری وی اف اس(VFSGlobal) اقدام کنید. گرفتن وقت سفارت فنلاند برای ایرانیان کمی دشوار است. چراکه دریافت ویزای شینگن فنلاند مستلزم رعایت قوانین خاص و مراحلی‌ست که باید به صورت حضوری و غیر حضوری طی شود. از همین روی کارگزاری‌های اخذ ویزای فنلاند می‌توانند در این زمینه بیشترین کمک را به شما ارائه دهند. گرفتن وقت سفارت فنلاند به دو روش اصلی حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود.


وقت سفارت فنلاند حضوری

در این روش متقاضی پس از مشخص کردن نوع ویزای خود به سفارت فنلاند رفته و به صورت حضوری برای گرفتن وقت اقدام می‌کند.


وقت سفارت فنلاند غیرحضوری

راحت‌ترین راه گرفتن وقت سفارت فنلاند به صورت غیرحضوری است که در این روش متقاضی فرم درخواست ویزا سفارت فنلاند را به صورت آنلاین و غیرحضوری پر کرده و به سفارت ارسال می‌کند.


مدارک لازم برای وقت سفارت فنلاند

مدارک مورد نیاز برای درخواست وقت سفارت فنلاند ممکن است بسته به نوع ویزا و مقامات مربوط متفاوت باشد. اما در کل، برخی از مدارک مورد نیاز برای درخواست وقت سفارت فنلاند عبارتند از:

·        فرم تکمیل‌شده پرسش‌نامه

·        اسکن کارت ملی

·        اسکن پاسپورت با 6 ماه اعتبار


هزینه وقت سفارت فنلاند

هزینه وقت سفارت فنلاند معمولا با نرخ ثابتی دریافت می‌شود. شما باید به غیر از هزینه‌ای که در بالای این صفحه قید شده است، مبلغ 80 یورو را نیز با خود به سفارت ببرید.


مدت زمان لازم برای صدور ویزای فنلاند

مدت زمان لازم برای صدور ویزای فنلاند نسبت به نوع آن و تعداد روزهای اقامت می‌تواند متغیر باشد. اما معمولا پس از ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت فنلاند، جواب ویزای شما طی 2 الی 3 هفته کاری به ایمیل‌تان ارسال می‌شود.


انواع ویزای فنلاند

ویزای فنلاند نسبت به تعداد روزهای اقامت و اهداف سفر در انواع مختلفی ارائه می‌شود که در ادامه انواع ویزا فنلاند را نام برده‌ایم.

ویزای توریستی فنلاند (Visa C)

ویزای توریستی فنلاند به منظور گردشگری و بازدید از کشور زیبای فنلاند صادر می‌شود و تمامی مسافرانی که قصد تفریح در این کشور را دارند، موظف به ارائه ویزای توریستی فنلاند به سفارت این کشور هستند. با دریافت این نوع ویزا شما می‌توانید برای حداکثر 90 روز در کشور فنلاند حضور داشته باشید.

ویزای کار فنلاند(Visa D)

اگر قصد همکاری با شرکت‌‌ها و یا اشتغال در فنلاند را دارید، باید ویزای کار را دریافت کنید. با این ویزا می‌توانید به فنلاند برای کار یا ملاقات با خانواده سفر کنید. این ویزا معمولاً برای مدت طولانی‌تر از 90 روز صادر می‌شود. 

ویزای تحصیلی فنلاند(Visa for Studies)

اگر قصد تحصیل در فنلاند را دارید، باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. با این ویزا می‌توانید به مدت طولانی‌تر از 90 روز در فنلاند بمانید و تحصیلات خود را در دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزشی فنلاندی ادامه دهید.

ویزای کسب و کار فنلاند(Business Visa)

اگر می‌خواهید برای اجرای کسب و کار خود به فنلاند سفر کنید، باید ویزای تجاری را دریافت کنید. این ویزا برای ملاقات با همکاران تجاری، شرکت در نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها یا مذاکرات تجاری مناسب است.

ویزای خانواده فنلاند(Family Visa)

افرادی که خانواده‌شان در فنلاند زندگی می‎‌کنند، باید برای سفر به فنلاند و پیوستن به اعضای خانواده خود این نوع ویزا را تهیه کنند. این ویزا تنها برای همسر و فرزندان شخص مورد نظر که شهروند فنلاند است صادر می‌شود.

ویزای درمانی فنلاند

بیمارانی که تمایل به استفاده از خدمات پزشکی فنلاند را دارند و می‌خواهند در این کشور درمان شوند، باید برای دریافت ویزای درمانی فنلاند اقدام کنند. تکمیل فرم پذیرشی که بیمارستان مورد نظر شخص بیمار در فنلاند ارائه می‌‌دهد، برای دریافت ویزای درمانی فنلاند ضروری است.

ویزای سرمایه‌گذاری فنلاند

افرادی که تمایل به سرمایه‎‌گذاری در کشور فنلاند را دارند باید این نوع ویزا را دریافت کنند که برای دریافت این نوع ویزا باید قادر به تأمین هزینه‌های مربوط به سرمایه‌گذاری، زندگی شخصی و خانواده خود در طول اقامت در فنلاند باشید.


شرایط ویزای توریستی فنلاند

اخذ ویزای توریستی فنلاند برای تمامی اتباع خارجی که قصد سفر به این کشور را دارند ضروری است. شما می‌توانید از طریق دریافت این ویزا برای ورود و یا خروج از خاک فنلاند اقدام کنید. جالب است بدانید با اخذ ویزای توریستی فنلاند، می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی حوزه شینگن نیز سفر کنید. این نوع ویزا با نام ویزای شینگن فنلاند نیز شناخته می‌شود و حداکثر 90 روز اقامت را برای شما فراهم می‌کند. خوب است بدانید با دریافت ویزای شینگن، متقاضی می‌تواند در فنلاند و همچنین در تمام ۲۶ کشوری که در توافق‌نامه شنگن هستند، سفر کند. برای اخذ ویزای شینگن فنلاند و یا ویزای توریستی، تنها کافیست مدارک مورد نیاز که در بخش‌های قبلی گفته شد و در بالای همین صفحه نیز وجود دارد را آماده کرده و برای درخواست ویزا اقدام کنید.


دلایل ریجکت ویزای فنلاند

دریافت یا ریجکت ویزای فنلاند به عوامل مختلفی بستگی دارد که در صورت عدم توانایی متقاعد کردن افسر پرونده ویزای شما تایید نمی‌شود. برخی از مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای فنلاند را در ادامه ذکر کرده‌ایم.

اطلاعات ناقص یا نادرست

اگر اطلاعاتی که در فرم درخواست ویزا ارائه می‌دهید ناقص یا نادرست باشد، ممکن است باعث ریجکت درخواست شود. بنابراین، حتماً اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما دقیق و کامل ست.

عدم اثبات هدف سفر

شما باید بتوانید به مقامات مربوط ثابت کنید که هدف سفرتان به فنلاند توریستی است و قصد بازگشت به کشور خود را دارید. عدم ارائه مدارک یا مستندات کافی که این موضوع را تایید کند، می‌تواند منجر به رد شدن درخواست شود.

ناقص بودن مدارک پشتیبانی

برای ثابت کردن اطلاعات و اقامت شما در فنلاند، ممکن است از شما خواسته شود تا مدارک و اسنادی مانند بلیط هواپیما، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و اسناد مالی ارائه دهید. اگر این مدارک ناقص یا نادرست باشند، می‌تواند منجر به ریجکت درخواست شود.

عدم تمکن مالی فنلاند

برای درخواست ویزای توریستی فنلاند باید توانایی مالی لازم برای تأمین هزینه‌های سفر و اقامت خود را داشته باشید. اگر نمی‌توانید این توانایی را ثابت کنید یا اطلاعات مالی خود را به درستی ارائه نمایید، درخواست شما رد خواهد شد.

سوء سابقه و یا سابقه مهاجرت نامناسب

هر چیزی که ثابت کند شما تهدیدی برای کشور فنلاند محسوب می‌شوید باعث ریجکت شدن ویزا می‌شود. اگر در گذشته تخلفات مهاجرتی داشته باشید و یا اقدامات مجرمانه در پرونده شما ثبت شده باشد نمی‌توانید ویزای فنلاند را دریافت کنید.

نامعتبر بودن پاسپورت

در صورت آسیب دیدگی پاسپورت و یا عدم معتبر بودن آن تا 6 ماه آینده، ویزای شما را ریجکت خواهد کرد.

بیمه سفر نامعتبر

اگر بیمه شما نتواند مبلغ و مدت زمان لازم برای متقاضی را پوشش دهد، ویزای شما باطل می‌شود.

 

چه مدت بعد از ریجکت ویزای فنلاند می‌توان مجدد درخواست داد؟

اگر به هر دلیلی درخواست ویزای فنلاند شما رد شد، شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن درخواست خود را مجددا ارائه داده و برای اصلاح پروسه ویزا و رفع مشکل اقدام کنید. درواقع محدودیتی برای عقد درخواست جدید تعیین نشده است و تنها کافیست مشکل مورد نظر را برطرف کنید. توجه داشته باشید برای درخواست مجدد، شما باید تقاضای تجدیدنظر را صورت کتبی و به زبان فنلاندی و یا سوئدی تهیه کرده و ظرف 30 روز پس از اعلام نتیجه ویزا به سفارت تحویل دهید. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود برای این‌کار از یک فرد حرفه‌ای در زمینه رفع ریجکتی کمک گرفته تا مجددا درخواست ویزای شما رد نشود.


ویزای فنلاند در سریع ترین زمان با توریک

فنلاند کشوری محبوب در منطقه اسکاندیناوی و شمال اروپا است که سفر به این سرزمین زیبا طی سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. اما لازمه ورود و خروج به این کشور، اخذ ویزای فنلاند است که در انواع مختلفی صادر می‌شود. در راستای همین موضوع، گرفتن وقت سفارت فنلاند از اهمیت بالایی برخوردار است. برای درخواست ویزا یا خدمات دیگر، رزرو وقت قبلی در سفارت فنلاند الزامی بوده که نیاز به طی کردن پروسه مشخصیی دارد. تیم توریک این امکان را به شما می‌دهد تا وقت سفارت فنلاند را در سریع‌ترین زمان ممکن رزرو کرده و به راحتی پروسه اخذ ویزای فنلاند را طی کنید. همچنین توریک می‌تواند در زمینه‌های دیگری همچون گرفتن وقت سفارت و ویزای فرانسه، لهستان، ویزای کانادا، روسیه، ویزای انگلیس و سایر کشورها شما را همراهی کند.


سوالات متداول ویزای فنلاند