hamburger menu

خدمات ارائه شده در مسیر؛

در جستجوی تور تایلند هستید؟

کلیک کنید

توریک، به شما بهترین تورها با قیمت مناسب را پیشنهاد می‌کند.


ویزای 60 روزه عادی یک بار ورود

ویزای 60 روزه عادی یک بار ورود

26,850,000 ریال

مدت زمان صدور 7-4 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا90 روز

مدت زمان اقامت60 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

2

2 قطعه عکس پرسنلی جدید 4*6 با پس زمینه سفید

3

کپی کارت ملی

4

کپی شناسنامه صفحه اول و دوم

5

تمکن مالی حداقل 50 میلیون تومان برای هر نفر

6

ووچر هتل

7

بلیط پرواز رفت و برگشت

8

بیمه مسافرتی

توضیحات

کپی همه مدارک باید در صفحه A4 باشد.

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ویزای تایلند

همه چیز درباره ویزای تایلند...

00:00

در مورد

ویزای تایلند

بیشتر بدانید ...
  • فهرست مطالب
  • ویزای تایلند
  • انواع ویزای تایلند
  • قیمت ویزای تایلند
  • مدارک ویزای تایلند
  • زمان آماده شدن ویزا
  • شرایط ویزای تایلند
  • ریجکت ویزای تایلند
  • اخذ ویزای تایلند

آخرین بروزرسانی : ۱۸ تیر ۱۴۰۲

ویزای تایلند
انواع ویزای تایلند
قیمت ویزای تایلند
مدارک ویزای تایلند
زمان آماده شدن ویزا
شرایط ویزای تایلند
ریجکت ویزای تایلند
اخذ ویزای تایلند

همه چیز درباره ویزای تایلند ...

به راهنمای اخذ ویزای تایلند خوش آمدید. تمام شهروندان ایرانی که می‌خواهند به این کشور زیبا که یکی از قطب‌های گردشگری آسیاست سفر کنند، باید ویزا بگیرند. این کشور ویزاهای مختلفی را برای متقاضیان ورودش صادر می‌کند اما بیشتر مردم به دنبال گرفتن ویزای توریستی تایلند هستند.
اگرچه اخذ ویزای تایلند برای ایرانیان کار سختی نیست و بعد از گذر از کرونا آسان‌تر هم شده اما شرایط و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. تیم توریک در کنار شما خواهد بود تا بتوانید از بهترین و راحت‌ترین روش، این ویزا را دریافت کنید و درگیر این سختی‌ها و پیچیدگی‌ها نشوید.

اخذ ویزای تایلند

کشور تایلند یکی از پرطرفدارترین کشورهای آسیایی، در میان گردشگران است. سالانه میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از این کشور راهی شرق آسیا می‌شوند زیرا امکانات رفاهی فراوان، هتل‌های متنوع، طبیعتی زیبا و ... دارد و همین برای جذب توریست کافی است. برای اینکه بتوانید به این کشور سفر کنید باید ویزای تایلند را داشته باشید. این ویزا را می‌توان به انواع مختلفی تقسیم کرد اما ایرانیان بیشتر ویزای توریستی می‌گیرند. شما می‌توانید ویزای توریستی کشور تایلند را به صورت آنلاین از وبسایت توریک دریافت کنید.

انواع ویزای تایلند

تایلند مانند هر کشور دیگری ویزاهای مختلف را صادر می‌کند که هر کدام را باید برای هدف خاصی بگیرید. مثلا می‌تواند براساس هدف سفر یا تعداد ورود و خروج این ویزا را به انواع مختلفی تقسیم کرد. این انواع به شرح زیر هستند:

ویزای تایلند از نوع تحصیلی

این ویزا مناسب کسانی است که می‌‎خواهند در یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی تایلند ادامه تحصیل دهند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تایلند در لیست کشورهای ارزان‌قیمت برای تحصیل قرار دارد و کیفیت دانشگاه‌هایش هم ضعیف نیست. ویزای تحصیلی این کشور به صورت یک ساله صادر می‌شود و هر 90 روز باید برای تمدید این ویزا به سفارت تایلند مراجعه کنند و هزینه مربوط به تمدید را بپردازند.

ویزای تایلند از نوع ترانزیت

ویزای دیگری که کشور تایلند برای متقاضیان صادر می‌کند، ترانزیت است. این ویزای کوتاه مدت را باید برای کسانی مناسب دانست که می‌خواهند با عبور از این کشور به مقصد دیگری برسند.

ویزای تایلند از نوع کاری یا تجاری

ویزای کاری برای متقاضیانی مناسب است که به دنبال فعالیت تجاری در تایلند هستند و یا می‌خواهند کسب و کار خود را راه بیاندازند. همچنین در صورتی که شما از یک کارفرما در تایلند پیشنهاد شغلی داشته باشید، هم باید ویزای کاری دریافت کنید. اعتبار این ویزا محدود است.

ویزای توریستی تایلند

ویزای توریستی تایلند که با نام‌های مسافرتی و گردشگری هم شناخته می‌شود را برای سفرهای تفریحی و یا دیدن اقوام صادر می‌کنند. این ویزا به دو صورت یک بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود که ویزای یک بار ورود از هنگام صدور 3 ماه اعتبار دارد و حداکثر زمانی که می‌توانید با آن در تایلند بمانید 60 روز است.

ویزای چند بار ورود از زمان صدور 6 ماه اعتبار دارد و در هر ورودی حداکثر تا 60 روز می‌توانید در تایلند بمانید. در این مورد تا زمانی که ویزا اعتبار دارد، می‌توانید چند بار وارد این کشور شوید. توجه داشته باشید که ویزای دو بار ورود را آژانس‌ها نمی‌توانند برایتان بگیرند و حتما خودتان باید به سفارت مراجعه کرده و برنامه سفرتان را ارائه دهید.

قیمت ویزای تایلند

قیمت ویزای تایلند براساس نوع آن تغییر می‌کند. همچنین تغییر نرخ ارز در ایران هم در این تغییر قیمت مؤثر است. در بالای همین صفحه قیمت ویزای تایلند به‌روزرسانی می‌شود و می‌توانید هر روز آن را چک کنید. توجه داشته باشید که نباید هزینه ویزای تایلند را با تمکن مالی ویزای تایلند یکی کنید چرا که منظور از تمکن مالی پولی است که باید در حساب شما باشد و منظور از قیمت، هزینه‌ای است که باید برای دریافت ویزا پرداخت کنید.

مدارک لازم برای ویزای تایلند

مدارک ویزای تایلند را در ابتدای همین صفحه دیدیم، اما برای این که موردی از قلم نیافتد مجدد با هم مرور می‌کنیم و به توضیح هر کدام از آنها می‌پردازیم:

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار: حتما باید 7 ماه از اعتبار پاسپورتتان مانده باشد تا بتوانید برای ویزای تایلند اقدام کنید. 

کپی کارت ملی، کپی شناسنامه، بیمه نامه مسافرتی و یک عکس 6*4 حتما باید در میان مدارکتان باشد. 

بلیط پرواز رفت و برگشت: رزرو پرواز رفت و برگشت حتما باید قطعی باشد تا افسر سفارت بتوانند بفهمد تاریخ رفت و برگشتتان مربوط چه زمانی است.

 واچر هتل: واچر هتلتان باید قطعی و رسمی باشد و همچنین زمانی که وارد خاک تایلند می‌شوید باید در همان هتلی اقامت کنید که واچر آن را برای اخذ ویزا در مدارکتان قرار داده‌اید. در غیراین صورت امکان ریپورت شدنتان وجود دارد.

تمکن مالی حداقل 50 میلیون تومان برای هر نفر: شما برای سفر به تایلند باید حداقل 50 میلیون تومان در حسابتان باشد تا سفارت مطمئن شود از پس هزینه‌های سفرتان برمی‌آیید.


نحوه گرفتن عکس مناسب برای ویزا

عکس پرسنلی شما باید جدید 4*6 و با پس‌زمینه سفید (حداکثر شش ماه پیش گرفته باشید) باشد. لازم نیست حتما برای تهیه عکس به عکاسی مراجعه کنید، حتی می‌توانید کنار یک دیوار سفید بیاستید و با تلفن همراهتان عکس مناسب بگیرید. توجه داشته باشید که در عکس نباید مواردی مثل اکسسوری، عینک و مویی که صورت را می‌پوشاند، وجود داشته باشد.

عکس مناسب ویزای تایلند
عکس مناسب ویزای تایلند

ویزای تایلند چند روزه حاضر می‌شود؟

پنج تا شش روز کاری زمان لازم است تا ویزای تایلند حاضر شد. لازم است بدانید که ویزای فوری تایلند وجود ندارد و اجازه ندهید با عباراتی همچون ویزای تایلند فوری پول بیشتری از شما درخواست کنند. 

اعتبار ویزای تایلند چقدر است؟

همانطور که گفته شد آژانس‌ها برای سفر به تایلند فقط می‌توانند ویزای 60 روزه عادی یک بار ورود بگیرند. با دریافت این ویزا می‌توانید تا زمانی که اعتبار دارد وارد خاک تایلند شوید و بعد از آن 60 روز در این خاک بمانید. حتی اگر یک روز از اعتبار ویزایتان مانده باشد هم می‌توانید وارد تایلند شوید و 60 روز بمانید.

عکس ویزای تایلند
عکس ویزای تایلند

شرایط اخذ ویزای تایلند

برای اخذ ویزای توریستی تایلند نیازی به سابقه سفر ندارید اما تمکن مالی‌تان باید بالای 50 میلیون تومان باشد. همچنین هنگام اخذ ویزا باید واچر هتل و رزرو قطعی پرواز را در مدارکتان قرار دهید. 

ویزای تایلند برای افراد زیر 18 سال

افراد زیر 18 سال تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند به صورت انفرادی برای اخذ ویزای تایلند اقدام نمایند. همچنین مادرشان به تنهایی نمی‌تواند آنها را به تایلند ببرد. یعنی یا باید با پدر و مادر و یا با پدر تنها به این سفر بروند.

چه مدت بعد از رد درخواست ویزای تایلند می‌توانیم دوباره اقدام به اخذ آن نماییم

ویزای تایلند معمولا ریجکت نمی‌شود مگر اینکه در استعلام فرد سابقه ارتکاب جرم در تایلند وجود داشته باشد. در صورت وجود چنین مساله‌ای ویزای متقاضی ریجکت شده و دیگر هم صادر نمی‌شود. اما در صورتی که مدارک متقاضی ناقص باشند، این مدارک را برمی‌گردانند تا متقاصی ناقصی را برطرف کند.


آیا در صورت ریجکت شدن ویزا، هزینه آن برمی‌گردد؟

متأسفانه در صورت ریجکت شدن ویزای تایلند هیچگونه هزینه‌ای به شما برنخواهد گشت. به این دلیل مبلغی استرداد نمی‌شود که اداره مهاجرت تایلند برای بررسی و صدور ویزای شما، هزینه ویزا را در ابتدا دریافت می‌کند و پس از آن به بررسی و صدور ویزا خواهد پرداخت.اخذ ویزای تایلند در سریع‌ترین زمان با توریک!

تیم توریک در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما ویزای تایلند دریافت می‌کند. در تصورات عمومی ویزای فوری تایلند با ویزای عادی آن فرق دارد. درحالی که چیزی به عنوان ویزای فوری تایلند وجود ندارد و به طور کلی بین پنج تا شش روز کاری طول می‌کشد تا پاسخ درخواست ویزای توریستی تایلند را دریافت کنید.

اگر قصد سفر به تایلند را دارید، همین حالا درخواست ویزای خود را ثبت کنید. همچنین ما در توریک در زمینه انواع ویزای کشورهای مختلف، مانند ویزای سنگاپور، ویزای مالزی و ... ، وقت سفارت و پیکاپ ویزا فعالیت داریم و کارشناسانمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی خواهند کرد.


سوالات متداول ویزای تایلند