ویزای سری لانکاویزای 30 روزه الکترونیک عادی یکبار ورود

ویزای 60 روزه الکترونیک عادی دو بار ورود

ویزای 30 روزه الکترونیک عادی یکبار ورود

42,070,000 ریال

ویزای 60 روزه الکترونیک عادی دو بار ورود

72,120,000 ریال

مدت زمان صدور 3-1 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا180 روز

مدت زمان اقامت30 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

تصویر پاسپورت با 7 ماه اعتبار

2

فایل عکس 4*3 با پس زمینه سفید

3

تزریق دوزهای کامل واکسن و کارت واکسن بارکددار(حداقل 2 دوز)

4

رزور بلیط پرواز رفت و برگشت

5

رزرو هتل محل اقامت

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

بارگذاری مدارک

مدارک موردنظر را بارگذاری کرده و یا گزینه بعدا بارگذاری می‌کنم را انتخاب کنید.

بارگذاری مدارک

مدارک موردنظر را بارگذاری کرده و یا گزینه بعدا بارگذاری می‌کنم را انتخاب کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

  • فهرست مطالب
  • ویزای سریلانکا
  • مدارک ویزای سریلانکا
  • شرایط اخذ ویزای سریلانکا
  • زمان صدور ویزای سریلانکا
  • انواع ویزای سریلانکا
  • تمدید ویزای سریلانکا
  • ریجکت ویزای سریلانکا
  • ویزای سریلانکا با توریک!
  • هزینه ویزای سریلانکا
ویزای سریلانکا
مدارک ویزای سریلانکا
شرایط اخذ ویزای سریلانکا
زمان صدور ویزای سریلانکا
انواع ویزای سریلانکا
تمدید ویزای سریلانکا
ریجکت ویزای سریلانکا
ویزای سریلانکا با توریک!
هزینه ویزای سریلانکا

همه چیز درباره ویزای سریلانکا ...

سریلانکا یکی از کشورهای توریستی بسیار محبوب است که در منطقه جنوب شرقی آسیا و در میان اقیانوس هند واقع شده است. افرادی که به قصد کار، تحصیل و یا گردشگری به این کشور سفر می‌کنند، باید ویزای سریلانکا را دریافت کنند. سریلانکا یکی از کشورهای بسیار جذاب برای گردشگری و سفر محسوب می‌شود و با طبیعتی بکر و شگفت انگیز و داشتن معابد باستانی چندین هزار ساله و بناهای تاریخی متعدد، به قطب گردشگری آسیا تبدیل شده است. این کشور نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر امکاناتی را فراهم کرده است که گردشگران بتوانند به راحتی ویزای توریستی سریلانکا را در فرودگاه دریافت کنند. اگر شما نیز قصد سفر به این کشور جذاب و دیدنی را دارید، در این راهنما از توریک با شرایط و نحوه دریافت ویزای سریلانکا همراه ما باشید!

اخذ ویزای سریلانکا چگونه است؟

بیشتر افراد با هدف توریستی و گردشگری به این کشور سفر می‌کنند، بنابراین ویزای توریستی سریلانکا را دریافت می‌کنند که تا 30 روز اعتبار دارد. این نوع از ویزا به صورت فرودگاهی و پس از ورود مسافران به فرودگاه‌های سریلانکا صادر می‌شود. این نوع از ویزا به صورت ETA و یا الکترونیکی صادر می‌شود که متقاضیان ایرانی نیز می‌توانند به هنگام ورود به این کشور را آن را دریافت کنند و حداکثر تا 30 روز در سریلانکا اقامت داشته باشند. بنابراین برای دریافت ویزای توریستی سریلانکا نیازی به مراجعه به سفارت این کشور نیست و در صورت کامل بودن مدارک شما، در مدت زمان کوتاهی صادر می‌شود.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی سریلانکا شامل اصل پاسپورت با حداقل اعتبار 7 ماه، بلیط رفت و برگشت به سریلانکا و همچنین واچر هتل و یا محل اقامت متقاضی می‌باشد. همانطور که گفتیم، این نوع ویزا حداکثر 30 روز اعتبار دارد و قابل تمدید نمی‌باشد و پس از اتمام اعتبار ویزا باید هرچه زودتر اقدام به ترک این کشور کنید. توجه داشته باشید که زمان اعتبار  ویزای توریستی سریلانکا از لحظه ورود به فرودگاه و صدور ویزا محاسبه می‌شود و در صورتی که بیش از مدت زمان مجاز در این کشور اقامت داشته باشید، توسط پلیس فرودگاه سریلانکا جریمه خواهید شد. اگر شما نیز قصد سفر توریستی به سریلانکا را دارید و نمی‌خواهید در صف‌های طولانی برای صدور ویزا منتظر بمانید، بهتر است قبل از سفر خود، فرم‌های آنلاین مربوط به دریافت ویزای سریلانکا را تکمیل نمایید.


مدارک لازم برای ویزای سریلانکا

برای دریافت ویزای سریلانکا متقاضیان باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهند تا پس از بررسی و تایید آن‌ها، ویزای توریستی و یا کاری و تحصیلی برای آن‌ها صادر شود: 

 

• ارائه اصل پاسپورت و کپی تمام صفحات آن

• ارائه کپی برابر اصل سند ملکی متقاضی

• رزرو بلیط رفت و برگشت به سریلانکا و مشخص بودن زمان ورود و خروج

• ارائه رزرواسیون هتل

• ارائه مدارک هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه و کپی آن‌ها

• ارائه یک فقره چک  به مبلغ پنجاه میلیون به منظور تضمین متقاضی برای برگشت به کشور

 

مدراک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای کاری کوتاه مدت سریلانکا به صورت زیر می‌باشد:

 

• ارائه یک ‌کپی از قرارداد استخدام در سریلانکا

• ارائه ریز پرینت حساب و گردش مالی 6 ماه اخیر

• ارائه گواهی مبنی بر مرخصی از محل کار اصلی

• ارائه گواهی کسر از حقوق


شرایط اخذ ویزای سریلانکا

بیشترین ویزای صادر شده برای متقاضیانی که قصد ورود به کشور سریلانکارا دارند، از نوع توریستی می‌باشد. برای اخذ ویزای توریستی سریلانکا، متقاضیان باید تمامی مدارک مورد نیاز را به مامورین ارائه دهند تا توسط آن‌ها بررسی و تایید شده و ویزای این کشور برای آن‌ها صادر شود. یکی از شرایط اصلی که برای اخذ ویزا سریلانکا ضروری می‌باشد، تکمیل بودن مدارک متقاضیان است. از جمله این مدارک می‌توان به پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماهه، رزواسیون یا واچر هتل در یکی از شهرهای سریلانکا به نام متقاضی، خرید بلیط رفت و برگشت به سریلانکا و همچنین تکمیل فرم‌های اولیه درخواست ویزا اشاره کرد. همچنین ارائه برگه تمکن مالی برای صدور ویزای سریلانکا ضروری است تا نشان دهد در طول سفر خود توانایی مدیریت هزینه‌های خود را خواهید داشت. ارائه عکس متقاضی با ضمیمه سفید و همچنین ارائه بیمه‌نامه مسافرتی و فیش پرداختی برای صدور ویزا ضروری است.

 

معمولا مدت زمان اعتبار ویزای توریستی سریلانکا 30 روز می‌باشد و در طول این مدت، مسافر تنها یک بار اجازه ورود و خروج به این کشور را دارد. اغلب مسافرانی که به سریلانکا سفر می‌کنند،  7 و یا حداکثر 14 روز را برای اقامت در این کشور انتخاب می‌کنند. به هنگام ارائه مدارک برای اخذ ویزا توجه داشته باشید که تمامی مدارک ارائه شده باید ترجمه شده و بدون نقص باشند؛ چرا که در صورت مشاهده هرگونه اطلاعات نادرست در مدارک، درخواست ویزا ریجکت شده و باید پس از گذشت مدت زمان معلوم، مجدداً برای دریافت ویزا اقدام نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط اخذ ویزای توریستی و یا کاری سریلانکا، ویزای هند و سایر کشورها، می‌توانید به وب سایت رسمی توریک مراجعه کرده و از کارشناسان این مجموعه راهنمایی بخواهید.


مدت زمان لازم برای صدور ویزای سریلانکا

سریلانکا نیز مانند سایر کشورها برای اجازه دادن به ورود گردشگران و اتباع خارجی به کشور، انواع ویزا را برای آن‌ها صادر می‌کند. ویزای سریلانکا در انواع توریستی 30 روزه یا فرودگاهی ، 6 ماهه ، 2 ماهه ، 1 ماهه (که تا 5 ماه قابل تمدید است) و همچنین ویزای ترانزیت و پیش از ورود و ... صادر می‌شود که نحوه و شرایط دریافت آن با توجه به ملیت افراد مختلف، متفاوت است. در صورتیکه قصد دارید به عنوان یک متقاضی ایرانی به این کشور سفر کنید، ویزای شما از لحظه ثبت تا 1 الی 2 روز کاری صادر می‌شود. این ویزا به صورت الکترونیکی بوده و پس از صادر شدن فایل pdf آن به متقاضیان ارسال می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه صدور انواع ویزا کشور سریلانکا، کانادا، هند و یا حتی ویزای انگلیس می‌توانید با کارشناسان مجرب شرکت گردشگری توریک تماس بگیرید.


انواع ویزای سریلانکا

ویزای کشور سریلانکا، مطابق با اهداف سفر متقاضی در انواع مختلفی صادر می‌شود که عبارتند از:

 

ویزای توریستی سریلانکا

ویزای توریستی سریلانکا، ویزایی 30 روزه است که به‌ شکل الکترونیکی صادر می‌شود. اگرچه ویزای توریستی سریلانکا معمولاً برای بازدید از این کشور است، اما می‌تواند برای اهدافی مانند درمان، ملاقات خانواده و دوستان ودیگر دلایل نیز صادر شود. ویزای توریستی سریلانکا مطابق با انتخاب متقاضی، 30 یا 180 روزه و به صورت دو بار ورود یا چند بار ورود صادر می‌شود.

 

ویزای تجاری سریلانکا

ویزای تجاری سریلانکا برای افرادی صادر می‌شود که دارای یک دعوت‌نامه تجاری از کشور سریلانکا باشند. این نوع ویزا در مرتبه اول با اعتبار 30 روزه و به صورت دو بار ورود صادر می‌شود اما قابلیت تمدید دارد و می‌توان با درخواست مجدد، ویزای مولتی و 180 روزه نیز دریافت کرد.

 

ویزای تحصیلی سریلانکا

با دریافت ویزای تحصیلی سریلانکا، می‌توان در سریلانکا مشغول به تحصیل شده و در صورت تمایل از دانشگاه‌های این کشور بورسیه دریافت کرد. این نوع ویزا برای تحصیل در تمامی مقاطع لیسانس، ارشد و دکترا صادر شده و تا زمان پایان تحصیلات فرد معتبر است.

 

ویزای ترانزیت سریلانکا

با اخذ ویزای ترانزیت سریلانکا، این امکان برای فرد فراهم می‌شود که توقف کوتاه ‌مدتی در فرودگاه‌های سریلانکا داشته باشد. اعتبار این نوع ویزا حداکثر 48 ساعت است. در مدت ‌زمانی که فرد در این کشور حضور دارد، نمی‌تواند با این ویزا از فرودگاه‌ این کشور خارج شود.


تمدید ویزای سریلانکا

امکان تمدید ویزا سریلانکا تا سه مرتبه وجود دارد. این ویزا در دفعه اول به مدت 60 روز و در دفعات دوم و سوم به مدت 90 روز تمدید می‌شود.  متقاضیان برای تمدید ویزای خود می‌توانند هم به صورت آنلاین از طریق سایت اداره مهاجرت و هم به صورت حضوری با مراجعه به اداره مهاجرت کشور سریلانکا واقع در پایتخت شهر کلمبو، با پرداخت هزینه‌ای معادل 45 دلار، ویزای خود را تمدید کنند. برای تمدید مجدد ویزا بیش از ۶۰ روز، فرد باید بلیط برگشت و آدرس محل اقامت خود را ارائه داده و مبلغی معادل 4300 روپیه سریلانکا را نیز به همراه داشته باشد.

 

اگر بعد از اتمام ویزای سریلانکا در این کشور بمانیم چه می‌شود؟

اقامت در سریلانکا پس از اتمام ویزای این کشور، می‌تواند با جریمه‌های نقدی و یا غیر نقدی مانند ضبط پاسپورت، اخراج از کشور، عدم اجازه ورود مجدد به کشور سریلانکا همراه باشد که متناسب با شرایط، هر یک از این جریمه‌ها اعمال می‌شوند.


دلایل ریجکت ویزای سریلانکا

بنا بر دلایل مختلفی، ممکن است درخواست ویزای فرد ریجکت شود. برای نمونه، هنگام درخواست برای ویزای سریلانکا، باید هدف خود را از بازدید از این کشور مشخص کرده و نوع ویزای خود را بر اساس آن انتخاب کنید. هدف شما از سفر به سریلانکا باید قابل اعتماد و واقعی باشد. به عنوان مثال، اگر هدف شما از بازدید از سریلانکا گردشگری است، باید به وضوح قصد سفر خود را ذکر کنید و به درستی برای ویزای توریستی سریلانکا اقدام کنید. یا اگر هدف شما از سفر انجام تجارت است، پس باید این هدف را ذکر کنید و برای ویزای تجاری سریلانکا اقدام کنید. توضیح ندادن هدف خود از سفر یا ارائه نکردن مدارک مربوط مورد نیاز برای ویزای سریلانکا می‌تواند منجر به رد یا ریجکت ویزای سریلانکا شما شود. از دیگر دلایل ریجکت ویزای سریلانکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

داشتن سابقه کیفری در گذشته و یا حال

ارائه اسناد و مدارک دروغین و غیر واقعی

عدم توانایی در قانع کردن مسئولین مهاجرت از هدف سفر و شرایط اقامت

پاسپورت نامعتبر و آسیب‌دیده

نداشتن برنامه سفر

عدم برخورداری از تمکن مالی

بیمه مسافرتی نامعتبر

 

 

 

چه مدت بعد از ریجکت ویزای سریلانکا می‌توان مجدد درخواست داد؟

 در صورتی که بنا به دلایل مختلفی، درخواست ویزای سریلانکای متقاضی ریجکت شود، فرد می‌تواند با بررسی مشکلات و رفع نواقص، دوباره درخواست خود را ارائه دهد. به عبارت بهتر، با توجه به قوانین سفارت کشور سریلانکا در صورتی که درخواست ویزای فرد رد شود، امکان تجدیدنظر وجود دارد، بنابراین فرصتی به متقاضی داده می‌شود تا مدراک خود را تکمیل کرده و نواقص را رفع کند و مجدداً درخواست دهد. البته اگر درخواست به دلیل معتبر نبودن گذرنامه رد شده باشد (به عنوان مثال کشور یا تاریخ انقضا)، نمی‌توان با استفاده از همان سند مسافرتی درخواست جدیدی را ثبت کرد. به همین ترتیب، اگر مسافر هیچ یک از معیارهای دیگر را نداشته باشد یا قبلاً ویزای معتبر سریلانکا داشته باشد، امکان درخواست مجدد وجود ندارد. در صورتی که برای دریافت ویزای سریلانکا اقدام کرده و درخواستتان ریجکت شده است، می‌توانید برای رفع مشکلات و اقدام مجدد، از شرکت توریک کمک بگیرید.


ویزای سریلانکا در سریع‌ترین زمان با توریک!

ورود به مسیر طولانی و سخت اخذ ویزا و سفر و طی پروسه آن به تنهایی، می‌تواند دشوار باشد و فرد با موانع مختلف زیادی مواجه شود. به همین دلیل توصیه می‌شود در این فرآیند حتماً از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید. توریک، یک شرکت گردشگری فعال در زمینه ارائه خدمات ویزا است که متقاضیان سفر به کشور‌های مختلف می‌توانند برای کسب نتایج موفقیت‌ آمیز در دریافت ویزا، از خدمات این شرکت بهره‌مند شوند. اگر برای دریافت ویزای سریلانکا سردرگم هستید و نیاز به کمک دارید، می‌توانید به وب‌سایت توریک مراجعه کرده و در یک بستر آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. تیم متخصص توریک پس از ارائه مشاوره‌های لازم، در سریع‌ترین زمان ممکن اقدمات لازم برای دریافت ویزای این کشور را انجام می‌دهد.


هزینه ویزای سریلانکا

ویزای توریستی سریلانکا که اغلب رایج‌ترین نوع ویزای این کشور می‌باشد، به هنگام ورود مسافران به این کشور و به صورت فرودگاهی صادر می‌شود که هزینه آن بین 30 تا 35  دلار متغیر است. توجه داشته باشید که با ارائه مدارک مورد نیاز می‌توانید به صورت آنلاین نیز این ویزا را دریافت کنید؛ که در این شرایط باید پاسپورت شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و به کردیت کارت دسترسی داشته باشید تا هزینه را به صورت دلاری پرداخت نمایید. برای دریافت ویزای آنلاین سریلانکا می‌توانید با  کارشناسان ما در توریک در ارتباط باشید.

سوالات متداول ویزای سری لانکا