ویزای کامبوجویزای 30 روزه الکترونیک عادی یک بار ورود

ویزای 30 روزه الکترونیک عادی یک بار ورود

36,060,000 ریال

مدت زمان صدور 7-4 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا90 روز

مدت زمان اقامت30 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

تصویر پاسپورت با 7 ماه اعتبار

2

تصویر عکس پرسنلی جدید 3*4 با پس زمینه سفید

3

رزرو هتل محل اقامت

4

رزرو بلیط هواپیما

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

بارگذاری مدارک

مدارک موردنظر را بارگذاری کرده و یا گزینه بعدا بارگذاری می‌کنم را انتخاب کنید.

بارگذاری مدارک

مدارک موردنظر را بارگذاری کرده و یا گزینه بعدا بارگذاری می‌کنم را انتخاب کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

  • فهرست مطالب
  • انواع ویزای کامبوج
  • زمان آماده شدن ویزا
  • ویزای کامبوج
  • ریجکت شدن ویزای کامبوج
  • مدارک ویزای کامبوج
  • قیمت ویزای کامبوج
  • شرایط اخذ ویزای کامبوج
  • تمدید ویزای کامبوج
  • اخذ ویزای کامبوج با توریک
انواع ویزای کامبوج
زمان آماده شدن ویزا
ویزای کامبوج
ریجکت شدن ویزای کامبوج
مدارک ویزای کامبوج
قیمت ویزای کامبوج
شرایط اخذ ویزای کامبوج
تمدید ویزای کامبوج
اخذ ویزای کامبوج با توریک

انواع ویزای کامبوج

ویزای کامبوج نسبت به روزهای اقامت و اهداف سفر در انواع مختلفی صادر می‌شود که در ادامه انواع آن را ذکر کرده‌ایم.

 

ویزای گردشگری کامبوج

ویزای توریستی کامبوج یا (Type-T)، محبوب‌ترین نوع ویزای این کشور جذاب است که به تمامی مردم از اقصی نقاط جهان این امکان را می‌دهد تا به کامبوج سفر کرده و برای بازه زمانی تعیین شده‌ای در این کشور به گردشگری و تفریح مشغول شوند. توجه داشته باشید این نوع ویزا تنها به منظور گردشگری صادر می‌شود و تجارت، تحصیل یا خرید و فروش ملک در کامبوج با ویزای توریستی امکان‌پذیر نمی‌باشد. اخذ ویزای کامبوج برای ایرانیان از طریق ویزای الکترونیکی انجام می‌شود و نیازی به حضور در سفارت این کشور را ندارد.

 

ویزای تجاری کامبوج

ویزای کاری کامبوج برای افرادی صادر می‌شود که قصد کار و یا سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته و از سوی یکی از شرکت‌های حاضر در کامبوج تایید شده‌اند. درواقع برای اخذ این نوع ویزای کامبوج نیاز است که ابتدا دعوت‌نامه‌ای از سوی یک کارفرما یا شرکت حقیقی در کامبوج دریافت کرده و سپس برای اخذ ویزای تجاری اقدام کنید. برای اخذ ویزای کاری کامبوج باید به همراه مدارک هویتی مورد نیاز، دعوت‌نامه کتبی از کارفرما یا موسسه مد نظر که قصد فعالیت در آن را دارید، ارائه داده و پس از همکاری با شرکت مذکور اگر قصد ادامه همکاری را داشتید مجددا ویزای خود را تمدید کنید.

 

ویزای تحصیلی کامبوج

اخذ ویزای تحصیلی مانند ویزا تجاری، نیاز به تاییدیه کتبی از سوی یکی از دانشگاه،ها یا موسسه آموزشی کامبوج دارد و برای افرادی که تصمیم به تحصیل در این کشور را دارند مناسب می‌باشد. توجه داشته باشید برای اخذ ویزای تحصیلی کامبوج، ارائه مدارکی مبنی بر اینکه متقاضی در مدت اقامت خود توانایی پرداخت تمامی هزینه‌ها اعم از تحصیلی، اقامت و خورد و خوراک را خواهد داشت، الزامی می‌باشد.

 

ویزای فرودگاهی کامبوج

ویزای فرودگاهی نوع دیگری از ویزاهای کامبوج است که این ویزا در فرودگاه صادر شده و پس از ارائه مدارک توسط مسافر به فرودگاه و تایید اطلاعات، ماموران مربوط ویزای فرودگاهی را به شما تحویل می‌دهند. توجه داشته باشید این نوع ویزای کامبوج برای ایرانیان صادر نمی‌شود و ویزای الکترونیکی برای توریست‌های ایرانی فراهم شده است.

 

ویزا ترانزیت کامبوج

ویزای ترانزیت برای افرادی صادر می‎‌شود که می‌خواهند به کشوری به غیر از کامبوج سفر کرده اما برای رفتن به کشور مذکور باید از خاک کامبوج گذر کنند. درواقع در این نوع ویزا مقصد، کشور کامبوج نیست و مسافران با ویزای ترانزیت تنها برای چند ساعت یا نهایتا یک روز اجازه اقامت در این کشور را دارند.


ویزای کامبوج چند روزه حاضر می‌شود؟

اگر مشکل یا اشتباهی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته باشد معمولا ویزای کامبوج بین 4 تا 7 روز کاری صادر می‌‌شود. از همین روی اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است 10 روز قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید.


اعتبار ویزای کامبوج چقدر است؟

البته که تعداد روزهای اقامت نسبت به انواع ویزا می‎‌تواند متفاوت باشد، اما ویزای توریستی کامبوج به شما اقامت 30 روزه را ارائه می‌دهد که از زمان دریافت این ویزا به مدت 3 ماه اعتبار دارد.


همه چیز درباره ویزای کامبوج ...

کامبوج کشور کوچکی در جنوب شرقی آسیا است که در همسایگی کشورهایی همچون تایلند، ویتنام و لائوس قرار دارد. برخی از ملیت‌های آسیایی مانند ژاپن و کره جنوبی می‌توانند بدون نیاز به ویزای کامبوج به این کشور تردد کنند. اما اخذ ویزای کامبوج برای ایرانیان الزامی است و افرادی که قصد سفر به این کشور زیبا را دارند حتما باید برای اخذ ویزا کامبوج اقدام نمایند. ویزای کامبوج در انواع مختلفی ارائه می‌شود که نسبت به اهداف سفر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه می‌خواهیم شما را با انواع مختلف ویزای کامبوج و شرایط اخذ ویزای این کشور پرجاذبه آشنا کنیم.


دلایل ریجکت شدن ویزای کامبوج

اگر اطلاعات شما ناقص یا اشتباه باشد و سفارت کامبوج مدارک هویتی‌تان را تایید نکند، ویزای شما رد صلاحیت شده و اصطلاحا ریجکت می‌شود. برخی از دلایلی که می‌تواند باعث رد شدن ویزای کامبوج شود را در ادامه شرح داده‌ایم:

·        ارائه مدارک اشتباه و عدم تطبیق آنها با هویت شما

·        وجود غلط املایی در پر کردن فرم درخواست ویزا

·        سوپیشینه و سابقه کیفری

·        ارائه عکس نامناسب برای ویزا

·        اطلاعات ناقص

·        نداشتن حداقال 6 ماه اعتبار پاسپورت


چه مدت بعد از رد درخواست ویزای کامبوج می‌توانیم دوباره اقدام کنیم؟

در حال حاضر درخواست اصلاحیه و رفع ریجکتی برای این کشور تاریخ مشخصی وجود ندارد و شما هر زمان که بخواهید می‎‌توانید برای رفع مشکل و بازبینی اطلاعات مجددا اقدام کنید. اما درخواست اصلاحیه و تجدید نظر باید زیر یکسال ثبت شود، در غیر اینصورت باید تمامی مراحل اخذ ویزا را از ابتدا شروع کنید. البته باید توجه داشته باشید آگاهی داشتن از دلیل رد شدن ویزای شما از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. چراکه برای درخواست اصلاحیه باید مشکلی که در روند اخذ ویزای شما پیش آمده است حل شود.

 

در صورت ریجکت شدن ویزای کامبوج هزینه آن بر می‌گردد؟

خیر، متأسفانه پس از رد شدن درخواست شما برای دریافت ویزای کامبوج مبلغ پرداخت شده بازپرداخت نخواهد شد. چراکه این مبلغ به منظور بررسی مدارک شما از سوی سفارت کامبوج پرداخت می‌شود و در صورت بروز مشکل در روند پروسه دولت کامبوج هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.


مدارک لازم برای اخذ ویزای کامبوج

برای دریافت ویزای توریستی کابوج نیاز به ارائه مدارک خاص و طی نمودن فرآیندهای پیچیده‌ای نیست. بلکه شما می‌توانید به راحتی ویزای این کشور را دریافت کرده و از گردش خود لذت ببرید. در ابتدای همین صفحه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کامبوج نام برده شده است، اما مجددا در این بخش مدارک را با یکدیگر مرور می‌کنیم:

·        تصویر پاسپورت با 7 ماه اعتبار

·        تصویر عکس پرسنلی جدید 3*4 با پس زمینه سفید

·        حداقل شش ماه اعتبار پاسپورت

 

نحوه گرفتن عکس مناسب برای ویزا

نحوه گرفتن صحیح عکس، برای تایید شدن ویزای شما یکی از شروط مهم است. عکس ارسالی برای ویزای کامبوج باید عکس پرسنلی جدید 3*4 با پس زمینه سفید بوده و فاقد از هر نوع اکسسوری مانند عینک باشد. این عکس باید در بازه زمانی 6 ماه پیش از اقدام برای اخذ ویزا گرفته شده باشد و در صورت قدیمی‎‌تر بودن آن باید عکس جدیدی برای دریافت ویزا بگیرید. در تصویر مورد نظر برای تایید ویزا، صورت شما باید کاملا واضح باشد و هیچ تار مویی آن را نپوشاند. در تصویربرداری برای اخذ ویزا از هیچ‌گونه فیلتری استفاده نکنید.

 


عکس مناسب ویزای کامبوج
عکس مناسب ویزای کامبوج

قیمت ویزای کامبوج چقدر است؟

قمیت ویزای کامبوج را می‌توان نسبت به فیلدهای مختلفی همچون روزهای اقامت، نوع ویزا، مولتی یا معمولی بودن آن و همچنین نرخ روزانه ارز متغیر دانست. درواقع قیمت ویزاها دائما در حال تغیر است و بنابراین نمی‌توان نرخ ثابتی برای سفر به کامبوج و هزینه ویزای آن مشخص کرد. اما در بالای همین صفحه، تیم توریک قیمت ویزای کامبوج را بروزرسانی می‌کنند تا شما عزیزان بتوانید از جدیدترین قیمت ویزاها مطلع شوید.


شرایط اخذ ویزای کامبوج

پیش از هر چیزی باید بگوییم که در ایران سفارتی با نام کامبوج وجود نداشته و شما نمی‌توانید برای اخذ این ویزا به صورت حضوری اقدام کنید. نحوه دریافت ویزای کامبوج از طریق ویزای الکترونیکی است. در این روش تنها کافیست مدارک خود را به یکی از آژانس‌های مسافرتی ارائه داده تا این ارگان‌ها مدارک شما را به صورت آنلاین سفارت کامبوج ارسال کرده و درخواست شما را مبنی بر سفر به این کشور مطرح کنند. پس از تایید اطلاعات شما و تایید ویزا، می‌توانید به راحتی سفر به کامبوج را تجربه کنید.


تمدید ویزای کامبوج

ویزا توریستی کامبوج تا ۹ ماه قابل تمدید می‌باشد. برای تمدید ویزای کامبوج تنها کافیست مدارک خود را مجددا به آژانس‌های مسافرتی ارائه داده و برای ویزای جدید خود اقدام کنید. برای تمدید ویزای کامبوج باید پاسپورت شما حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و هزینه تمدید ویزا نیز به دلار آمریکا است.

 

اگر بعد از اتمام ویزای کامبوج در این کشور بمانیم چه می‌شود؟

مهلت اقامت در کشور کامبوج برای گردشگران 30 روز است و اگر شخصی پس از اتمام این تاریخ کشور کامبوج را ترک نکند توسط دولت کامبوج جریمه شده و از کشور اخراج می‌شود. توجه داشته باشید اگر تا قبل از تاریخ تعیین شده ویزای خود را تمدید نکرده و یا از کشور خارج نشوید، این امر می‌تواند پرداخت جریمه های سنگین را به همراه داشته و مشکلات جدی را برای شما به همراه بیاورد.


اخذ ویزای کامبوج ساده و سریع با توریک

از آنجاکه کامبوج یکی از کشورهای پرجاذبه آسیای شرقی به شمار می‌رود، سفر به این کشور زیبا بسیار پرطرفدار است. از همین روی سالانه بسیاری از ایرانیان برای اخذ ویزای کامبوج اقدام می‌کنند که تیم توریک در تمامی مراحل این پروسه به گردشگران علاقه‌مند کمک خواهد کرد. شما می‌توانید از طریق توریک در هر زمینه ای از گردشگری یا مهاجرت موفق شده و برای سفر به اقصی نقاط جهان اقدام نمایید. از ویزای سنگاپور و ویزای تایلند گرفته تا اخذ ویزای مالزی و سایر کشورها را با توریک می‌توانید دریافت کرده و از سفر خود لذت ببرید. این تیم مجرب از مشاوران فعال در زمینه گردشگری، به شما کمک می‌کنند تا در کمترین زمان ممکن به اهداف توریستی خود دست یابید.