ویزای اتریشخدمات ویزای توریستی اتریش

خدمات ویزای توریستی اتریش

500 یورو

مدت زمان صدور 21-14 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا30 روز

مدت زمان اقامت14 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

فرم تکمیل شده پرسشنامه

2

دعوتنامه و مدارک دعوت کننده

3

ترجمه مدارک شغلی

4

پرینت گردش حساب (6 ماه اخیر)

5

اصل شناسنامه و کارت ملی

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه ویزا بگیرم

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

مشاوره رایگان توسط توریک

پس از تعیین و تایید وقت مشاوره، به‌صورت حضوری یا آنلاین درباره شانس ویزا شدنتان مشاوره خواهید گرفت.

مشاوره رایگان توسط توریک

پس از تعیین و تایید وقت مشاوره، به‌صورت حضوری یا آنلاین درباره شانس ویزا شدنتان مشاوره خواهید گرفت.

تکمیل مدارک ویزا

پس از انجام مشاوره در صورتی که شرایط اخذ ویزا را داشته باشید، باید مدارکتان را تکمیل کنید.

تکمیل مدارک ویزا

پس از انجام مشاوره در صورتی که شرایط اخذ ویزا را داشته باشید، باید مدارکتان را تکمیل کنید.

اخذ ویزا

مدارک خود را به سفارت ارائه داده و منتظر دریافت ویزایتان باشید.

اخذ ویزا

مدارک خود را به سفارت ارائه داده و منتظر دریافت ویزایتان باشید.

 • فهرست مطالب
 • هزینه ویزای اتریش
 • مدت صدور ویزای اتریش
 • وقت سفارت و ویزای اتریش با توریک!
 • آدرس سفارت اتریش در تهران
 • ویزای اتریش
 • شرایط اخذ ویزای اتریش
 • وقت سفارت اتریش
 • مدارک لازم ویزای اتریش
 • انواع ویزای اتریش
 • ریجکت ویزای اتریش
هزینه ویزای اتریش
مدت صدور ویزای اتریش
وقت سفارت و ویزای اتریش با توریک!
آدرس سفارت اتریش در تهران
ویزای اتریش
شرایط اخذ ویزای اتریش
وقت سفارت اتریش
مدارک لازم ویزای اتریش
انواع ویزای اتریش
ریجکت ویزای اتریش

هزینه ویزای اتریش

قیمت ویزای اتریش را در بالای همین صفحه می‌توانید به‌صورت آپدیت شده ببینید. این هزینه شامل هزینه اخذ وقت سفارت، مشاوره برای اخذ ویزا، تکمیل فرم، رزرو هتل و پرواز،  بیمه مسافرتی می‌شود.


مدت زمان لازم برای صدور ویزای اتریش

زمان پاسخگویی سفارت به درخواست ویزای اتریش حداقل 14 روز پس از ارائه مدارک و انجام انگشت‌نگاری است. هنگام مراجعه برای دریافت ویزا، حتما باید رسید دریافت و کارت‌شناسایی همراه خود داشته باشید. برای دریافت ویزا حضور شخص شما الزامی است.


وقت سفارت و ویزای اتریش در سریع‌ترین زمان با توریک!

ما در توریک قصد داریم به راحت‌ترین روش ممکن و در کمترین زمان ممکن برای شما ویزای توریستی اتریش را دریافت کنیم. تیم توریک همچنین در زمینه انواع ویزای توریستی کشورهای مختلف مانند ویزای لهستان، ویزای سوئیس و ویزای فرانسه و همچنین وقت سفارت و پیکاپ ویزا و … فعالیت دارد و در صورت وجود هرگونه سؤال یا ابهام کارشناسانمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی خواهند کرد.

 


آدرس و تلفن سفارت اتریش در تهران

آدرس سفارت اتریش در تهران: نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۶. اما خدمات کنسولی را باید در دفتر VFSGlobal انجام  دهید. برای حضور در دفتر وی اف اس گلوبال باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.


همه چیز درباره ویزای اتریش ...

اتریش یکی از کشورهای حوزه شنگن است که نسبت به دیگر کشورهای این حوزه سخت‌تر ویزا می‌دهد. این کشور زیبا و تاریخی از 9 ایالت تشکیل شده که وین به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر آن یکی از این ایالات محسوب می‌شود. این کشور با جمهوری چک، آلمان، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی، ایتالیا، سوئیس و لیختن اشتاین همسایه است.

از آنجایی که بسیاری از دانشگاه‌های اتریش به دانشجویان خارجی بورسیه تحصیلی می‌دهد، پایتخت آن 5 سال به‌عنوان بهترین شهر جهان و همچنین اتریش جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادتری نسبتا برخی دیگر از کشورهای حوزه شنگن دارد، افراد زیادی دوست دارند به این کشور سفر کنند.

اما برای ورود به این کشور نیاز به ویزا خواهید داشت که می‌توانید آن را با توریک به‌راحتی دریافت کنید. در این مطلب قصد داریم سیر تا پیاز را درباره اخذ ویزای اتریش بررسی نماییم. اگر شما هم دوست دارید بیشتر دراین باره بدانید، با ما همراه باشید.

اخذ ویزای اتریش چگونه است؟

برای اخذ ویزای اتریش باید وقت سفارت بگیرید اما قرار نیست هنگام حضور در سفارت مصاحبه‌ای با آفیسر انجام دهید و این وقت فقط برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری است. باید بدانید که این کشور در ایران سفارتخانه ندارد و برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری باید به کارگزاری VFSGlobal  مراجعه نمایید.

معمولا 2 روز پس از اینکه درخواست وقت سفارتتان را ثبت کردید، پاسخش برایتان ایمیل خواهد شد. توجه داشته باشید که بهتر است درخواستتان را حداقل 40 روز قبل از تاریخ سفرتان ثبت نمایید چراکه 20 روز پس از درخواست وقت سفارت اتریش باید به کارگزاری مراجعه کنید و 14 روز هم طول می‌کشد تا جواب درخواست ویزایتان بیاید.


شرایط اخذ ویزای اتریش

همانطور که گفته شد اخذ ویزای اتریش برای ایرانیان نسبت به دیگر کشورهای حوزه شنگن کمی سخت‌تر است. درواقع از آنجایی که در سال‌های اخیر ایرانیان زیادی پناهنده این کشور شده‌اند، سفارت اتریش با دقت و وسواس بیشتری نسبت به قبل درخواست‌ها را بررسی می‌کند.

در ادامه برخی از مهم‌ترین شرایط ویزای توریستی دبی را بررسی خواهیم کرد تا هنگام اخذ ویزا و درخواست وقت سفارت اتریش به آنها توجه کنید و شانس خود را برای ویزا شدن افزایش دهید.

پیشینه سفر

درصورتیکه متقاضی ورود به کشور اتریش پیشینه سفری قوی داشته باشد و قبلا هم ویزای شنگن گرفته باشد، شانسش برای ویزا شدن بیشتر است.

گردش حساب

منظور از گردش حساب، ریز دریافت و پرداخت 3 ماه اخیر حسابتان است که باید در مدارکتان قرار دهید.

تمکن مالی

تمکن مالی برای ویزای اتریش باید 250 تا 300 میلیون تومان باشد.

دعوت‌نامه

داشتن دعوت‌نامه می‌تواند به شما در فرایند اخذ ویزا کمک کند. فقط دقت کنید که دعوت‎‌کننده باید معتبر باشد و باید بتوانید مدارکش را به سفارت اتریش ارائه دهید.

نامه اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

برای اینکه سفارت بتواند به بازگشت شما مطمئن شود، باید مدارک شغلی خود را به سفارت ارائه دهید.


وقت سفارت اتریش

همانطورکه گفته شد برای گرفتن ویزای شینگن اتریش به وقت سفارت نیاز خواهید داشت. اگر کمی درباره ویزاها و وقت سفارت‌ها تحقیق کرده باشید، می‌دانید که معمولا وقت سفارت هر کشور برای روزهای محدودی باز می‌شود، اتریش هم از این قاعده مستثنی نیست.

در وقت سفارت اتریش هم مانند دیگر کشورهای حوزه شنگن مصاحبه‌ای با شما انجام نمی‌شود و فقط برای انگشت‌نگاری و تحویل مدارک باید به دفتر ی اف اس گلوبال مراجعه کنید. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید در مراجعه به کارگزاری و کلا هنگام اخذ وقت سفارت بدان دقت کنید، این است که مدارکتان تکمیل و درست باشد.  مدارک لازم برای سفارت اتریش به شرح زیر هستند:

· اسکن پاسپورت

· فرم پرسش‌نامه تکمیل شده

تنها نکته‌ای که دقت به آن در این مرحله ضروری به‌نظر می‌رسد، دقت در تکمیل فرم است. شما می‌توانید فرم موردنظر را از اینجا دانلود نمایید. همچنین شما می‌توانید زمان‌های خالی برای وقت سفارت اتریش را در قسمت وقت سفارت، انتخاب زمان مشاهده کنید.


مدارک لازم برای ویزای اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای اتریش را می‌توانید از بالای همین صفحه مشاهده نمایید. اما برای اینکه ابهامی برایتان باقی نماند بار دیگر این لیست مدارک را در زیر بررسی می‌کنیم.

· تصویر پاسپورت

توجه داشته باشید که پاسپورتتان باید از زمانی که ویزا صادر می‌شود، حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد.

· شناسنامه، کارت ملی

· تمکن مالی و گردش حساب بانکی

مانده حساب متقاضی باید بین 250 تا 300 میلیون تومان باشد.

· ترجمه مدارک کاری

متقاضی باید همه مدارک شغلیش را به صورت کامل ترجمه کند و به سفارت اتریش ارائه دهد.

· دعوت‌نامه و مدارک دعوت‌کننده

· فرم پرسش‌نامه تکمیل شده


انواع ویزای اتریش

کشور اتریش هم مانند هر کشور دیگری انواع مختلف ویزا را برای اهداف مختلف صادر می‌کند. برخی از رایج‌ترین ویزاهای این کشور به شرح هستند:

ویزای تحصیلی اتریش

این ویزا همانطور که از نامش پیداست، برای کسانی صادر می‌شود که توانسته‌اند از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرند و یا قرار است در هر مقطعی در اتریش ادامه تحصیل دهند. در این ویزا زمانی که تحصیلتان تمام شد باید کشور اتریش را ترک کنید.

ویزای کاری اتریش

برای اخذ ویزای کاری هم باید از سوی یک شرکت یا کارفرما در اتریش دعوتنامه داشته باشید تا با ارائه این دعوتنامه به سفارت ویزاتان را دریافت کنید.

ویزای توریستی اتریش

برای اخذ ویزای توریستی اتریش تنها کافی است مدارک و شرایطی که بالاتر ذکر شده است را داشته باشید و در قدم اول برای گرفتن وقت سفارت اتریش و در قدم دوم برای اخذ ویزای شینگن اتریش اقدام کنید.


دلایل ریجکت ویزای اتریش

چیزی به‌عنوان ریجکتی ویزای اتریش وجود ندارد. اگر نقصی در مدارک شما وجود داشته باشد و یا نیاز باشد مدرک بیشتری ارائه دهید، سفارت اتریش 5 روز به شما زمان می‌دهد تا نواقص پرونده را برطرف کنید. درصورتی که این کار را نکنید به شما ویزا داده نمی‌شود اما ریجکتی هم برایتان ثبت نخواهد شد.

چه مدت بعد از ریجکت ویزای اتریش می‎توان مجدد درخواست داد؟

همانطور که ذکر شد ویزا اتریش ریجکتی ندارد و شما بالافاصله پس اینکه فهمیدید مدارکتان نقصی دارد تا 5 روز می‌توانید این نواقص را برطرف کنید.


سوالات متداول ویزای اتریشتماس بگیرید