خدمات ارائه شده در مسیر؛


متاسفیم!

در حال حاضر؛ توریک در این مسیر قادر به ارائه خدمات نمی‌باشد.

سرویسی تعریف نشده

ما با شما تماس می‌گیریم

در مورد

ویزای آفریقای جنوبی

بیشتر بدانید ...
 • فهرست مطالب
 • ویزای آفریقای جنوبی
 • اخذ ویزای آفریقای جنوبی
 • شرایط اخذ ویزای آفریقای جنوبی
 • وقت سفارت آفریقای جنوبی
 • مدارک وقت سفارت آفریقای جنوبی
 • هزینه وقت سفارت آفریقای جنوبی
 • زمان صدور ویزای آفریقای جنوبی
 • انواع ویزای آفریقای جنوبی
 • تمدید ویزای آفریقای جنوبی
 • ریجکت ویزای آفریقای جنوبی
 • آدرس سفارت آفریقای جنوبی در تهران
 • ویزای آفریقای جنوبی با توریک!

آخرین بروزرسانی : ۷ اسفند ۱۴۰۲

ویزای آفریقای جنوبی
اخذ ویزای آفریقای جنوبی
شرایط اخذ ویزای آفریقای جنوبی
وقت سفارت آفریقای جنوبی
مدارک وقت سفارت آفریقای جنوبی
هزینه وقت سفارت آفریقای جنوبی
زمان صدور ویزای آفریقای جنوبی
انواع ویزای آفریقای جنوبی
تمدید ویزای آفریقای جنوبی
ریجکت ویزای آفریقای جنوبی
آدرس سفارت آفریقای جنوبی در تهران
ویزای آفریقای جنوبی با توریک!

همه چیز درباره ویزای آفریقای جنوبی ...

امروزه بسیاری از افراد متقاضی دریافت ویزای توریستی آفریقای جنوبی هستند تا سفری جذاب و هیجان انگیز را تجربه کنند. آفریقای جنوبی به دلیل جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار شناخته شده و همچنین شرایط و امکانات عالی برای اقامت‌های لوکس و کم هزینه، مقصد محبوبی برای گردشگران خارجی و ایرانی محسوب می‌شود. آفریقای جنوبی با خطوط ساحلی و سواحل جذاب و چشم نوازی که دارد و همچنین تورهای تماشای موجودات دریایی و نهنگ‌ها و رستوران‌های ساحلی و مراکز خرید متنوع که در آن تعبیه شده است، سفر منحصر به فردی را برای گردشگران به ارمغان می‌آورد. اما چگونه می‌توان ویزای سفر به این کشور را دریافت کرد؟  اخیراً دیگر ویزای آفریقای جنوبی به‌ شکل الکترونیک (e-visa) صادر نمی‌شود و متقاضیان برای دریافت ویزا می‌بایست نسبت به گرفتن وقت سفارت این کشور اقدام کنند. با وجود اینکه ویزای کشور آفریقای جنوبی به‌ صورت لیبل‌دار برای متقاضیان صادر می‌شود ولی شرایط بسیار سختی ندارد و شما می‌توانید تنها با ارائه مدارک خواسته شده و تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی نسبت به اخذ ویزای آن اقدام کنید. 


اخذ ویزای آفریقای جنوبی چگونه است؟

برای درخواست ویزا آفریقای جنوبی چه مدارکی لازم است؟ مراحل درخواست ویزای این کشور به چه صورت است و چگونه می‌توانیم ویزای توریستی برای سفر به آفریقای جنوبی را در کمترین زمان دریافت کنیم؟ 

برای اینکه بتوانید ویزای آفریقای جنوبی را دریافت کنید باید مراحلی را طی کنید و مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهید تا پس از بررسی و تایید، ویزای شما صادر شود.

 

۱. در مرحله اول هدف خود از سفر به آفریقای جنوبی را مشخص کنید؛ با تعیین هدف خود از سفر، می‌توانید نوع ویزای درخواستی خود را نیز مشخص کنید.

 

۲. سپس باید فرم درخواست ویزای این کشور را در سایت سفارت به درستی تکمیل کرده و آن را امضا کنید. توجه داشته باشید که فرم درخواست ویزا باید به درستی و بدون هیچ نقص اطلاعاتی کامل شود، چرا که در غیر اینصورت ممکن است درخواست ویزای شما ریجکت شود.

 

۳. در مرحله بعدی باید نسبت به تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی اقدام کنید. برای تعیین وقت سفارت می‌توانید به سایت  کارگزاری vfs مراجعه کرده و یک وقت سفارت برای خود رزرو کنید و یا این کار را به تیم تخصصی توریک بسپارید. توجه داشته باشید که در روز مراجعه به سفارت باید تمامی مدارک مورد نیاز را برای بررسی و تأیید به افسر سفارت تحویل دهید.

 

۴. در مرحله آخر و پس از ارائه مدارک، باید منتظر دریافت جواب درخواست ویزای خود بمانید که این زمان بین ۳ تا ۴ هفته کاری متغیر خواهد بود.


شرایط اخذ ویزای آفریقای جنوبی

برای سفر به آفریقای جنوبی باید ویزای این کشور را دریافت کنید، اما قبل از دریافت ویزا باید اسناد و مدارکی را به سفارت ارائه دهید که نشان دهد قصد دارید پس از اتمام سفر خود، آفریقای جنوبی را ترک کنید. همچنین برای دریافت ویزای این کشور باید هیچگونه سابقه کیفری نداشته باشید. یکی از شرایط دیگری که برای اخذ ویزای این کشور مورد نیاز است، بیانیه هدف از سفر می‌باشد تا افسر را قانع کند؛ بنابراین در نوشتن این بیانیه دقت لازم را داشته باشید. با وجود اینکه ویزا آفریقای جنوبی برای متقاضیان ایرانی به صورت لیبل‌دار صادر می‌شود، اما شرایط بسیار خاصی را شامل نمی‌شود. البته توجه داشته باشید که برای سفر به این کشور و دریافت ویزای آن باید حداقل مبلغ 50 میلیون تومان را به عنوان تمکن مالی به سفارت  ارائه کنید. برای اثبات تمکن مالی به سفارت به مدارک ملکی و فیش حقوقی نیازی ندارد و تنها ارائه پرینت گردش حساب 3 ماه اخیر با مهر و امضای رییس شعبه کفایت می‌کند.


وقت سفارت آفریقای جنوبی

برای طی فرایند دریافت ویزا و ارائه مدارک خود به کارگذاری vfs و همچنین ثبت اطلاعات بیومتریک، به وقت سفارت آفریقای جنوبی نیاز دارید. توجه داشته باشید که وقت سفارت این کشور به مصاحبه نیاز ندارد و شما تنها برای ارائه مدارک خود و ثبت اطلاعاتتان به سفارت این کشور مراجعه خواهید کرد. کارگزاری vsf  پرونده ویزای شما همراه با مدارک ارائه شده را به سفارت آفریقای جنوبی ارسال کرده و سفارت این کشور تصمیم نهایی را در رابطه با صدور و یا ریجکت ویزای شما می‌گیرد. شما می‌توانید برای تعیین وقت سفارت این کشور و یا اطلاع از نحوه صدور ویزای کشورهای اروپایی مانند ویزای لهستان، فرانسه، ویزای ایتالیا و همچنین ویزای انگلیس و ... به وب سایت رسمی توریک مراجعه کرده و از کارشناسان این مجموعه راهنمایی بخواهید.


مدارک لازم برای وقت سفارت آفریقای جنوبی

مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت آفریقای جنوبی در روز مراجعه حضوری به شرح زیر می‌باشد:

 

• ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا به همراه امضای متقاضی

• ارائه اصل پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماهه و همراه با دو صفحه خالی

• ارائه دو قطعه عکس ۳٫۵ - ۴٫۵  با پس زمینه سفید که در ۶ ماه اخیر گرفته شده است

• ارائه دعوت‌نامه معتبر از سوی بستگاه و آشنایان

• ارائه گواهی تولد برای کودکانی که زیر 18 سال سن دارند

• ارائه مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار و یا جواز کسب و مدارک مربوط به تاسیس یک کارگاه یا شرکت 

• ارائه مدارکی برای تمکن مالی که شامل گردش حساب سه ماه اخیر می‌باشد. 

• ارائه بیمه مسافرتی معتبر

• ارائه بلیط رفت ‌و برگشت هواپیما به آفریقای جنوبی

• تأیید رزرواسیون هتل و ذکر مدت زمان اقامت


هزینه وقت سفارت آفریقای جنوبی

همانطور که می‌دانید، برای دریافت ویزای هر کشوری (به جز چند کشور که با وزرات خارجه پیمان همکاری دارند و نیاز به دریافت ویزا یا تعیین وقت سفارت ندارند)، باید وقت سفارت آن کشور را دریافت کرد و مدارک خواسته شده را برای صدور ویزا به افسر کنسولگری ارائه کرد. متقاضیانی که قصد دریافت ویزای یک کشور خارجی را دارند، باید پس از جمع‌آوری تمام مدارک مورد نیاز، برای انگشت نگاری و ارائه مدارک به صورت حضوری به سفارت کشور مربوط مراجعه کنند. به هنگام تعیین وقت سفارت توجه داشته باشید که هر سفارت قوانین و روال کاری خاص خود را دارد و در روزهایی که وقت آزاد دارد، به متقاضیان اجازه حضور و ارائه مدارک را می‌دهد. تمامی موارد گفته شده برای سفارت آفریقای جنوبی نیز صدق کرده و سفارت این کشور با توجه به تعداد متقاضیان وقت مراجعه حضوری را برای آن‌ها تعیین می‌کند. به هنگام مراجعه به سفارت آفریقای جنوبی، هزینه‌ای برای بررسی مدارک و صدور ویزا به صورت نقد دریافت می‌شود که این هزینه برای بزرگسالان و کودکان متفاوت می‌باشد. مدت زمان صدور ویزا آفریقای جنوبی برای متقاضیان بین ۳ تا ۴ هفته کاری می‌باشد که پس از دریافت ویزای خود می‌توانند برای تفریح و گردشگری و یا کار و تحصیل به این کشور سفر کنند.


مدت زمان لازم برای صدور ویزای آفریقای جنوبی

با توجه به انواع مختلفی از ویزا‌های آفریقای جنوبی که فرد متقاضی برای دریافت به سفارت این کشور درخواست می‌دهد، مدت‌ زمان پاسخ‌دهی به درخواست و صدور ویزا ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی می‌توان گفت صدور ویزای آفریقای جنوبی توسط سفارت این کشور، بین 5 الی 10 روز کاری پس از ارائه مدارک و انجام اقدامات لازم انجام می‌شود.


انواع ویزای آفریقای جنوبی

با توجه به قصد و اهداف متقاضی از سفر به کشور آفریقای جنوبی، انواع مختلفی از ویزا شامل ویزای توریستی، کاری، تحصیلی، ترانزیت و بازنشستگی برای او صادر می‌شود که در این بخش به معرفی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

 

ویزای توریستی آفریقای جنوبی

ویزای توریستی آفریقای جنوبی، یک نوع ویزای کوتاه مدت است که به متقاضی اجازه می‌دهد تا به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد. این ویزا با اهداف مختلفی چون ملاقات با خانواده و دوستان، انجام درمان‌های پزشکی، انجام تحقیقات علمی، شرکت در جلسات مختلفی مانند کنفرانس‌ یا فعالیت‌های مربوط به خیریه، حضور برای یک رویداد ورزشی، شرکت در دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت ۳ ماهه، ملاقات با همسر یا والدین و ازدواج صادر می‌شود.

 

ویزای کار آفریقای جنوبی

ویزای کار آفریقای جنوبی برای افرادی صادر می‌شود که از یک شرکت یا موسسه کاری در آفریقای جنوبی پیشنهاد کار یا دعوت‌نامه کاری داشته باشند. ویزای کار آفریقای جنوبی، به چهار شکل صادر می‌شود که عبارتند از:


ویزای کار عمومی (General)

این نوع ویزا، فقط در شرایطی صادر می‌شود که برای انجام یک کار خاص، هیچ شهروندی از خود کشور آفریقای جنوبی با مهارت‌های مربوط به آن موقعیت شغلی وجود نداشته باشد.

 

ویزای کار مهارت‌های خاص (Critical skills)

وزارت کشور آفریقای جنوبی در هر سال، لیستی از مشاغلی که برای آنها نیازمند نیروی کار ماهر و متخصص است، منتشر می‌کند. شرکت‌های فعال در این کشور نیز می‌توانند طبق لیست منتشر شده، شرایط متقاضیان ویزای کار افریقای جنوبی از سایر کشور‌ها را بررسی کرده و آن‌ها را استخدام کنند.

 

ویزای کاری انتقال درون شرکتی (Intra-company transfer)

این نوع ویزای کاری نیز مختص کارمندان مشغول به کار در شرکت‌های چند ملیتی است که تمایل دارند از یک شعبه خارجی به شعبه داخلی کشور آفریقای جنوبی منتقل شوند.

 

ویزای کار کارفرمایان (Corporate visa)

در صورتی که یک شرکت قصد داشته باشد نیروی کار مورد نیاز خود را از بین افراد خارجی استخدام کند، می‌بایست از این نوع ویزا استفاده کند. در این ویزا، شرکت مورد نظر باید دلایل خود از تمایل به جذب نیروی کار شرکت از کارگران و کارمندان خارجی را به اداره کار این کشور توضیح داده و به آن‌ها ثابت کند که هیچ نیروی کار مشابهی در آفریقای جنوبی وجود ندارد.

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای افرادی صادر می‌شود که قصد تحصیل  و شرکت در دوره‌های آموزشی بیشتر از سه ماه را در این کشور دارند. این ویزا، در همه مقاطع تحصیلی اعم از دیپلم، لیسانس، ارشد و دکتری صادر می‌شود.

ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی

ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی تنها برای افرادی است که قصد دارند در یکی از فرودگاه‌های آفریقای جنوبی یک توقف کوتاه مدت به مدت 24 الی 96 ساعت داشته باشند. دریافت کنندگان این ویزا صرفاً جهت تغییر مسیر و یا تغییر هواپیمای خود در فرودگاه این کشور حضور دارند.

ویزای بازنشستگی آفریقای جنوبی

ویزای بازنشستگی آفریقای جنوبی نیز توسط افرادی دریافت می‌شود که قصد دارند دوران بازنشستگی خود را در کشور آفریقای جنوبی سپری کنند. برای دریافت این ویزا، فرد متقاضی حتماً باید در این کشور سرمایه‌گذاری انجام داده و همچنین سن مشخصی نیز داشته باشد.


تمدید ویزای آفریقای جنوبی

در صورتی که مدت زمان اعتبار ویزای آفریقای جنوبی به پایان رسیده باشد، در صورت نیاز و تمایل می‌توان آن را طبق شرایط و ضوابط خاصی تمدید کرد. به طور کلی، برای تمدید ویزای آفریقای جنوبی، باید ۶۰ روز پیش از اتمام تاریخ انقضاء ویزا اقدام کرد. اقدام به تمدید ویزای آفریقای جنوبی دارای پروسه‌ای زمانبر و طولانی است که ممکن است ۳۰ تا ۴۰ روز کاری زمان ببرد. افراد متقاضی برای تمدید ویزا، باید یک مرتبه از آفریقای جنوبی خارج شده و مدارکی مبنی بر دلایل درخواست برای تمدید ویزا که حتماً باید قانع کننده باشند را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند. علاوه بر موارد گفته شده، متقاضی حتماً باید دارای پاسپورتی با حداقل اعتبار ۶ ماهه نیز باشد.


دلایل ریجکت ویزای آفریقای جنوبی

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند منجر به ریجکت شدن ویزای آفریقای جنوبی شوند و صدور این ویزا را به تعویق بیاندازند. برخی از مهم‌ترین دلایل رد ویزای آفریقای جنوبی، عدم ارائه دلایل کافی برای هدف از سفر، سابقه سفرهای نامنظم و عدم برخورداری از تمکن مالی هستند. به طور کلی، دلایل ریجکت ویزای آفریقای جنوبی عبارتند از:

 

عدم برخورداری از تمکن مالی و توانایی در پرداخت هزینه‌ها

سوابق سفر نامعتبر

انتخاب اشتباه نوع ویزا

عدم ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز و یا ارائه مدارک غیر‌واقعی

عدم ارائه گذرنامه معتبر

داشتن سو پیشینه و سوابق کیفری

عدم توانایی در قانع کردن مسئولین مهاجرت افریقای جنوبی از دلایل سفر و زمان بازگشت.

تلفن و آدرس سفارت آفریقای جنوبی در تهران

کشور آفریقای جنوبی سفارت فعالی در ایران دارد که در آدرس تهران، خیابان ولیعصر، باغ فردوس، خیابان یکتا، پلاک ۵ واقع شده است. برای انجام اقدامات مربوط به ویزا، می‌توانید روز‌های یکشنبه الی پنج‌شنبه، از ساعت ۹ صبح تا 4 عصر به سفارت این کشور مراجعه کنید.

 

شماره تلفن سفارت آفریقای جنوبی: ۹-۲۲۷۰۲۸۶۶ (021)

شماره تلفن بخش ویزا و کنسول: ۲۲۷۱۹۵۱۶


ویزای آفریقای جنوبی در سریع‌ترین زمان با توریک!

فرقی ندارد قصد سفر به کدام کشور را دارید، پروسه سفر و مهاجرت به تمام کشور‌های دنیا در صورتی که به تنهایی به آن اقدام کنید، می‌تواند سخت و دشوار باشد. به همین جهت توصیه می‌شود حتماً از افراد متخصص و آگاه در این زمینه کمک گرفته شود. توریک را می‌توان همان مرجع آگاه و متخصص معرفی کرد که چند سالی است در زمینه ارائه خدمات مختلف مربوط به ویزا فعالیت می‌کند. بنابراین، اگر قصد سفر به کشور آفریقای جنوبی و دریافت ویزای این کشور را دارید، می‌توانید به وب‌سایت شرکت توریک مراجعه کنید. پس از ثبت درخواست، تیم مجرب توریک با بررسی شرایط، مشاوره‌های لازم را ارائه کرده و اقدامات لازم را انجام میدهد که در نهایت شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، ویزای آفریقای جنوبی را اخذ کنید.