خدمات ارائه شده در مسیر؛


ویزای خدمات توریستی چک

ویزای خدمات توریستی چک

500 یورو

مدت زمان صدور 21-14 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا30 روز

مدت زمان اقامت14 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

اسکن پاسپورت جدید با 7 ماه اعتبار

2

ترجمه مدارک شغلی

3

ترجمه شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج و کارت پایان خدمت

4

ترجمه اسناد ملکی

5

تمکن مالی و پرینت گردش حساب (3 ماه اخیر)

6

عکس پرسنلی 3.5*4.5 جدید با پس‌زمینه سفید

7

بلیط پرواز رفت و برگشت

8

رزرو هتل یا دعوتنامه اداری

9

فرم تکمیل شده پرسشنامه

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه ویزا بگیرم

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

مشاوره رایگان توسط توریک

پس از تعیین و تایید وقت مشاوره، به‌صورت حضوری یا آنلاین درباره شانس ویزا شدنتان مشاوره خواهید گرفت.

مشاوره رایگان توسط توریک

پس از تعیین و تایید وقت مشاوره، به‌صورت حضوری یا آنلاین درباره شانس ویزا شدنتان مشاوره خواهید گرفت.

تکمیل مدارک ویزا

پس از انجام مشاوره در صورتی که شرایط اخذ ویزا را داشته باشید، باید مدارکتان را تکمیل کنید.

تکمیل مدارک ویزا

پس از انجام مشاوره در صورتی که شرایط اخذ ویزا را داشته باشید، باید مدارکتان را تکمیل کنید.

اخذ ویزا

مدارک خود را به سفارت ارائه داده و منتظر دریافت ویزایتان باشید.

اخذ ویزا

مدارک خود را به سفارت ارائه داده و منتظر دریافت ویزایتان باشید.

وقت سفارت چک

همه چیز درباره ویزای چک...

00:00

در مورد

ویزای جمهوری چک

بیشتر بدانید ...
 • فهرست مطالب
 • ویزا و وقت سفارت چک
 • شرایط اخذ ویزای چک
 • وقت سفارت چک
 • مدارک ویزای چک
 • هزینه ویزای چک
 • زمان آماده شدن ویزا
 • انواع ویزای چک
 • شرایط ویزای توریستی چک
 • ریجکت ویزای چک
 • ویزای چک با توریک!

آخرین بروزرسانی : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

ویزا و وقت سفارت چک
شرایط اخذ ویزای چک
وقت سفارت چک
مدارک ویزای چک
هزینه ویزای چک
زمان آماده شدن ویزا
انواع ویزای چک
شرایط ویزای توریستی چک
ریجکت ویزای چک
ویزای چک با توریک!

همه چیز درباره ویزا و وقت سفارت چک...

اگرچه جمهوری چک یکی از کشورهای کوچک اروپای مرکزی است، اما با دارا بودن جاذبه‌های دیدنی متعدد و سیستم حمل و نقل و رفاه اجتماعی مناسب یکی از مقاصد محبوب گردشگران ایرانی و خارجی می‌باشد.  دریافت ویزای چک به شما این فرصت را می‌دهد تا به این کشور زیبا سفر کنید و مکان‌های توریستی چک را از نزدیک ببینید. پراگ پایتخت این کشور با جاذبه‌های گردشگری جذابی که دارد، مانند نگینی است که در قلب این کشور می‌درخشد. جاذبه‌های دیدنی بی‌حد و حصر پراگ موجب شده تا این کشور مقصدی عالی برای گشت و گذار تبدیل شود. اگر شما نیز قصد سفر به این کشور اروپایی را دارید، در این راهنما از توریک با نحوه دریافت ویزای چک همراه ما باشید.

 

 

 

اخذ ویزای چک چگونه است؟

چک یکی از کشورهای اروپای مرکزی با جاذبه‌های گردشگری و توریستی متنوع است که امروزه به لطف مدیا و دیجیتال مارکتینگ بیشتر گردشگران با دیدنی‌های آن آشنا هستند و پراگ را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. اگر شما نیز متقاضی دریافت ویزای جمهوری چک و سفر به این کشور هستید، باید مراحلی را برای دریافت ویزا طی کنید.

 

در اولین قدم باید نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام کنید. برای این کار می‌توانید از کارشناسان مجموعه توریک راهنمایی بخواهید. در مرحله بعدی باید تمامی مدارک مورد نیاز که در ادامه به آن‌ اشاره خواهیم کرد را، همراه با ترجمه رسمی و تاییدیه وزارت داگستری و امور خارجه به همراه فرم تکمیل شده سفارت ارائه دهید.

 

در نهایت باید برای ارائه مدارک خود و انگشت‌نگاری به  دفتر  VFS Globa  واقع در هروی سنتر تهران مراجعه کنید. مدارک پس از تایید شدن به سفارت جمهوری چک ارسال می‌شود تا پس از تایید نهایی، ویزای کشور چک برای شما صادر شود.

شرایط اخذ ویزای چک

سفارت جمهوری چک، شرایطی را برای اعطای ویزا به گردشگران ایرانی اعلام کرده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها تمکن مالی و گردش حساب متقاضی می‌باشد. از دیگر شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی جمهوری چک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱. ارائه نامه تمکن مالی:  تمکن مالی که متقاضیان دریافت ویزای چک ارائه می‌دهند، باید به یورو بوده و توسط رئیس شعبه بانک به تأیید برسد. معمولاً ایده‌آل‌ترین مبلغ برای تمکن مالی متقاضیان ایرانی حدوداً 200 میلیون تومان برای هر نفر است. توجه داشته باشید که ارائه تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی پراگ حتمی و ضروری نیست، اما می‌تواند شانس شما را برای اخذ ویزا بیشتر کند.

 

۲. ارائه گردش حساب:  گردش حسابی که به سفارت برای دریافت ویزا ارائه می‌شود، تنها شامل مبالغ ورودی و خروجی نیست، بلکه ملاک تعداد تراکنشات حساب می‌باشد. هرچه تعداد تراکنش‌های حساب جاری متقاضیان در سه ماه اخیر بیشتر باشد، شانس بالایی برای اخذ ویزای توریستی چک خواهند داشت.

 

۳. ارائه دعوت‌نامه معتبر: در شرایط اخذ ویزای چک، نیاز حتمی به ارائه دعوت‌نامه نمی‌باشد. اما اگر دعوت‌نامه معتبری از سوی بستگان درجه یک و یا آشنایان خود داشته باشید، شانس بالایی برای دریافت ویزای این کشور خواهید داشت. توجه داشته باشید که در صورت ارائه دعوت‌نامه، اعتبار ویزای توریستی شما با توجه به مدت زمان اقامت شما که در دعوت‌نامه ذکر شده است، صادر خواهد شد.

 

۴. تاریخچه سفری: در صورتیکه تاریخچه سفری خوبی داشته باشید و به کشورهای اروپایی و آسیایی سفر کرده باشید، می‌توانید شانس خود را برای دریافت ویزای جمهوری چک افزایش دهید. منظور از تاریخچه سفری مناسب تنها کشورهای حوزه شینگن نبوده و سفر  به کشورهایی مانند کره جنوبی، سنگاپور، چین و یا حتی ترکیه و امارت جزو تاریخچه سفری مناسب محسوب می‌شود.


وقت سفارت چک

کشور جمهوری چک دارای سفارت‌خانه در تهران است که ویزای متقاضیان را صادر می‌کند. فعالیت این سفارت‌خانه نیز مطابق با ساعات کاری کشورمان می‌باشد و برای پیگیری طی مراحل اخذ ویزا و سایر خدمات می‌توانید از روزهای شنبه تا پنجشنبه در ساعات اداری به این سفارت‌خانه مراجعه کنید.  وقت سفارت جمهوری چک در ایران برای متقاضیان، توسط کارگزاری VFSGlobal تعیین می‌شود. شما می‌توانید برای تعیین وقت سفارت و ارسال مدارک خود از طریق وب سایت رسمی توریک اقدام کنید. شما همچنین برای مشاوره در رابطه با نحوه اخذ ویزای شینگن مانند ویزای فرانسه و یا ویزای لهستان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.


مدارک لازم برای ویزای چک

 

برای این که بتوانید ویزای تحصیلی چک و یا توریستی آن را دریافت کنید، باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهید. تمامی مدارکی که ارائه می‌دهید باید کامل باشند تا سفارت با بررسی مدارک و تایید آنها، ویزای  شما را صادر کند. اگر میخواهید اطلاع دقیقی از مدارک که به سفارت ارائه می‌دهید داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه توریک تماس بگیرید. تیم مشاورین ما در تمامی مراحل اخذ ویزا به سؤالات شما پاسخ داده و به شما کمک خواهند کرد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت و صدور ویزای شینگن جمهوری چک شامل موارد زیر است:

 

•   مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه به همراه ترجمه رسمی

•   تکمیل فرم درخواست ویزای کشور چک

•   برگه تعیین وقت سفارت

•   ۲ قطعه عکس ۳.۵x۴.۵

•   پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه پاسپورت‌های قبلی 

•   اصل و ترجمه اسناد ملکی

•   ارائه نامه گردش حساب و تمکن مالی

•   رزرو بلیط رفت و برگشت به چک

•    واچر هتل

•   بیمه مسافرتی با سقف پوشش ۳۰ هزار یورو (حداقل)

•   همچنین در صورت داشتن دعوت‌نامه، باید آن را نیز به سفارت ارائه دهید

 

توجه داشته باشید که تمامی مدارکی که به سفارت ارائه می‌دهید، باید توسط یک دارالترجمه رسمی و معتبر به زبان انگلیسی ترجمه شوند اما به جز کارت ملی و شناسنامه، سایر مدارک نیازی به تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند.


هزینه ویزای چک

پس از اینکه وقت سفارت چک را تعیین کردید، هزینه‌های مربوط در همان روز با اطلاع شما می‌رسند. مبلغی که از سوی سفارت برای بررسی و تایید مدارک و همچنین صادر کردن ویزای شما مشخص می‌شود، باید به صورت نقد و به یورو پرداخت شود. توجه داشته باشید که این مبلغ تنها به صورت نقدی دریافت می‌شود و پرداخت از طریق کارت بانکی یا اعتباری مورد پذیرش سفارت نمی‌باشد. هزینه‌ای که سفارت برای تعیین وقت و بررسی مدارک دریافت می‌کند به طور تقریبی بین ۳۵ تا ۶۰ یورو برای بزرگسالان و کودکان متغیر است. در صورتیکه قصد دارید از هزینه‌های مربوط اطلاع دقیق داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه توریک در تماس باشید.


مدت زمان لازم برای صدور ویزای چک

مدت زمان صدور ویزای چک‌ حدوداً بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری به طول می‌انجامد که این مدت زمان پس از ارائه درخواست شما به VFSGlobal، است.  پس از صادر شدن جواب درخواست ویزا، برای دریافت آن می‌بایست شخصاً به همراه مدارک هویتی و رسید دریافتی به دفتر کارگزاری VFSGlobal واقع در تهران میدان هروی، خیابان گلستان ۵ یا شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه چهارم مراجعه کنید.


انواع ویزای چک

با توجه به هدف سفر به کشور چک و نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید، ویزای این کشور به انواع مختلفی تقسیم‌ بندی می‌شود. انواع ویزای چک عبارتند از:

 

- ویزای فرودگاهی (نوع A): این نوع ویزا را افرادی می‌توانند دریافت کنند که برای مدت زمان کوتاهی و صرفاً جهت تعویض پرواز به سمت مقصد، وارد فرودگاه این کشور می‌شوند.

- ویزای پنج روزه (نوع B): این ویزا شباهت زیادی به ویزای نوع A دارد و تنها تفاوت آن این است که فرد می‌تواند فرودگاه چک را ترک کرده و تا پنج روز نیز در این کشور اقامت داشته باشد.

- ویزای ۹۰ روزه (نوع C): خود این ویزا به سه نوع مختلف دسته‌بندی می‌شود که شامل ویزای یکبار ورود یا Single، دوبار ورود یا Double و چندبار ورود یا Multiple است.

- ویزاهای بیش از نود روز (نوع D): این نوع ویزا شامل ویزاهایی مانند ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد است که ویزاهایی طولانی‌ مدت هستند.


شرایط ویزای توریستی چک

یکی از انواع ویزا‌های چک، ویزای توریستی است که با هدف گشت و گذار در این کشور صادر می‌شود. اگر قصد سفر به کشور جمهوری چک به عنوان گردشگر یا بازدید کننده را دارید، می‌بایست نسبت به دریافت ویزای کوتاه مدت این کشور یا همان ویزای شینگن که اعتبار آن ۹۰ روز است، اقدام کنید. چرا که کشور جمهوری چک نیز از کشورهای عضو معاهده‌ی شینگن می‌باشد. با دریافت ویزای شینگن، می‌توان علاوه بر جمهوری چک، به ۲۶ کشور دیگر عضو حوزه شینگن نیز سفر کرد. شرایط دریافت ویزای توریستی چک شامل موارد زیر است:

 

- گذرنامه فرد متقاضی باید حداقل تا ۶ ماه پس از تاریخ خروج از کشور چک اعتبار داشته باشد.

- باید تنها هدف شخص از سفر به کشور چک، گردشگری و بازدید از آن باشد.

- شخص متقاضی می‌بایست از تمکن مالی برخوردار باشد و با ارائه مدارک لازم بتواند اثبات کند که در طول سفر و اقامت در این کشور، می‌تواند هزینه‌های مورد نیاز خود را بپردازد.

- شخص به تهیه بیمه نامه مسافرتی معتبر اقدام کند.

- فرد متقاضی فقط در شرایطی مجاز به درخواست برای اخذ ویزای توریستی چک است که؛ کشور چک تنها مقصد سفری او باشد، یا کشور چک یکی از چند مقاصد سفری او باشد. به عبارت بهتر، چک کشوری باشد که فرد بیشتر در آن اقامت خواهد داشت.


دلایل ریجکت ویزای چک

ریجکت شدن ویزای چک، دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، اما رایج‌ترین آن‌ها، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت فرد متقاضی به کشور خود است. به طور کلی، دلایل ریجکت شدن ویزای چک، مشابه دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن است. از دیگر دلایل ریجکت شدن ویزای چک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 

- عدم اعتماد داشتن افسران ویزا به بازگشت فرد متقاضی به کشور خود

- فاقد اعتبار بودن بیمه‌نامه مسافرتی

- دروغین یا نامعتبر بودن مدارک ارائه شده 

- ارائه گذرنامه مخدوش شده و بدون اعتبار

- عدم توانایی فرد در توضیح هدف سفر خود به کشور چک و متقاعد کردن افسران ویزا در این باره

 

 

چه مدت بعد از ریجکت ویزای چک میتوان مجدد درخواست داد؟

به طور کلی، فرآیند و اقدامی تحت عنوان رفع کردن ریجکتی ویزای کشور چک و درخواست مجدد آنی وجود ندارد و متقاضیان تا شش ماه مجاز به اقدام به درخواست مجدد نیستند. بعد از گذشت شش ماه و تنها با تکمیل مدارک و رفع کردن نواقص پرونده که در نامه ریجکتی ذکر شده بودند، می‌توان نسبت به ارسال درخواست مجدد اقدام کرد. چگونگی اعتراض به ریجکت شدن ویزای چک نیز در قسمت انتهایی نامه ریجکتی عنوان شده است. متقاضیان می‌توانند نامه اعتراضی خود را به آدرس ایمیل و یا آدرس پستی ذکر شده در نامه ارسال کرده و حدوداً ۴۵ روز کاری منتظر باشند، تا پاسخ اعتراض خود را دریافت کنند. در تمامی مراحل اقدام به دریافت ویزای چک، ریجکتی آن و درخواست مجدد، می‌توانید از شرکت گردشگری توریک که در زمینه ارائه خدمات مختلف ویزای کشورهای مختلفی چون ویزای انگلیس، ویزای آمریکا، ویزای کانادا و … فعالیت می‌کند، کمک بگیرید.


ویزای چک در سریع‌ترین زمان با توریک!

پروسه سفر و مهاجرت، پروسه طولانی و تقریباً دشواری است. بنابراین افراد به تنهایی نمی‌توانند از پس آن برآمده و لازم است تا برای کسب نتیجه بهتر، از افراد متخصص فعال در این حوزه کمک بگیرند. برای اخذ ویزای چک و طی فرآیند آن و به حداقل رساندن مشکلات و طی شدن همه مراحل با موفقیت، باید از افرادی با دانش و تجربه کافی در این زمینه بهره‌مند شد. توریک، شرکت خدمات گردشگری است که تمامی خدمات مرتبط با امور ویزا را همراه با مشاوره و پشتیبانی تا کسب نتیجه دلخواه، به متقاضیان اخذ ویزا ارائه می‌دهد. عمده فعالیت این شرکت، در زمینه ارائه اطلاعات کامل، جامع، معتبر، به روز و سریع است که در یک بستر آنلاین ارائه می‌شود. در وب‌سایت شرکت توریک، می‌توانید درخواست خود جهت اخذ ویزای کشور‌های مختلف مانند ویزای پراگ، دبی، ویزای استرالیا، فرانسه و سایر کشور‌ها را ثبت کنید. شرکت توریک همچنین، در تمامی مراحل گرفتن وقت سفارت چک و اخذ ویزای این کشور در سریع‌ترین زمان ممکن نیز، شما را همراهی کرده و کارشناسان آن، با به کارگیری مهارت و تجربه خود، تا مشخص شدن نتیجه مطلوب درخواست، مشاوره‌هایی را ارائه کرده و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.


سوالات متداول ویزای جمهوری چکتماس بگیرید