خدمات ارائه شده در مسیر؛


خدمات ویزای توریستی سوئیس

خدمات ویزای توریستی سوئیس

500 یورو

مدت زمان صدور 21-14 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا30 روز

مدت زمان اقامت14 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

اسکن پاسپورت جدید با 7 ماه اعتبار

2

ترجمه مدارک شغلی

3

ترجمه شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج و کارت پایان خدمت

4

ترجمه اسناد ملکی

5

تمکن مالی و پرینت گردش حساب (3 ماه اخیر)

6

عکس پرسنلی 3.5*4.5 جدید با پس‌زمینه سفید

7

بلیط پرواز رفت و برگشت

8

رزرو هتل یا دعوتنامه اداری

9

فرم تکمیل شده پرسشنامه

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه ویزا بگیرم

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

تعیین وقت مشاوره

مشخصات خود را وارد و نوع و زمان جلسه مشاوره را انتخاب کنید.

مشاوره رایگان توسط توریک

پس از تعیین و تایید وقت مشاوره، به‌صورت حضوری یا آنلاین درباره شانس ویزا شدنتان مشاوره خواهید گرفت.

مشاوره رایگان توسط توریک

پس از تعیین و تایید وقت مشاوره، به‌صورت حضوری یا آنلاین درباره شانس ویزا شدنتان مشاوره خواهید گرفت.

تکمیل مدارک ویزا

پس از انجام مشاوره در صورتی که شرایط اخذ ویزا را داشته باشید، باید مدارکتان را تکمیل کنید.

تکمیل مدارک ویزا

پس از انجام مشاوره در صورتی که شرایط اخذ ویزا را داشته باشید، باید مدارکتان را تکمیل کنید.

اخذ ویزا

مدارک خود را به سفارت ارائه داده و منتظر دریافت ویزایتان باشید.

اخذ ویزا

مدارک خود را به سفارت ارائه داده و منتظر دریافت ویزایتان باشید.

در مورد

ویزای سوئیس

بیشتر بدانید ...
  • فهرست مطالب
  • ویزای سوئیس
  • اخذ ویزای سوئیس
  • شرایط ویزای سوئیس
  • وقت سفارت سوئیس
  • مدارک ویزای سوئیس
  • انواع ویزای سوئیس
  • دلایل ریجکت ویزای سوئیس
  • ویزای سوئیس با توریک

آخرین بروزرسانی : ۱ مرداد ۱۴۰۲

ویزای سوئیس
اخذ ویزای سوئیس
شرایط ویزای سوئیس
وقت سفارت سوئیس
مدارک ویزای سوئیس
انواع ویزای سوئیس
دلایل ریجکت ویزای سوئیس
ویزای سوئیس با توریک

ویزای سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که امروزه بازار ویزای توریستی سوئیس داغ است. اما آیا اخذ ویزای سوئیس برای ایرانیان الزامی است؟ در اینباره باید بگوییم که سوئیس در منطقه شینگن قرار دارد و تنها کشورهای عضو اتحادیه شینگن می‎‌توانند بدون داشتن ویزا به سوئیس تردد کنند. اما برای ایرانیان عزیز اخذ ویزای سوییس برای سفر به این کشور ضرورت داشته و در انواع مختلفی صادر می‌شود. معمولا ویزای توریستی سوییس از محبوب‌ترین انواع ویزای این کشور است، اما در ادامه از این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع ویزای سوییس آشنا کرده و مراحل دریافت ویزای این کشور را توضیح دهیم.


اخذ ویزای سوئیس چگونه است؟

برای اخذ ویزای شینگن سوئیس پروسه کوتاهی وجود دارد که باید طی شده و طی این پروسه ضروری است که موارد زیر انجام شود.

انتخاب نوع ویزا

ویزای سوئیس در انواع مختلفی صادر می‌شود که هر یک از انواع آن برای هدف خاصی تعیین شده است. از همین روی شما باید پیش از هر چیزی نوع ویزای خود را نسبت به اهداف سفر خود مشخص کنید. آیا می‌خواهید ویزای تحصیلی سوئیس دریافت کنید؟ و یا تنها قصد تفریح در این کشور را داشته و ویزای توریستی سوئیس را مد نظر دارید؟ درواقع اولین پیش‌نیاز برای اقدام به اخذ ویزا سوئیس مشخص کردن نوع آن است.

وقت سفارت سوئیس

یکی از ضرورت‌های گرفتن ویزای سوئیس رزرو وقت سفارت است. از همین روی شما باید حتما وقت سفارت سوئیس بگیرید تا بتوانید پروسه اخذ ویزا را پیش ببرید.

تهیه مدارک لازم برای ویزای سوئیس

تهیه مدارک مورد نیاز که باید به سفارت سوئیس تحویل دهید قدم بعدی اخذ ویزای این کشور است. در این مرحله شما باید برخی از اطلاعات هویتی و مالی مورد نیاز سفارت را آماده کرده تا پس از رزرو وقت سفارت مدارک تهیه شده را ارائه دهید.

مراجعه به سفارت

پس ارائه مدارک باید در تاریخ تعیین شده به سفارت مراجعه کنید تا از روند بررسی پرونده خود آگاهی یابید. توجه داشته باشید حضور در سفارت در تاریخ و ساعت مشخص‌شده بسیار حائز اهمیت است و در صورت تاخیر ممکن است با چالش‌هایی در پرونده خود مواجه شوید.

تایید ویزا یا ریجکتی

پس از بررسی مدارک شما توسط سفارت سوئیس و رسیدن موعد جوابدهی ویزا، مشخص می‌شود که ویزای شما تایید شده و یا درخواست‌تان رد شده است.


شرایط اخذ ویزای سوئیس

برای دریافت ویزای هر کشوری قوانین خاصی وجود دارد که متقاضیان موظف به رعایت این قوانین و پروسه اخذ ویزا هستند. کشور سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست و تمامی افرادی که می‌خواهند ویزای این کشور را دریافت کنند باید شروط تعیین شده از سوی دولت سوئیس را انجام داده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. فرقی ندارد برای دریافت کدامیک از انواع ویزای سوئیس اقدام کرده اید، در هر صورت باید از شرایط اخذ ویزای سوئیس که در ادامه نام برده‌ایم، بهره‌مند باشید.

 

ارائه مدارک هویتی

برای اخذ ویزا سوییس نیاز به ارائه مدارک هویتی تعیین شده از سوی دولت سوئیس است که در بخش‌های بعدی این مدارک را به طور کامل برای شما عزیزان نام برده‌ایم.

 

تاریخچه سفری مناسب

ارائه تاریخچه سفری مناسب یکی از مهم‌ترین شروط اخذ ویزا سوئیس است. درواقع اگر شما تاریخچه معتبری از سفر به سایر کشورهایی با اعتبار پاسپورت بالا را به ماموران سوئیسی ارائه دهید بسیار راحت‌تر می‎‌توانید ویزای شینگن سوئیس را دریافت کنید.

 

تمکن مالی

یکی از شرایط مهم اخذ ویزای سوئیس تمکن مالی کافی است که حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای سوئیس، مبلغ 250 تا 350 میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. گواهی تمکن مالی به یورو صادر می‌شود و حتما باید دارای مهر و امضاء از سوی مدیر شعبه باشد.

گردش حساب

برای دریافت ویزا سوییس گردش حساب 3 ماه آخر شما چک می‌شود. هر چه تعداد تراکنش‌های شما در این سه ماه بیشتر باشد، درخواست ویزای شما راحت‌تر تایید می‎‌شود. توجه داشته باشید در این پروسه تنها تعداد تراکنش‌های حساب شما بررسی می‎‌شود نه تعداد ورودی و خروجی حساب.

گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی

یکی از شروط مهم برای اخذ ویزای سوئیس اثبات بازگشت به کشورتان است. از همین روی ارائه گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی می‌تواند به افسر ویزا ثابت کند که شما مجددا به کشور خود باز می‌گردید.

دعوت‌نامه

ارائه دعوت‌نامه یکی دیگر از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای سوئیس است که در این روش شما می‌توانید از اعضای خانواده خود که در سوئیس زندگی می‌کنند درخواست دعوت‌نامه کنید. طبق این روش، اعضای خانواده شما دعوت‌نامه‌ای با هدف دیدار شما و اقامتی موقت ارسال می‌کنند که در اخذ ویزا بسیار تاثیر‌گذار است.


وقت سفارت سوئیس

یکی از مراحل ضروری اخذ ویزای شینگن سوئیس باید طی شود، گرفتن وقت سفارت سوئیس است. کارگزاری VFS GLOBAL، ارگانی است که در راستای ارائه خدمات مربوط به ویزای سوئیس فعالیت می‌کند. از همین روی برای رزرو وقت سفارت سوئیس باید به VFS GLOBAL، مراجعه کنید. این کارگزاری به عنوان نماینده قانونی خدمات سفارت سوئیس در ایران شناخته می‌شود و در اخذ انواع ویزای تحصیلی، توریستی، تجاری و غیره به شما کمک می‌کند. پس از رزرو وقت سفارت سوئیس باید مدارک لازم برای سفارت سوئیس را ارائه دهید تا پرونده شما بررسی شود. ارتباط با vfs گلوبال کشور سوئیس از سه راه زیر امکان‌پذیر می‌باشد:

·        مراجعه حضوری

·        از طریق آدرس ایمیل tehran.visa@eda.admin.ch

·        تماس با شماره ۲۲۰۰۸۳۳۳ – ۰۲۱

شایان ذکر است این سفارت در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الی 15 پاسخگوی متقاضیان ویزا بوده و در ساعات 15 الی 17 را به دریافت پاسپورت‌های متقاضیان مشغول می‌شود. البته لازم به ذکر است این کارگذاری در روزهای جمعه، شنبه و تعطیلات رسمی کشور سوئیس فعالیت نمی‌کند.

برای اخذ وقت سفارت سوئیس یا دیگر کشورها مثل وقت سفارت فرانسه، لهستان، وقت سفارت ایتالیا و ... توریک بهترین انتخاب است!


مدارک لازم برای صدور ویزای سوئیس

مهم نیست تمایل به دریافت کدام‌یک از انواع ویزای سوئیس را دارید، در هر‌صورت باید مدارک لازم برای ویزای سوئیس را آماده کرده و به سفارت ارائه دهید. در بالایی همین صفحه مدارک لازم برای ویزای توریستی سوئیس که برای تمامی ویزاها مورد نیاز است را ذکر کرده‌ایم. اما با اینحال در این قسمت مجددا مدارک لازم برای اخذ ویزای سوئیس را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

·        تصویر پاسپورت

·        شناسنامه، کارت ملی

·        فرم پرسش‌نامه تکمیل شده

·        تمکن مالی و گردش حساب بانکی

·        ترجمه مدارک کاری


انواع ویزای سوئیس

ویزای سوئیس در انواع مختلفی صادر می‌شود که نوع ویزا بسته به اهداف سفر، تعداد روزهای اقامت، نوع فعالیت و ویزای معمولی و مولتی می‌تواند متفاوت باشد. ویزای سوئیس نسبت به شرایط هر متقاضی در 4 نوع ویزای A، B، C و D دسته‌بندی می‌شود. هر یک از انواع ویزاهای کاری، تحصیلی و غیره در این دسته بندی‌ها قرار می‌گیرد.

·        ویزای A و ویزای B (ویزای ترانزیت)

·        ویزای C (ویزای شینگن)

·        ویزای D (ویزای بلند مدت)

ویزا توریستی سوئیس

ویزا توریستی سوئیس برای افرادی که می‌خواهند برای تفریح و گردشگری به سوئیس سفر کنند صادر می‌شود. این ویزا مجوز اقامت موقت و حداکثر 90 روز را به تمامی مسافران ارائه می‌دهد.

 

ویزای تحصیلی سوئیس

تمامی متقاضیانی که قصد ادامه تحصیلات در کشور سوئیس را دارند باید این نوع ویزا را تهیه کرده و در یکی از مراکز آموزشی سوئیس در مقاطع مختلف درسی مشغول به تحصیل شوند.

 

ویزای کاری سوئیس

افرادی که تمایل به کار در کشور سوئیس را دارند می‌توانند با دریافت این نوع ویزا برای مدت زمان مشخصی مشغول به کار در سوئیس شوند. شرط اخذ ویزای کاری سوئیس داشتن پیشنهاد کاری از سوی یک شرکت یا کارفرمای سوئیسی است.

 

ویزای درمانی سوئیس

چنانچه قصد استفاده از خدمات درمانی سوئیس را دارید نیز باید ویزای درمانی این کشور را تهیه کنید. اخذ ویزای درمانی سوئیس به شما این امکان را می‌دهد تا حداکثار 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

 

ویزای شینگن سوئیس

ویزای شینگن سوئیس یکی از محبوب‌ترین ویزاهای این کشور است که دارنده این ویزا از مزایای بیشماری بهره‌مند می‌شود. این نوع ویزا نیز از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد که معمولا امکان سه ماه اقامت در کشور سوئیس را برای افراد متقاضی فراهم می‌کند. با ویزای شینگن سوئیس می‌توانید به طور توریست وارد کشور سوئیس شوید و یا در دوره های آموزشی، ورزشی، همایش‌های علمی، پزشکی و غیره شرکت کنید.

 

ویزا Single Entry سوئیس

با دریافت ویزای سینگل سوئیس شما تنها یک‌بار مجاز هستید وارد حوزه شینگن شوید.

ویزا Multiple Entry سوئیس

ویزای مولتی سوئیس به شما این امکان را می‌دهد تا بدون محدودیت در کشورهای محدوده شینگن تردد کنید.


دلایل ریجکت ویزای سوئیس

در برخی موارد ممکن است درخواست ویزای شما با رد صلاحیت از سوی دولت یک کشور مواجه شده که در این‌صورت ویزای شما اصطلاحا ریجکت شده است. عوامل متعددی برای ریجکت ویزای سوئیس وجود دارد که در ادامه برخی از مهم‌ترین آنها را شرح داده‌ایم:

·        اطلاعات ناقص یا اشتباه

·        عدم ارائه اطلاعات قابل استناد مربوط به حساب بانکی

·        ارائه مدارک جعلی

·        عدم اثبات بازگشت به کشور

·        نداشتن تمکن مالی

·        سوء‌سابقه

 

چه مدت بعد از ریجکت ویزای سوئیس می‌توان مجدد درخواست داد؟

در صورت ریجکت شدن ویزای سوئیس شما باید پس از 90 روز مجددا درخواست جدیدی تنظیم کرده و مراحل را از اول شروع کنید. توجه داشته باشید اگر مشکل قبلی که باعث رد شدن درخواست ویزایتان شد را رفع نکنید مجددا درخواست شما رد خواهد شد. از همین روی حتما مشکل پرونده را رفع کرده و نواقص را از بین ببرید.


ویزای سوئیس در سریع‌ترین زمان با توریک!

سوئیس کشوری در حوزه شینگن است که خدمات گوناگونی از قبیل تحصیلی، پزشکی، توریستی و غیره را به سراسر افراد جهان ارائه می‌دهد. همچنین ویزای توریستی سوئیس بسیار پرطرفدار است و افراد بسیاری برای بازدید از این کشور تمایل به اخذ ویزای توریستی یا ویزای فوری سوئیس را دارند. مهم نیست کدامیک از انواع ویزاهای سوئیس را انتخاب کرده و در چه راستایی به این کشور سفر می‌کنید، تیم توریک می‌تواند شما را در اخذ ویزای سوئیس، دریافت وقت سفارت، ویزای کانادا، ویزای چک، ویزای انگلیس و سایر خدمات مهاجرتی همراهی کند. همچنین با توریک می‌توانید به راحتی و سریع‌ترین زمان ممکن برای رزرو وقت سفارت سوئیس اقدا کرده و دیگر منتظر نمانید.


سوالات متداول ویزای سوئیس

تماس بگیرید