خدمات ارائه شده در مسیر؛


ویزای توریستی عادی مطابق با برنامه سفر

ویزای توریستی عادی مطابق با برنامه سفر

79,170,000 ریال

مدت زمان صدور 14-10 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا60 روز

مدت زمان اقامت30 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار و داشتن حداقل 2 صفحه خالی و کنار هم

2

اصل پاسپورت های منقضی شده

3

یک قطعه عکس 4*3 رنگی جدید

4

رزرو بلیط رفت و برگشت به برزیل (حداقل 20 روز بعد از تاریخ درخواست ویزا)

5

ترجمه شناسنامه و کارت ملی

6

ترجمه سوابق بیمه تامین اجتماعی

7

ترجمه گواهی فعالیت در ایران (گواهی اشتغال به تحصیل ،اشتغال به کار و یا جواز کسب)

8

رزرو هتل و یا دعوتنامه اداری(آدرس,تلفن تماس و امضاء تایید شده محضری میزبان در برزیل)

9

تمکن مالی بالای 300 میلیون تومان به زبان انگلیسی و گردش 3 ماهه حساب بانکی متقاضی

10

سند مالکیت و سایر مدارک مالی

11

برای زنان متاهل و خانه‌دار که به‌تنهایی سفر می‌کنند، اصل و ترجمه مدارک شغلی همسر الزامی است.

12

تکمیل فرم ویزای برزیل

13

فیش حقوقی

14

ضمانت نامه بانکی به ازای هر نفر 200,000,000 تومان

15

اسکن سوابق سفر به تفکیک

توضیحات

ترجمه مدارک توسط دارالترجمه برای ارائه به سفارت کافی است.

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

در مورد

ویزای برزیل

بیشتر بدانید ...
 • فهرست مطالب
 • ویزای برزیل
 • انواع ویزای برزیل
 • قیمت ویزای برزیل
 • مدارک ویزای برزیل
 • زمان آماده شدن ویزا
 • چگونه ویزای برزیل بگیریم؟
 • تمدید ویزای برزیل
 • ریجکت ویزای برزیل
 • آدرس سفارت برزیل
 • اخذ ویزای برزیل با توریک

آخرین بروزرسانی : ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ویزای برزیل
انواع ویزای برزیل
قیمت ویزای برزیل
مدارک ویزای برزیل
زمان آماده شدن ویزا
چگونه ویزای برزیل بگیریم؟
تمدید ویزای برزیل
ریجکت ویزای برزیل
آدرس سفارت برزیل
اخذ ویزای برزیل با توریک

همه چیز درباره ویزای برزیل ...

برزیل یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری به‌شمار می‌رود که به عنوان بزرگ‌ترین کشور آمریکای جنوبی و پنجمین کشور بزرگ جهان نیز شناخته می‌شود. سفر به این کشور مستلزم اخذ ویزا توریستی برزیل است که شامل قوانین خاص و ارائه مدارک ضروری می‌شود. در ادامه از این مطلب می‌خواهیم شما را با اخذ ویزای توریستی برزیل آشنا کرده و همه چیز درباره انواع ویزاهای برزیل را شرح دهیم.


اخذ ویزای برزیل

همان‌طور که گفتیم، سفر به این کشور زیبا مستلزم اخذ ویزا برزیل است. با دریافت ویزای توریستی برزیل شما می‌توانید طبق مدت زمان تعیین شده توسط سفارت جمهوری فدراتیو برزیل، به این کشور سفر کرده و به بازدید از این اقلیم دیدنی بپردازید. اخذ ویزا برزیل نیاز به طی نمودن مراحلی است که در ادامه در این‌باره بیشتر توضیح خواهیم داد.


انواع ویزای برزیل

در صدور ویزا برزیل، طبق قانون مهاجرت این کشور، هدف و مدت اقامت شما بررسی شده و نسبت به این موارد نوع ویزا دریافتی تعیین می‌گردد. اما در کل دو نوع ویزا برزیل وجود دارد که به ویزای بازدید کننده (VIVIS) و ویزاهای موقت (VITEM)، اطلاق دارد. در ادامه هر یک از دسته‌های ویزا برزیل را برای شما عزیزان نام برده و توضیح داده‌ایم.


ویزای بازدیدکننده برزیل (VIVIS)

 ویزای بازدیدکننده یا همان ویزای توریستی برزیل، به ویزایی گفته می شود که برای اقامت کوتاه‌مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد و طبق قوانین کشور برزیل این نوع ویزا برای حداکثر اقامت تا 90 روز اعمال می‌شود. ویزای بازدیدکننده برزیل (VIVIS)، به زیرمجموعه‌های دیگری نیز تقسیم می‌شود که از جمله آن‌ها ویزای توریستی، تجاری و ویزای ترانزیت برزیل می‌باشد.


ویزای توریستی برزیل

 ویزای توریستی همان‌طور که از نامش پیداست به منظور گردشگری و فعالیت‌های ورزشی صادر می‌شود و مدت زمان استفاده از آن حداکثر 90 روز احتساب می‌شود.


ویزا تجاری برزیل

ویزای تجاری برای همکاری افراد خارجی با یک شرکت برزیلی صادر می‌شود که لازمه آن داشتن دعوت‌نامه از شرکت مورد نظر در برزیل می‌باشد. همچنین اگر شما نامه‌ای از کارفرمای حاضر در کشور برزیل را به همراه داشته باشید می‌توانید ویزای تجاری این کشور را دریافت کنید.


ویزا ترانزیت

ویزای ترانزیت برای مواقعیست که شما می‌خواهید از خاک برزیل به کشور دیگری رفته و یا چند ساعتی را برای تغییر ایرلاین خود در این کشور سپری کنید. درواقع حضور 2 یا 3 ساعته در خاک برزیل هم نیازمند داشتن مجوز است که ویزای ترانزیت دقیقا همچین کاربری را شامل می‌شود.


ویزا موقت برزیل (VITEM)

ویزا موقت برای افرادی مناسب است که تمایل به حضور در کشور برزیل بیش از 90 روز را دارند. درواقع دارندگان این ویزا می‌توانند پس از سپری کردن ۹۰ روز در برزیل، سریعا به دفتر محلی پلیس فدرال برزیل مراجعه کرده و برای گرفتن کارت ثبت مهاجرت یا CRNM اقدام کنند. کارت CRNM به افراد اجازه می‌دهد برای مدت زمان مشخصی که معمولا بین بازه زمانی 1 تا 3 سال است، در برزیل حضور داشته باشند. توجه داشته باشید این کارت دارای تاریخ انقضا می‌باشد و پس از اتمام زمان معین شده و در صورت تمایل به ادامه حضور در این کشور، باید مجددا کارت CRNM خود را تمدید کنید. ویزا موقت برزیل دارای زیرمجموعه‌های متنوعی‌ست که شامل موارد زیر می‌شود:

ویزا تحصیلی و دانشجویی

ویزا کار در برزیل

ویزا اتحاد خانواده

ویزا بازنشستگی برزیل

ویزای عشایری دیجیتال


قیمت ویزای برزیل چقدر است؟

قیمت ویزا برزیل بسته به اهداف سفر و نوع ویزای درخواستی موقت یا توریستی، می‌تواند متغیر باشد. همچنین تعداد روزهای اقامت، سینگل یا مولتی بودن ویزا و یا تمدید آن در قیمت ویزا مؤثر است. نرخ روزانه ارز، مورد بعدی ایست که بر روی هزینه ویزا برزیل تاثیرگذار بوده و به همین خاطر شما هر زمان که برای دریافت ویزای خود اقدام کنید نسبت به مواردی که در فوق ذکر شد هزینه آن می‌تواند متغیر باشد. البته ما برای راحتی هر چه بیشتر شما مسافران گرامی قیمت ویزا برزیل را در بالای همین صفحه بروزرسانی می‌کنیم.


مدارک لازم برای اخذ ویزای برزیل

 برای دریافت ویزا برزیل مانند هر کشور دیگری باید مدارکی را ارائه داده تا از سوی مقصد مورد نظر تایید شده و اجازه حضور در خاک مذکور را داشته باشید. دریافت ویزای هر کشوری مستلزم مدارک ویژه‌ای است. به طور مثال دریافت ویزای امارات مستلزم ارائه مدارک متفاوتی از ویزا برزیل می‌باشد و قوانین متفاوتی را نیز شامل می‌شود. در بالای همین صفحه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا برزیل را برای شما عزیزان ذکر کرده‌ایم. اما با این‌حال در اینجا نیز مدارک مورد نیاز را با یکدیگر مرور خواهیم کرد:

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

اصل پاسپورت های منقضی شده

رزرو بلیط پرواز و رفت و برگشت

2 قطعه عکس پرسنلی جدید 4*3 با پس زمینه سفید

واچر هتل و یا دعوت‌نامه

تمکن مالی حداقل 3000 دلار برای هر نفر

ترجمه شناسنامه

سند ملک یا سایر اسناد درآمدی

صورت حساب بانکی با تراکنش های سه ماه اخیر

ترجمه لیست سوابق بیمه

اصل و ترجمه مدارک شغلی مشاغل دولتی و غیر‌دولتی

اصل و ترجمه مدارک شغلی همسر(ویژه زنان متاهل و خانه‌دار که به تنهایی سفر می‌کنند)


نکته: توجه داشته باشید ارائه اصل و ترجمه مدارک شغلی مشاغل، متفاوت است و به شرح زیر می‌باشد:

مشاغل دولتی: این دسته از مشاغل باید حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوط با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی را ارائه دهند.

مشاغل غیر دولتی: در این نوع مشاغل گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوط و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت نیاز است.

پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی.

وکلا و حقوقدانان: پروانه وکالت

اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار


نحوه گرفتن عکس مناسب برای ویزا برزیل

قوانین خاصی برای تایید شدن عکس شما از سوی فدراتیو برزیل وجود دارد که در صورت عدم رعایت ممکن است ویزای شما صادر نشود. اولین قدم برای تایید عکس ویزا برزیل این است که عکس پرسنلی شما باید جدید 4*3 با پس زمینه سفید باشد. توجه داشته باشید صورت شما باید به طور واضح در عکس مشخص باشد و مواردی همچون عینک، موی داخل صورت و همچنین استفاده از اکسسوری های مختلف باعث تایید نشدن عکس ویزای شما خواهد شد. علاوه بر این، عکس باید از رو به رو گرفته شود و پس زمینه آن تماما سفید باشد. در گرفتن عکس ویزای برزیل از هیچ فیلتری استفاده نکنید و چشم هایتان را باز و مستقیم به دوربین نگه دارید. شایان ذکر است عکسی که برای دریافت ویزا برزیل تحویل می‌دهید باید حداکثر 6 ماه پیش گرفته شده باشد و بیشتر از این تاریخ مورد قبول نیست.عکس مناسب ویزای برزیل
عکس مناسب ویزای برزیل

ویزا برزیل چند روزه حاضر می‌شود؟

بررسی اولیه مدارک برای صدور ویزا برزیل حدود 14-10 روز کاری  زمان می‌برد که البته این بازه زمانی ممکن است  در مواقع خاص مانند تعطیلات نوروز و یا سال نو میلادی، بیشتر شود. از همین روی اگر قصد سفر به برزیل را دارید بهتر است 1 ماه پیش از تاریخ مورد نظر برای اخذ ویزا برزیل اقدام نمایید.

اعتبار ویزای برزیل چقدر است؟

تمامی ویزاها دارای تاریخ انقضا هستند که ویزا برزیل نیز از این قاعده مستثنی نیست. مدت زمان اعتبار ویزای برزیل 60 روز و مدت زمان اقامت در این کشور 30 روز است که در صورت تمایل می‌توانید پس از به اتمام رسیدن تاریخ مذکور مجددا ویزای خود را تمدید کنید.


چگونه ویزای برزیل بگیریم؟

پیش از هر چیزی برای دریافت ویزای برزیل ابتدا باید مدارک ضروری که در بخش‌های قبلی ذکر شد را آماده کرده و از تمکن مالی مشخص شده برخوردار باشید. امکان دریافت ویزای برزیل به صورت انفرادی وجود ندارد و برای اینکار باید به صورت تورهای گروهی اقدام کرده و از موسسه حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. فراموش نکنید که در این مسیر توریک همراه مطمئن شماست. پس از طی نمودن این مراحل، رسیدی برای شما صادر می‌شود که باید برای تحویل آن وانگشت نگاری و عکس برداری به سفارت برزیل در تهران مراجعه نمایید. در ادامه شرایط اخذ ویزای برزیل را نام برده‌ایم.

تمکن مالی

داشتن تمکن مالی برای سفر به برزیل یکی از ارکان اصلی و مهم اخذ ویزای این کشور است و در صورت نداشتن تمکن مالی تعیین شده، درخواست اخذ ویزا رد می‌شود. تمکن مالی ویزای برزیل بالای 300 میلیون تومان به زبان انگلیسی و گردش 3 ماهه حساب بانکی متقاضی است. این مبلغ بر حسب دلار و یا رئال برزیل صادر می‌شود و حتما باید از مهر و امضاء مدیر شعبه صادر کننده برخوردار باشد.

گردش حساب مناسب

گردش حساب بالا برای تایید شدن درخواست ویزای برزیل بسیار مهم است. اما در اینجا منظور از گردش حساب ورودی و خروجی حساب شما نیست، بلکه تراکنش‌های هر حساب بررسی می‌شود. توجه داشته باشید گردش حساب ویزای برزیل باید برای ۶ ماه آخر باشد. هر چه تعداد تراکنش‌های حساب شما بیشتر باشد احتمال تایید شدن و دریافت ویزای برزیل نیز بالاتر می‌رود.

تمدید ویزای برزیل

در راستای تمدید ویزای برزیل، شما باید حداقل دو هفته قبل از انقضای ویزای خود درخواست‌تان را به دفتر محلی پلیس فدرال برزیل (DPF) ارسال کرده منتظر تایید آن شوید. تمدید ویزا بستگی به تایید اداره پلیس فدرال داشته و حدود 1 ماه زمان می‌برد.


اگر بعد از اتمام ویزای برزیل در این کشور بمانیم چه می‌شود؟

در صورت اتمام ویزا و عدم خروج از خاک برزیل، شما توسط پلیس فدرال برزیل دستگیر شده و طبق قانون کشور برزیل مستلزم به پرداخت جریمه می‌شوید. همچنین پس از پرداخت جریمه و خروج از کشور برزیل شامل 6 ماه محرومیت از ورود مجدد به این کشور شده و نمی‌توانید تا 6 ماه هیچ یک از انواع ویزای برزیل را دریافت کنید.


دلایل ریجکت شدن ویزای برزیل

ریجکت شدن ویزای برزیل به معنی رد صلاحیت و عدم تایید ویزای شما از سوی سفارت است که در شرایط خاصی اتفاق می‌افتد. ریجکت شدن ویزای برزیل معمولا چند دلیل اصلی دارد که در ادامه ذکر کرده‌ایم:

ارائه مدارک اشتباه یا ناقص

عکس ویزا به درستی گرفته نشده باشد و مورد تایید نباشد

وجود غلط املایی در ارائه مدارک و پر کردن فرم ویزا

هدف نامشخص از سفر

بودجه ناکافی یا عدم تمکن مالی مشخص شده برای اخذ ویزا

عدم اثبات سفر بدون بازگشتچه مدت بعد از رد درخواست ویزای برزیل می‌توانیم دوباره اقدام به اخذ آن کنیم؟

اگر به هر دلیلی ویزای شما تایید نشد و ریجکتی برای شما اتفاق افتاد، درخواست اعتراض یا تجدید نظر برای ریجکتی ویزا برزیل امکان‌پذیر می‌باشد. فرقی ندارد زمان پیگیری درخواست اعتراض ریجکتی ویزای خود داخل ایران حضور داشته باشید و یا در کشور دیگری باشید. توجه داشته باشید مدت زمان لازم برای رفع ریجکتی ویزای برزیل نسبت به دلیل ریجکتی و شرایط موجود، می‌تواند متغیر باشد. از همین روی می‌توان گفت رفع ریجکتی ویزای برزیل بسته به شرایط هر متقاضی و نحوه درخواست بین 7 الی 90 روز کاری انجام می‌شود.در صورت ریجکت شدن ویزای برزیل هزینه آن بر‌می‌گردد؟

خیر. متأسفانه بعد از ریجکت شدن ویزای شما هزینه پرداخت شده از سوی فدرال برزیل بازپرداخت نمی‌شود و برای درخواست مجدد نیاز به پرداخت دوباره هزینه دریافت ویزا است. در صورت تمایل به درخواست اعتراض مدارک را با دقت بالا آماده کرده و از صحیح بودن حتی موارد ریز مدارک خود اطمینان حاصل کنید تا مجددا با ریجکت شدن ویزایتان مواجه نشوید.


تلفن و آدرس سفارت برزیل در ایران

یکی از مراحل ضروری برای دریافت ویزای برزیل مراجعه به سفارت برزیل در ایران است. برای این‌کار شما می‌توانید به آدرس‌های زیر و سفارت برزیل مراجعه نمایید.


آدرس سفارت برزیل در تهران: خیابان ولیعصر، خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه)، خیابان بهار نبش یکتا، شماره 2

تلفن تماس سفارت برزیل در ایران: 22753108 -021

ساعات کاری سفارت برزیل: این سفارت یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 9 صبح تا 1 بعد از ظهر قابل مراجعه است.


اخذ ویزای برزیل ساده و سریع با توریک

همانطور که در این مقاله نیز خواندید، اخذ ویزای برزیل امری تخصصی و نیازمند دقت است که توریست‌های علاقه‌مند به این کشور باید مراحل مهمی را به طور اصولی سپری کنند تا ویزا برزیل دریافت کرده و وارد خاک این کشور زیبا بشوند. نحوه پر کردن فرم ویزا و ارائه مدارک بسیار مهم است و نیازمند ترجمه در برخی از مدارک وجود دارد. بنابراین گردشگران برای گرفتن ویزا برزیل نیازمند فردی با آگاهی کامل و متخصص هستند که مدارک مورد نیاز را به طور صحیح آپلود کرده و در پروسه اخذ ویزا به آن ها کمک کند. تیم حرفه ای توریک، مفتخر است شما را در تمامی مراحل اخذ ویزای برزیل و مشاوره در خصوص ویزای انواع کشورها  همراهی کرده و احتمال ریجکتی را تا حد ممکن کاهش ‎دهد.


سوالات متداول ویزای برزیل