ویزای نپالویزای 15 روزه عادی یک بار ورود

ویزای 15 روزه فوری یک بار ورود

ویزای 30 روزه عادی یک بار ورود

ویزای 30 روزه فوری یک بار ورود

ویزای 90 روزه عادی یک بار ورود

ویزای 90 روزه فوری یک بار ورود

ویزای 15 روزه عادی یک بار ورود

42,070,000 ریال

ویزای 15 روزه فوری یک بار ورود

54,090,000 ریال

ویزای 30 روزه عادی یک بار ورود

54,090,000 ریال

ویزای 30 روزه فوری یک بار ورود

66,110,000 ریال

ویزای 90 روزه عادی یک بار ورود

108,180,000 ریال

ویزای 90 روزه فوری یک بار ورود

120,200,000 ریال

مدت زمان صدور 14-5 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا30 روز

مدت زمان اقامت15 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

2

فرم اطلاعات فردی

3

2 قطعه عکس پرسنلی جدید 4*3 با پس زمینه سفید

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

  • فهرست مطالب
  • ویزای نپال
  • شرایط اخذ ویزای نپال
  • مدارک ویزای نپال
  • هزینه ویزای نپال
  • مدت زمان صدور ویزای نپال
  • تمدید ویزای نپال
  • ریجکت ویزای نپال
  • ویزای نپال با توریک!
  • انواع ویزای نپال
ویزای نپال
شرایط اخذ ویزای نپال
مدارک ویزای نپال
هزینه ویزای نپال
مدت زمان صدور ویزای نپال
تمدید ویزای نپال
ریجکت ویزای نپال
ویزای نپال با توریک!
انواع ویزای نپال

همه چیز درباره ویزای نپال ...

نپال یکی از کشورهای آسیایی است که در بخش شمالی کشور هند و جنوب چین واقع شده است. این کشور با دارا بودن طبیعتی منحصر به فرد و جاذبه‌های دیدنی متنوع، فرهنگ و تاریخی غنی و همچنین ارزان بودن هزینه‌های سفر، مقصد پرطرفداری برای ایرانیان محسوب می‌شود. کشور نپال نیز جزو کشورهایی است که برای ورود به آن باید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. اما ویزای نپال چگونه صادر می‌شود؟ فرودگاه بین المللی تریبهوان تنها فرودگاه بین المللی نپال می‌باشد که اداره مهاجرت کشور از طریق TIA فرودگاه بین المللی Tribhuvan ویزای گردشگرانی که به قصد توریستی و گردشگری وارد نپال می‌شوند، را صادر می‌کند. همچنین کنسولگری نپال در تهران نیز درخواست ویزای متقاضیان را بررسی کرده و ویزای توریستی، کاری و یا تحصیلی برای ورود به نپال را صادر می‌کند. در این راهنما از توریک با چگونگی اخذ ویزای نپال و شرایط و مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای این کشور همراه ما باشید! 

اخذ ویزای نپال چگونه است؟

ویزاهایی که به هنگام ورود به یک‌ کشور صادر می‌شوند، جزو ویزاهای توریستی محسوب می‌شوند و اغلب دارای امکانات چندبار ورود می‌باشند. ویزای توریستی اغلب رایج‌ترین نوع ویزایی است که برای ورود به نپال صادر می‌شود. اگر هدف شما نیز از درخواست ویزا نپال، گردشگری و مسافرت و بازدید از جاذبه‌های آن است، باید ویزای توریستی نپال را برای ورود این کشور دریافت کنید. بنابراین باید با توجه به هدف و مدت زمان اقامت خود در این کشور، اسناد و مدارک لازم برای صدور ویزا را به کنسولگری و یا ادره مهاجرت این کشور ارائه دهید. اگر قبل از سوار شدن به هواپیما به مقصد نپال هنوز ویزای خود را دریافت نکرده باشید، می‌توانید با طی چند مراحل ساده در فرودگاه این کشور، ویزای نپال را دریافت کنید. برای این منظور ابتدا می‌بایست فرم‌های اخذ ویزا را به صورت آنلاین تکمیل نمایید که این کار را باید قبل از ورود به نپال در سایت مهاجرت این کشور انجام دهید. پس از ورود به نپال باید این فرم‌ها را به فرودگاه ارائه کرده و یک رسید با بارکد مشخص دریافت کنید. توجه داشته باشید که باید رسید تحویل را پرینت کرده و برای دریافت ویزا آن را به همراه داشته باشید. در مرحله بعد باید با همراه داشتن فرم آنلاین پرینت شده، رسید پرداخت و همچنین پاسپورت خود به بخش مهاجرت فرودگاه مراجعه کرده و مدارک خود را به افسر مهاجرت تحویل دهید تا پس از بررسی و تایید مدارکتان، ویزا نپال برای شما صادر شود.


شرایط اخذ ویزای نپال

شهروندان بسیاری از کشورها می‌توانند بدون دریافت ویزا به کشورهای مختلف از جمله نپال سفر کنند. اما شهروندان ایرانی برای سفر به این کشور نیز باید نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام کنند و اسناد و مدارک لازم را برای صدور ویزا به سفارت این کشور ارائه دهند. ویزای نپال انواع مختلفی دارد و با توجه به هدف سفر متقاضیان می‌تواند در نوع ویزای کاری، ویزا ورود موقت، ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای دانشجویی و همچنین ویزای ورود دائمی صادر شود. برای صدور هر یک از این ویزاها باید مدارک خاصی را ارائه دهید. اما قبل از اقدام به دریافت ویزا نپال، باید نوع ویزای خود را مشخص کرده و با مراجعه به وب سایت اداره مهاجرت نپال، فرم درخواست ویزا را تکمیل نمایید. در این مرحله می‌بایست اطلاعات مربوط به شرایط خود را برای دریافت ویزا وارد کنید و سپس با ثبت و پرینت فرم‌های تکمیل شده، به همراه سایر مدارک برای دریافت ویزا اقدام کنید. تقریباً پس از ۲ یا ۵ روز کاری پس از ارسال مدارک به سفارت این کشور، باید منتظر تماس کنسولگری باشید تا وقت مراجعه حضوری برای شما تعیین شود. در صورت عدم دریافت تماس می‌توانید با دبیرخانه کنسولگری تماس گرفته و این روند را پیگیری کنید. پس از تعیین وقت سفارت، در زمان مقرر شده باید به کنسولگری این کشور مراجعه کرده و با ارائه مدارک، ویزای خود را تحویل بگیرید.  توجه داشته باشید که شرایط مورد نیاز برای دریافت هر یک از انواع ویزاهای نپال، متفاوت خواهد بود، بنابراین باید قبل از اقدام به درخواست دریافت ویزا، هدف خود از سفر به کشور نپال را مشخص کنید. چرا که در غیر اینصورت در هنگام سفر با محدودیت های کاری، تخصیلی و یا بهداشتی مواجه خواهید شد.


مدارک لازم برای ویزای نپال

برای ورود به کشور نپال باید از طریق کنسولگری و یا فرودگاه این کشور نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید. اما برای صدور ویزای توریستی و یا کاری و تحصیلی این کشور چه مدارکی لازم است؟

 

• ارائه فرم تکمیل شده درخواست صدور ویزا

• ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه دو قطعه عکس

• ارائه اصل پاسپورت با حداقل اعتبار ۷ ماه

• رسید واریز مبلغ برای صدور ویزای نپال

• ارائه بیمه‌نامه مسافرتی


هزینه ویزای نپال

همانطور که گفتیم، ویزای نپال در انواع مختلفی صادر می‌شود که هر یک شرایط خاص خود را دارد. هزینه ویزای نپال نیز با توجه به نوع ویزا و مدت اقامت در این کشور تعیین می‌شود. ویزای توریستی رایج‌ترین نوع ویزایی است که برای ورود به نپال صادر می‌شود و هزینه آن برای ویزای ۱۵ روزه ۷۵ دلار، برای ویزای ۳۰ روزه ۹۵ دلار و برای ویزای ۹۰ روزه ۱۸۵ دلار می‌باشد که به هنگام مراجعه حضوری به سفارت و یا در فرودگاه به صورت دلار و نقدی از متقاضیان دریافت می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه‌های مربوط به تور سفر نپال، صدور ویزای شینگن و کشورهای اروپایی از جمله ویزای فرانسه، ایتالیا، بلژیک، اسپانیا و همچنین ویزای انگلیس و ... به وب سایت رسمی توریک مراجعه کرده و با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.


مدت زمان لازم برای صدور ویزای نپال

انواع ویزاهای کشور نپال، در دو صورت فوری و عادی صادر می‌شوند که مدت زمان صدور هر یک از این دو ویزا متفاوت است. ویزای عادی نپال تقریباً در 10 روز کاری و ویزای فوری نپال نیز در 72 ساعت پس از ارائه مدارک و انجام اقدامات لازم صادر می‌شوند.


تمدید ویزای نپال

می‌دانید که انواع ویزا‌ها تنها در بازه‌های زمانی مشخصی اعتبار دارند و پس از گذشت اعتبار آن‌ها، فرد دارنده ویزا، مجاز به حضور و اقامت در کشور مورد نظر نمی‌باشد. این موضوع در مورد کشور نپال نیز صادق است و متقاضی باید در صورت تمایل و نیاز، پس از پایان اعتبار ویزای خود اقدام به تمدید آن کند. تمدید ویزای توریستی نپال، در کم‌ترین حالت ممکن برای 15 روز امکان‌پذیر است. جهت اقدام به تمدید ویزای نپال و یا تغییر دسته ویزا، باید به اداره مهاجرت نپال مراجعه کرد و تمدید ویزا را از طریق دفتر مهاجرت این کشور انجام داد. برای تمدید ویزای غیر‌توریستی نپال و سایر ویزای های این کشور نیز، در صورتی که فرد واجد شرایط مقرر شده از سوی این کشور باشد، تنها با حضور در اداره مهاجرت نپال، برای مدت زمان یک سال می‌تواند ویزای خود را تمدید کند. البته تمدید ویزای تجاری نپال از این قاعده مستثنی است.


دلایل ریجکت ویزای نپال

ویزای کشور‌های مختلف، ممکن است با دلایل مختلفی ریجکت شوند. برخی از دلایل ریجکت شدن ویزای نپال عبارتند از:

 

عدم برخورداری از تمکن مالی متقاضی

عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت در نپال

ارائه مدارک نامعتبر و دروغین

فاقد اعتبار بودن بیمه مسافرتی

 

اگر برای اخذ ویزای کشور نپال اقدام کرده و درخواست شما ریجکت شده است، می‌توانید به وب‌سایت شرکت توریک، ارائه‌دهنده خدمات متعدد ویزا مانند اخذ ویزای کشور‌های مختلفی چون ویزای کانادا، ویزای ایتالیا، ویزای استرالیا، ویزای دبی، آذربایجان، ویزای روسیه و … مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید.


ویزای نپال در سریع‌ترین زمان با توریک!

فرقی نمی‌کند برای تفریح و گشت و گذار و یا با دلایل دیگری مانند تحصیل، کار و درمان، قصد سفر به کشور دیگری را داشته باشید، در همه شرایط باید برای دریافت ویزای کشور مورد نظر خود اقدام کنید. پروسه سفر و مهاجرت به یک کشور دیگر که اخذ ویزا بخش مهمی از آن است، می‌تواند پروسه سخت و طولانی باشد و افراد به تنهایی نتوانند از پس آن بربیایند. به همین دلیل توصیه می‌شود، در این مسیر از افراد متخصص این حوزه کمک گرفته شود. توریک، یک شرکت گردشگری فعال در حوزه ارائه خدمات ویزا است که متقاضیان دریافت ویزا می‌توانند در بستری آنلاین، برای دریافت این خدمات به آن مراجعه کنند. اگر قصد سفر به کشور نپال را دارید، می‌توانید به وب سایت شرکت توریک مراجعه کرده و درخواست اخذ ویزای این کشور را ثبت کنید. تیم متخصص توریک در اسرع وقت درخواست شما را بررسی کرده و پس از ارايه مشاوره‌های اولیه و انجام اقدامات لازم، در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای نپال را برای شما اخذ می‌کند.

انواع ویزای نپال

انواع مختلفی از ویزاهای کشور نپال در دو نوع عادی و فوری و در سه بازه زمانی ویزای 15 روزه، ویزای 30 روزه و ویزای 90 روزه صادر می‌شوند. انواع مختلفی از ویزا‌های کشور نپال وجود دارند که اتباع خارجی برای ورود به این کشور با اهداف مختلف باید آن‌ها را دریافت کنند. این ویزا‌ها عبارتند از:

 

ویزای توریستی نپال

سفارت نپال ویزای توریستی نپال را برای تمام اتباع خارجی صادر می‌کند که با اهداف گردشگری و تفریحی و گشت و گذار وارد این کشور می‌شوند. از این ویزا برای ملاقات خانواده و دوستان حاضر در کشور نپال نیز استفاده می‌شود. 


خدمات اخذ ویزای توریستی نپال توریک

به دلیل قوانین و محدودیت‌های موجود، گروه گردشگری توریک امکان اخذ ویزای توریستی نپال را فقط برای ایرانیان دارد.

ویزای تجاری نپال

ویزای تجاری نپال، برای افرادی است که هدف و مقصود آنها از ورود به کشور نپال، انجام اقدامات تجاری و یا سرمایه‌گذاری در این کشور است.

 

ویزای ترانزیت نپال

ویزای ترانزیت نپال ویزایی است که مخصوص تردد و حضور در فرودگاه نپال می‌باشد. این ویزا تنها ۲۴ ساعت اعتبار دارد و متقاضیانی که تنها قصد ترانزیت در نپال را دارند، در بدو ورود به فرودگاه این کشور آن را دریافت می‌کنند.

 

ویزای کاری نپال

ویزای کاری نپال، ویزایی است که متقاضیانی با اهداف کاری که قصد اشتغال در این کشور را دارند، آن را دریافت می‌کنند. این ویزا توسط اداره مهاجرت نپال، بعد از ورود فرد با ویزای توریستی به این کشور و ارائه مدارک لازم صادر می‌شود.

 

ویزای تحصیلی نپال

این ویزا، مخصوص دانشجویان خارجی که تمایل به ادامه تحصیل یا تحقیق در کشور نپال را دارند و یا معلمانی که قصد تدریس در این کشور را دارند، می‌باشد. برای دریافت این ویزا دانش‌آموزان و دانشجویان، به توصیه‌نامه از سوی وزارت آموزش و پرورش و معلمان نیز به توصیه‌نامه از سوی آژانس مربوط دولت نپال نیاز دارند.


سوالات متداول ویزای نپال