hamburger menu

خدمات ارائه شده در مسیر؛


ویزای توریستی 6 ماهه

ویزای توریستی 6 ماهه

304,000,000 ریال

مدت زمان صدور 50-40 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا6 ماه

مدت زمان اقامت3 ماه

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

فرم تکمیل شده پرسشنامه

2

ترجمه اسناد ملکی

3

تصویر پاسپورت جدید با 7 ماه اعتبار

4

ترجمه مدارک شغلی

5

پرینت گردش حساب (6 ماه اخیر)

6

اسکن پاسپورت های قدیمی

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

وقت سفارت انگلیس

هر آنچه باید از ویزای انگلیس بدانید...

00:00

در مورد

ویزای انگلستان

بیشتر بدانید ...
 • فهرست مطالب
 • ویزای انگلیس
 • وقت سفارت انگلیس
 • مدارک وقت سفارت انگلیس
 • هزینه وقت سفارت انگلیس
 • محل انگشت نگاری
 • پیکاپ پاسپورت انگلیس
 • انواع ویزای انگلیس
 • شرایط ویزای توریستی انگلیس
 • سرویس‌های ویژه سفارت انگلیس
 • ریجکت ویزای انگلیس
 • مشاوره رایگان ویزای انگلیس
 • وقت سفارت انگلیس با توریک!

آخرین بروزرسانی : ۷ خرداد ۱۴۰۲

ویزای انگلیس
وقت سفارت انگلیس
مدارک وقت سفارت انگلیس
هزینه وقت سفارت انگلیس
محل انگشت نگاری
پیکاپ پاسپورت انگلیس
انواع ویزای انگلیس
شرایط ویزای توریستی انگلیس
سرویس‌های ویژه سفارت انگلیس
ریجکت ویزای انگلیس
مشاوره رایگان ویزای انگلیس
وقت سفارت انگلیس با توریک!

همه چیز درباره ویزا و وقت سفارت انگلیس ...

انگلستان را باید یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت به حساب آورد که ایرانیان زیادی به دنبال اخذ ویزای و مهاجرت به آنجا هستند. اما باید بدانید که گرفتن وقت سفارت انگلیس برای دریافت این ویزا الزامی ست. در صورتی که ویزای United Kingdom، که در زبان عامیانه به آن ویزای انگلیس گفته می‌شود را دریافت نمایید؛ اجازه خواهید داشت با آن به جز انگلستان، به کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی هم سفر کنید.

دولت بریتانیا مانند هر کشور دیگری برای ورود مهاجر به کشورش قوانینی را وضع کرده که این قوانین ممکن است فرایند ویزا گرفتن را برایتان سخت کند. اما نگران نباشید. تیم توریک قدم به قدم در همه مراحل همراه شما خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال اخذ ویزای انگلیس و گرفتن وقت سفارت این کشور هستید، با ما همراه باشد و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، پادکست ما را گوش دهید.


اخذ ویزای انگلیس چگونه است؟

کشور انگلیس برای کسانی که می‌خواهند با اهداف مختلف وارد خاکش شوند، ویزاهای مختلفی مانند ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و ... صادر می‌کند. این کشور مانند هر جای دیگری قوانین مرزی مخصوص به خود را دارد که به اعتقاد بسیاری از افراد این قوانین سختگیرانه‌تر از بسیاری دیگر از کشورهای محبوب برای مهاجرت هستند.

اما نگران نباشید چرا که داشتن اطلاعات کافی و شرایط مناسب می‌تواند شما را به ویزای این کشور نزدیک‌تر کند. برای اینکه بتوانید ویزای انگلیس را دریافت کنید باید ابتدا وقت سفارت بگیرید و با مدارک کامل این مرحله را پشت سر بگذارید. در ادامه بیشتر درباره شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس حرف خواهیم زد.


وقت سفارت انگلیس

همانطورکه در بالا هم ذکر شد، شما باید برای اخذ ویزای انگلیس وقت سفارت این کشور را بگیرید. یک سلسله اتفاقات سیاسی در سال 1389 در ایران افتاد که منجر به تعطیل شدن سفارت انگلیس در تهران شد. اما در سال 1394 بار دیگر بخشی از این سفارت را راه‌اندازی کردند که البته بخش‌های کنسولی و خدمات مربوط به ویزا را شامل نمی‌شود.

درحال حاضر کارگزاری(VFS Global)در تهران، به نمایندگی از سفارت انگلیس، کارهای مربوط به اخذ ویزا را برای متقاضیان پیگیری می‌کند و پس از گرفتن وقت سفارت انگلستان برای انگشت‌نگاری و ارائه مدارک می‌توان به این کارگزاری مراجعه کرد.


مدارک لازم برای وقت سفارت انگلیس

قبل از هر چیزی لیستی از مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. اینکه چه مدارکی برای وقت سفارت انگلیس لازم است را در بالای صفحه آورده‌ایم اما برای تاکید بیشتر بار دیگر آنها را مرور خواهیم کرد. این مدارک عبارتند از اسکن پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار، فرم تکمیل شده پرسشنامه، مدارک مربوط به دعوت‌‌کننده (در صورت وجود) همچنین شما می‌توانید لیست کامل‌ از تمام مدارکی که باید با خود به vfs ببرید را در بالای همین صفحه با کلیک روی قسمت مدارک مورد نیاز برای ویزای انگلستان مشاهده کنید.


هزینه وقت سفارت انگلیس

هزینه‌ای که باید برای وقت سفارت انگلیس پرداخت نمایید، در بالای همین صفحه قابل مشاهده است. بسته به اینکه برای کدام یک از انواع ویزاهای شش‌ماهه، دو ساله و پنج ساله می‌خواهید وقت سفارت بگیرید، هزینه آن متفاوت خواهد بود. در صورتی که تغییری روی این قیمت‌ها اعمال شود به روزرسانی آن را از همین صفحه می‌توانید مشاهده نمایید.


محل انگشت نگاری برای اخذ ویزای انگلیس

یکی از الزامات اخذ ویزای انگلیس، انجام انگشت‌نگاری است. درواقع همه متقاضیانی که بین 14 تا 79 سال سن دارند برای اخذ ویزای انگلیس باید انگشت‌نگاری انجام دهند. البته کودکان زیر 16 سال هم باید همراه با پدر و مادر خود در دفاتر انگشت‌نگاری حضور داشته باشند اما انگشت‌نگاری نمی‌شوند. همچنین کودکان زیر 5 سال نیاز به انگشت‌نگاری ندارند.

برخلاف روند اخذ ویزای ایرانیان برای بسیاری از کشورها، خوشبختانه برای انجام انگشت‌نگاری ویزای انگلیس، لازم نیست از کشور خارج شوید. شما می‌توانید با مراجعه به دفتر vfs در تهران این کار را انجام دهید. درواقع وقت سفارتی که می‌گیرید فقط برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری است و قرار نیست هیچگونه مصاحبه‌ای انجام دهید.


پیکاپ پاسپورت انگلیس

به پروسه ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به متقاضی، پیکاپ می‌گویند. پیکاپ پاسپورت انگلیس در شهرهای استانبول و آنکارا انجام می‌شود. البته درحال حاضر فقط خدمات پیکاپ ویزای انگلیس از استانبول انجام می‌شود. پیکاپ ویزای انگلیس از استانبول بین 15 تا 20 روز کاری زمان می‌برد و به مدارکی همچون اصل ICR (رسید TLS)، وکالتنامه، ایمیل TLS، اصل پاسپورت امضا شده احتیاج است. شما می‌توانید درخواست پیکاپ ویزای انگلیس خود را از طریق وبسایت توریک به صورت آنلاین به ثبت برسانید.


انواع ویزای انگلیس

همانطور که بالاتر هم گفته شد ویزای انگلیس براساس هدف سفر، به صورت‌های مختلفی همچون ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای خانوادگی و... صادر می‌شود که در ادامه برخی از این انواع را بررسی خواهیم کرد.


ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس که به ویزای Tier4 شهرت دارد؛ برای افرادی صادر می‌شود که از مدرسه، کالج و یا دانشگاهی در این کشور پذیرش گرفته باشند. اینکه برای ویزای تحصیلی به چه مقدار تمکن مالی نیاز دارید؛ بستگی به رشته‌ای دارد که در آن پذیرش گرفته‌اید.


ویزای کار انگلیس

برای دریافت این ویزا باید از طرف یک کارفرما، شرکت یا یک موسسه دعوتنامه داشته باشید. همچنین برای اینکه بتوانید مجوز کار در این کشور را دریافت نمایید به مدرک آیلتس احتیاج خواهید داشت اما اینکه نمره آیلتس چند باشد به شغلی که قرار است در آن مشغول شوید،بستگی دارد.


ویزای خانوادگی انگلیس

ویزای خانوادگی مخصوص کسانی است که قصد دارند حداقل شش ماه به خانواده و یا همسرشان در انگلیس ملحق شوند. در صورتی که بخواهید کمتر از شش ماه در این کشور بمانید باید درخواست ویزای توریستی دهید. نکته مهمی که درباره این ویزا باید بدانید این است که حتما باید عضوی از خانواده که می‌خواهید به او ملحق شوید، اقامت دائم داشته باشد و یا اینکه از طریق پناهندگی به انگلیس آمده باشد.


ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس به خودی خود انواع مختلفی دارد. مثلا ویزای توریستی شش‌ماهه، ویزای توریستی دو ساله و ویزای توریستی پنج ساله. برای دریافت این ویزا کافی است ابتدا مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت را تهیه کرده و به صورت آنلاین از وبسایت توریک وقت سفارت بگیرید. سپس مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید را آماده کنید و برای انگشت‌نگاری و ارائه مدارک به vfs مهیا شوید. در نهایت هم باید مناظر جواب سفارت بمانید و در آخر هم مراحل مربوط به پیکاپ پاسپورت را انجام دهید.


شرایط ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از انواع ویزاهایی است که متقاضیان ورود به این کشور با گرفتن وقت سفارت انگلیس می‌توانند آن را درخواست و دریافت کنند. برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت نمایید باید تاریخچه سفر قوی و تمکن مالی داشته باشید. ایجاد شرایط زیر می‌تواند به شما در اخذ ویزای توریستی انگلیس یاری برساند:


قصد واقعی برای ترک بریتانیا

برای اخذ ویزای توریستی انگلیس باید بتوانید ثابت کنید که پس از پایان سفرتان به ایران بازخواهید گشت. همچنین اداره امور مهاجرت باید قصد واقعی شما را برای مهاجرت بداند و مواردی همچون سابقه مهاجرت قبلی، تعداد و مدت بازدیدهای قبلی، روابط شخصی و اقتصادی شما با کشور خود و... را بررسی خواهد کرد.


بودجه حمایتی کافی

باید بتوانید بودجه کافی برای حمایت مالی از خود را تامین کنید. وزارت کشور انگلیس مشخص نمی‌کند که شما به چقدر پول برای سفرتان به انگلیس نیاز دارید، بلکه هزینه‌های احتمالی اقامتتان را بررسی و با بودجه‌‍ای که دارید مقایسه می‌کند. همچنین تعهدات مالی شما هم بررسی خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که پول کافی برای اقامت در انگلیس را دارید یا نه.


سرویس‌های ویژه سفارت انگلیس چیست؟

در سفارت انگلیس برای پاسخ‌دهی به درخواست‌های ویزا سرویس‌های جداگانه‌ای همچون سرویس استاندارد، سرویس ویژه و سرویس سوپر ویژه وجود دارد. تفاوت این سرویس‌ها را باید در مدت زمان پاسخ‌دهیشان درنظر گرفت. مثلا در سرویس سوپر ویژه با پرداخت هزینه بیشتر در زمان کمتری جواب ویزای شما اعلام خواهد شد. هزینه سرویس ویژه حدود 800 پوند است.


دلایل ریجکت ویزای انگلیس

اخذ ویزای انگلیس برای شهروندان ایرانی شاید از اخذ ویزای بسیاری دیگر از کشورها شرایط سخت‌تری داشته باشد. درخواست ویزای شما ممکن است به دلایل مختلفی ریجکت شود که از میان رایج‌ترین این دلایل می‌توان به مشخص نبودن منشاء و دلیل واریز پول به حساب، عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها، تاریخچه سفر ناسب و ارائه دعوت‌نامه نامعتبر اشاره کرد.


چه مدت بعد از ریجکت ویزای انگلیس می‎توان مجدد درخواست داد؟

باید بدانید که چیزی به‌عنوان رفع ریجکتی ویزای انگلیس وجود ندارد. درصورتی که درخواست ویزایتان ریجکت شد، می‌توانید بالافاصله پس از رفع کردن نواقص پرونده، دوباره برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایید.


مشاوره رایگان ویزای انگلیس

اخذ ویزای توریستی انگلیس کار ساده‌ای نیست. با توجه به وضعیت اعتبار پاسپورت ایران و سخت‌گیری درباره مسافران ایرانی، کوچک‌ترین اشتباهی در این مسیر ممکن است باعت ریجکتی شود. بنابراین در جریان اخذ این ویزا، متقاضیان نیاز به مشاوره پیدا خواهند کرد.

توریک با هدف ساختن یک مسیر راحت برای سفر و همچنین ارائه اطلاعات دقیق و صادقانه، برای اخذ ویزای انگلیس به شما مشاوره می‌دهد. فرایند مشاوره هم به این صورت است که باید در بالای همین صفحه روی دکمه درخواست مشاوره کلیک کنید و زمان مصاحبه آنلاین یا حضوری را انتخاب نمایید.

وقت سفارت انگلیس ساده و سریع با توریک!

همانطور که گفتیم، اگر تصمیم دارید ویزای انگلیس بگیرید، مانند ویزای کانادا یا ویزای فرانسه، ابتدا باید وقت سفارت دریافت کنید. تیم توریک تا تعیین این وقت قدم به قدم همراه شما خواهد بود و در مواردی همچون تکمیل فرم، مشاوره رایگان، راهنمایی جهت تهیه مدارک، پیکاپ پاسپورت و … به شما کمک خواهد کرد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره شرایط اخذ ویزای انگلیس دارید، تماس بگیرید و یا سوالاتتان را در چت آنلاین با توریک در میان بگذارید.


سوالات متداول ویزای انگلستان