hamburger menu

خدمات ارائه شده در مسیر؛

در جستجوی تور روسیه هستید؟

کلیک کنید

توریک، به شما بهترین تورها با قیمت مناسب را پیشنهاد می‌کند.


ویزا توریستی عادی

ویزای توریستی فوری

ویزای تجاری 3 ماهه عادی یک بار ورود

ویزای تجاری 3 ماهه عادی دو بار ورود

ویزای تجاری یک ساله عادی چند بار ورود

ویزای تجاری 1 ماهه عادی یک بار ورود

ویزای توریستی عادی 90 روزه

ویزای توریستی فوری 90 روزه

ویزا توریستی عادی

92,160,000 ریال

ویزای توریستی فوری

149,760,000 ریال

ویزای تجاری 3 ماهه عادی یک بار ورود

132,480,000 ریال

ویزای تجاری 3 ماهه عادی دو بار ورود

149,760,000 ریال

ویزای تجاری یک ساله عادی چند بار ورود

247,680,000 ریال

ویزای تجاری 1 ماهه عادی یک بار ورود

109,440,000 ریال

ویزای توریستی عادی 90 روزه

158,400,000 ریال

ویزای توریستی فوری 90 روزه

216,000,000 ریال

مدت زمان صدور 10-7 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا30 روز

مدت زمان اقامت30 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

2

2 قطعه عکس پرسنلی جدید 4*3 با پس زمینه سفید

3

بلیط پرواز رفت و برگشت

4

بیمه نامه مسافرتی

5

ووچر هتل

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ویزای روسیه

همه چیز درباره ویزای روسیه ...

00:00

در مورد

ویزای روسیه

بیشتر بدانید ...
 • فهرست مطالب
 • ویزای روسیه
 • انواع ویزای روسیه
 • قیمت ویزای روسیه
 • مدارک ویزای روسیه
 • زمان آماده شدن ویزا
 • شرایط ویزای روسیه
 • رجیستر کردن ویزای روسیه
 • شب های سفید روسیه
 • آدرس سفارت روسیه در ایران
 • اخذ ویزای روسیه با توریک!

آخرین بروزرسانی : ۱۸ دی ۱۴۰۲

ویزای روسیه
انواع ویزای روسیه
قیمت ویزای روسیه
مدارک ویزای روسیه
زمان آماده شدن ویزا
شرایط ویزای روسیه
رجیستر کردن ویزای روسیه
شب های سفید روسیه
آدرس سفارت روسیه در ایران
اخذ ویزای روسیه با توریک!

همه چیز درباره ویزای روسیه ...

روسیه کشوری پهناور در شرق اروپا و شمال آسیاست که با امکانات رفاهی و اقتصادی بیشمار، دانشگاه‌های معتبر، اماکن دیدنی و تاریخی و … به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری محبوب در سراسر جهان شناخته می‌شود. شهروندان ایرانی که بخواهند به این کشور سفر کنند باید ویزا بگیرند. روند اخذ این ویزا اگرچه ساده است  اما قلق‌های مخصوص به خود را دارد. ما در توریک به شما کمک می‌کنیم که در سریع‌ترین زمان ویزای توریستی و تجاری روسیه یا کشورهای دیگر را دریافت کنید. با ما همراه باشید.

اخذ ویزای روسیه

برای اینکه بتوانید ویزای روسیه یا به اصطلاح عامیانه ویزای مسکو بگیرید به شرایط خاصی نیاز نخواهید داشت. یعنی لازم نیست که انگشت‌نگاری یا مصاحبه انجام دهید. باید بدانید که مدت اعتبار این ویزا مطابق با زمان بلیط پروازتان مشخص می‌شود و نهایتا تا 89 روز است.

انواع ویزای روسیه

کشور روسیه ویزاهای مختلفی را برای متقاضیان ورود به خاکش صادر می‌کند. ویزاهای این کشور را می‌توان براساس هدف سفر به انواع مختلفی تقسیم کرد. در ادامه این انواع را به شما معرفی خواهیم کرد.

ویزای تجاری روسیه

ویزای تجاری روسیه برای کسانی صادر می‌شود که قصد تجارت یا راه‌اندازی یک کسب و کار در کشور روسیه را دارند. انواع این ویزا 30 روزه سینگل، 90 روزه سینگل و مولتی و یک ساله مولتی هستند. با ویزای تجاری 1ماهه فقط برای یک ماه اجازه اقامت در روسیه را خواهید داشت و یک بار هم می‌توانید وارد خاک این کشور شوید.

ویزای تجاری 3 ماهه اما هم یک بار ورود دارد و هم دو بار ورود و شما می‌توانید براساس نیاز خود یکی از این انواع را انتخاب کنید. ویزای تجاری 1ساله هم به شما اجازه تردد نامحدود در طول 1 سال را به شما می‌دهد. توجه داشته باشید که با این ویزا می‌توانید در هر دوره زمانی یک 6 ماهه، 3 ماه در خاک روسیه بمانید. برای اینکه بتوانید این ویزا را بگیرید باید قبلا ویزاهای 1ماهه و 3 ماهه را دریافت کرده باشید. 

یک نوع دیگر ویزا در دسته ویزای تجاری روسیه قرار می‌گیرد که دارای اعتبار 3 ساله است. برای دریافت این ویزا باید یک یا چند ویزای سینگل اروپا داشته باشید و همچنین پیش از آن به روسیه سفر کرده باشید. نکته مهمی که باید بدانید است که برای اخذ ویزاهایی که اعتبار بیش از 3 ماه دارند ممکن است براساس نظر آفیسر، نیاز باشد مصاحبه حضوری در سفارت انجام دهند.

نکته مهم دیگری که باید درباره ویزاهای تجاری روسیه بدانید این است که ویزاهای 1 ماهه و 3 ماهه را با دعوت‌نامه از یک شرکت معتبر می‌توان به ویزای 1ساله تمدید کرد. نکته مهم دیگر این است که برای اخذ ویزای یک ساله و 3 ساله حتما باید آزمایش HIV انجام دهید.

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی روسیه را کسانی می‌توانند دریافت کنند که از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشند. با دریافت این ویزا می‌توانید مجوز اقامت در روسیه در مدت زمان تحصیلتان را نیز دریافت کنید. شما باید برای اخذ این ویزا حتما باید مدرک پذیرش دانشگاه را داشته باشید.

ویزای کاری روسیه

این ویزا مخصوص کسانی است که قصد کار در روسیه را دارند. برای اخذ این ویزا به داشتن پیشنهاد شغلی نیاز است. باید بدانید که این ویزا هم یکی از گران‌ترین ویزاها و هم یکی از سخت‌ترین ویزاهای روسیه است. 

ویزای توریستی روسیه

براساس سیاست‌های خارجی کشور روسیه، اتباع اغلب کشورها به جز چند کشور استثنا، برای سفر جهت بازدید و گردشگری به این کشور نیاز به اخذ ویزای توریستی روسیه دارند. این ویزا به مسافران این امکان را می‌دهد تا علاوه بر گردشگری و بازدید از کشور روسیه، برای انجام مذاکرات و امورات تجاری و دیدار اقوام و دوستان خود نیز به روسیه سفر کنند.

نوع خاصی از ویزای توریستی روسیه نیز وجود دارد که برای سفرهای کاری کوتاه‌ مدت مانند حضور و بازدید از نمایشگاه‌‌ها، شرکت در مزایده‌ها، انجام مذاکرات و امورات تجاری و معاینه و مشاوره پزشکی است. این موارد را هم باید جزو ویزای توریستی روسیه حساب کرد.

قیمت ویزای روسیه چقدر است؟

همانطور که در طول متن به آن اشاره شد، ویزای روسیه انواع مختلفی چون ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و … را شامل می‌شود. اخذ ویزا روسیه با عناوین مختلف، شرایط دریافت مختلفی داشته و از لحاظ نوع ویزا، میزان اعتبار، مدت زمان اقامت و تعداد مجوزهای مورد نیاز برای ورود و خروج با یکدیگر تفاوت دارند. بنابراین، قیمت ویزای روسیه برای ایرانیان، چه قیمت ویزای تجاری و چه قیمت ویزای توریستی روسیه و هر نوع دیگری ثابت نبوده و نمی‌توان به‌طور مشخص نرخ را تعیین کرد. هزینه این ویزا در بالای همین صفحه بروزسانی می‌شود. یعنی شما می‌توانید قیمت هر روز را ببینید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای روسیه

برای اخذ ویزای روسیه لازم است مدارکی داشته باشید که در بالای همین صفحه می‌توانید لیست این مدارک را ببینید. اما برای تاکید بیشتر بار دیگر اینجا هم به این لیست اشاره خواهیم کرد.

• اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

هنگام اقدام برای ویزای روسیه باید دقت کنید که از اعتبار پاسپورتان 7 ماه مانده باشد.

• 2 قطعه عکس پرسنلی جدید 3*4 و پس زمینه سفید

• دعوت‌نامه

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای روسیه وجود دعوت‌نامه ضروری است. در صورتی که قصد دارید هتل بگیرید، آن هتل برایتان هم واچر و هم دعوتنامه صادر می‌کند. اما اگر بخواهید نزد بستگان بمانید، آنها باید برایتان دعوتنامه بفرستند. لازم به ذکر است امکان صدور دعوت‌نامه روسیه از سوی شرکت توریک نیز مقدور است. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با ما در تماس باشید.

• بلیط پرواز و رفت و برگشت

برای اخذ ویزای روسیه باید بلیط قطعی پرواز رفت و برگشت را در مدارکتان قرار دهید تا سفارت این کشور بداند شما چه زمانی وارد خاک روسیه می‌شوید و چه زمانی از خاک روسیه خارج می‌شوید.

• بیمه‌نامه مسافرتی


نحوه گرفتن عکس مناسب برای ویزا

عکس پرسنلی شما باید جدید 3*4 و با پس‌زمینه سفید (حداکثر شش ماه پیش گرفته باشید) باشد. حتی می‌توانید کنار یک دیوار سفید بیاستید و با تلفن همراهتان عکس مناسب بگیرید. توجه داشته باشید که در عکس نباید مواردی مثل اکسسوری، عینک و مویی که صورت را می‌پوشاند، وجود داشته باشد.عکس مناسب ویزای روسیه
عکس مناسب ویزای روسیه

ویزای روسیه چند روزه حاضر می‌شود؟

آماده شدن ویزای روسیه 7 تا 10 روز کاری زمان می‌برد. ویزای فوری روسیه هم در طول 3 تا 4 روز کاری آماده می‌شود.


اعتبار ویزای روسیه چقدر است؟

همه این ویزاها که می‌توانید انواع آن را در بالای صفحه ببینید یعنی ویزای 30 روزه یک بار ورود و ویزای 30 روزه فوری یک بار ورود همگی 30 روز اعتبار دارند.


چگونه ویزای روسیه بگیریم؟

اخذ ویزای روسیه هیچگونه شرایطی ندارد. حتی برای این ویزا درخواست به تمکن مالی و گردش حساب هم نیاز نخواهید داشت. همین که مدارک مورد نیاز برای تور را تکمیل نمایید کافی است. فرم تعهد بازگشت را هم باید به این مدارک اضافه کنید. البته همانطورکه بالاتر هم گفته شد، برای اخذ ویزاهای یک ساله و سه ساله باید حتما نتیجه آزمایش HIV هم جزو مدارکتان باشد. 


شرایط ویزای روسیه برای کودکان زیر 16 سال

شرایط ویزای روسیه برای کودکان زیر 16 سال به این صورت است که تکمیل و امضا فرم باید توسط یکی از والدین و یا نماینده قانونی آنها امضا شود، درغیراین صورت درخواست ویزای روسیه پذیرفته نخواهد شد.

منظور از رجیستر کردن ویزای روسیه چیست؟

آن دسته از افراد که می‌خواهند به روسیه سفر کنند باید یک برگه به نام برگه ریجستری همراه خود داشته باشند. هر فرد خارجی در روسیه موظف است درباره محل زندگی خود به پلیس گزارش دهد. اگر در یک هتل یا هر اقامتگاه دیگر اسکان دارید باید آدرس آن را به پلیس گزارش دهید و برگه ریجستری دریافت کنید.


شب های سفید روسیه

شهر سن پترزبورگ روسیه هر سال از ماه می تا ماه ژوئیه شاهد یک پدیده جغرافیایی به نام شب‌های سفید است. این پدیده باعث می‌شود که در این ایام شب‌های سن پترزبورگ هم مانند روزهایش روشن باشد. یعنی درواقع خورشید 19 ساعت از شبانه روز را در آسمان می‌تابد.

در این ایام فستیوال‌های مختلفی در روسیه برگزار می‌‍شود، هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید تخفیف‌‌های ویژه‌ای برای مشتریانشان در نظر می‌گیرند و به‌طور کلی روسیه حال و هوای جذابی دارد.

از این رو گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا این ایام را برای سفر به روسیه انتخاب می‌کنند تا هم در جذاب‌ترین زمان این کشور را ببینند و هم بتوانند سفری مقرون به صرفه داشته باشند. اگر شما هم جزو این دسته از فراد هستید، می‌توانید به تورهای روسیه ویژه شب‌های سفید نگاهی بیاندازید.

آدرس و تلفن سفارت روسیه در ایران

آدرس: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۹

تلفن تماس: 02166701161

اخذ ویزای روسیه در سریع ترین زمان با توریک!

شاید فکر کنید دریافت ویزای روسیه و سفر به این کشور سخت باشد، اما توریک راه‌ها را برای شما هموار می‌کند. برای دریافت فوری ویزای روسیه از توریک کافی است از قسمت ابتدای صفحه ویزای مورد نظر را انتخاب کنید، گزینه شروع سفارش را بزنید و پس از آپلود مدارک، ویزای توریستی روسیه خود را در سریع‌ترین زمان تحویل بگیرید! ما با خدماتی چون صدور ویزا توریستی، پیکاپ ویزا و وقت سفارت کشورها مانند وقت سفارت انگلیس همراه شما هستیم.

سوالات متداول ویزای روسیه