hamburger menu

خدمات ارائه شده در مسیر؛

در جستجوی تور هند هستید؟

کلیک کنید

توریک، به شما بهترین تورها با قیمت مناسب را پیشنهاد می‌کند.


ویزای 30 روزه عادی یک بار ورود

ویزای 30 روزه فوری یک بار ورود

ویزای 6 ماهه تجاری دوبار ورود

ویزای تجاری یکساله چند بار ورود

ویزای فوری 6 ماهه تجاری دوبار ورود

ویزای فوری تجاری یکساله چند بار ورود

ویزای 30 روزه عادی یک بار ورود

76,200,000 ریال

ویزای 30 روزه فوری یک بار ورود

203,200,000 ریال

ویزای 6 ماهه تجاری دوبار ورود

200,660,000 ریال

ویزای تجاری یکساله چند بار ورود

198,120,000 ریال

ویزای فوری 6 ماهه تجاری دوبار ورود

320,040,000 ریال

ویزای فوری تجاری یکساله چند بار ورود

320,040,000 ریال

مدت زمان صدور 16-14 روز کاری
مدت زمان اعتبار ویزا90 روز

مدارک لازم

1

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

2

کپی تمام صفحات مهر خورده پاسپورت

3

کپی آخرین ویزای هند در صورت داشتن

4

2 قطعه عکس 5*5 جدید و متفاوت با عکس پاسپورت

5

بلیط رفت و برگشت

6

کپی شناسنامه

7

تکمیل فرم اطلاعات فردی

ایکون دانلود دانلود فرم

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ویزای هند

همه چیز درباره ویزای هند...

00:00

در مورد

ویزای هند

بیشتر بدانید ...
 • فهرست مطالب
 • ویزای هند
 • انواع ویزای هند
 • قیمت ویزای هند
 • مدارک ویزای هند
 • زمان آماده شدن ویزا
 • شرایط اخذ ویزای هند
 • تمدید ویزای هند
 • ریجکت شدن ویزای هند
 • قوانین فرودگاه هند
 • اخذ ویزای هند با توریک

آخرین بروزرسانی : ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

ویزای هند
انواع ویزای هند
قیمت ویزای هند
مدارک ویزای هند
زمان آماده شدن ویزا
شرایط اخذ ویزای هند
تمدید ویزای هند
ریجکت شدن ویزای هند
قوانین فرودگاه هند
اخذ ویزای هند با توریک

همه چیز درباره ویزای هند...

اگر می‌خواهید به یکی از عجیب‌ترین کشورهای جنوبی آسیا سفر کرده و با فرهنگ و آیین‌های مختلف آشنا شوید هندوستان یا (india)، گزینه عالی برای شما محسوب می‌شود. از آنجا که هند سرزمینی مملو از جاذبه‌های مذهبی، فرهنگی و همچنین غذاهای عجیب است، این کشور مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته و مقصد توریستی محبوبی به شمار می‌رود. لازمه سفر به این کشور جذاب اخذ ویزای هند است که نیاز به آماده کردن چندین مدارک ضروری و گذراندن پروسه‌ای دارد که در این مطلب توضیح داده‌ایم. در ادامه اطلاعاتی درباره انواع ویزای هند، مدارک لازم برای ویزای هند و هر چیزی که مربوط به اخذ ویزای این کشور زیبا است را برای شما عزیزان شرح داده‌ایم.
 

اخذ ویزای هند

ویزای هند در انواع مختلفی ارائه می‌شود که اگر قصد سفر به هندوستان و بازدید از این کشور زیبا را داشته باشید، باید برای اخذ ویزای توریستی هند اقدام نمایید. در واقع ورود به خاک هندوستان برای تمامی اتباع خارجی از جمله ایرانیان، مستلزم اخذ ویزا است که دریافت آن ضروری بوده و از سوی دولت هند صادر می‌شود. ویزای توریستی به گردشگران این امکان را می‌دهد تا در تاریخ معین شده‌ای از سوی دولت هندوستان در این کشور به گردش و تفریح مشغول شده و سفری خوش را تجربه کنند. البته توجه داشته باشید با ویزای توریستی شما تنها یک مسافر هستید و با این ویزا حق خرید و فروش ملک، تجارت یا تحصیل را ندارید. از همین روی اخذ ویزای هند باید بسته به هدف سفر شما به این کشور انتخاب شود.

انواع ویزای هند

یکی از مزیت‌های کشور هند این است که ویزاهای متنوعی را به تمامی اتباع خارجی ارائه می‌دهد. سفر به هند بسته به اهداف شما می‌تواند متفاوت باشد که به همین خاطر ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌شود. از همین روی باید دقت داشته باشید نسبت به هدف سفر خود، برای هر یک از ویزاهای زیر اقدام نمایید.

 

ویزای توریستی هند

ویزای توریستی یکی از پرطرفدارترین راه‌های رفتن به هند است که البته تنها برای بازدید از این کشور صادر شده و مسافران می‌توانند با این ویزا در مدت زمان مشخص‌شده‌ای از سوی دولت هند به گردش و تفریح در این کشور زیبا مشغول شوند.


ویزای کاری هند

ویزای اشتغال یا ویزای کاری هند، برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در کشور هند به کار مشغول شده و دارای سابقه کاری و مهارت بالا هستند. این نوع ویزا به شما امکان 5 سال اقامت موقت در کشور هند را می‌دهد و پس از اتمام این تاریخ، ویزای شما قابل تمدید می‌باشد. البته توجه داشته باشید برای اخذ ویزای کاری هند داشتن دعوت‌نامه از یک شرکت یا کارفرمای هندی الزامی می‌باشد.


ویزای سرمایه‌گذاری هند

ویزای سرمایه گذاری در هند روشی برای اقامت موقت در این کشور است که طبق آن شما باید یکی از املاک حقیقی این کشور را خریداری کرده و یا ثبت برند کنید. برای اخذ این نوع ویزا باید از تمکن مالی بالایی برخوردار بوده و به دولت هندوستان ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه‌های خود در طول اقامت در این کشور را دارید.


ویزای تحصیلی هند

ویزا تحصیلی برا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور هند را دارند مناسب است و تا زمان تحصیل قابل تمدید می‌باشد. فارق‌التحصیلان می‌توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و در یکی از ارگان‌های هندوستان مشغول به کار شوند.


ویزای ترانزیت هند

ویزای ترانزیت برای مهاجرت به کشور سوم کاربرد دارد. بدان معنا که مسافران یک کشور که باید از خاک هندوستان عبور کنند ، می‌توانند از ویزای ترانزیت بهره‌مند شوند. با این ویزا شما نمی‌توانید در کشور هند برای مدت زمان طولانی حضور داشته باشید و ویزای ترانزیت تنها برای گذر از خاک هندوستان ارائه داده می‌شود. این ویزا برای ۱۵ روز اعتبار دارد و قابل تمدید نیست.


ویزای پزشکی هند

ویزای پزشکی یا ویزای درمانی هند برای افرادیست که تمایل به استفاده از خدمات درمانی هند را دارند. این نوع ویزا برای اقامت موقت در کشور هند تعبیه شده است و برای 1 سال اعتبار دارد.


ویزای ساخت فیلم هند

جالب است بدانید سازندگان فیلم که تمایل به ساخت فیلم در کشور هند را دارند نیز باید ویزا تهیه کنند. این نوع ویزا بسته به مدت زمان پروژه فیلم‌برداری اعتبار دارد و اقامت موقت برای ساخت فیلم را به فیلم‌سازان ارائه می‌دهد.


ویزای تحقیقاتی هند

افرادی که قصد انجام پروژه‌های تحقیقاتی در هند را دارند می‌توانند از ویزای تحقیقاتی هند بهره‌مند شوند. این نوع ویزا تا 5 سال اعتبار دارد.


ویزای ژورنالیستی هند

خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان نیز برای فعالیت در هند مستلزم اخذ ویزای ژورنالیستی هستند که این نوع ویزا به مدت 3 ماه اعتبار داشته و قابل تمدید می‌باشد.


قیمت ویزای هند چقدر است؟

کشور هند دارای انواع متعددی از ویزا است که هر یک در زمینه‌های مختلفی اقامت موقت یا دائم اتباع خارجی این کشور را میسر می‎‌کنند. از همین روی نمی‌توان نرخ مشخصی برای دریافت ویزای این کشور تعیین کرد و هزینه ویزای هند نسبت به انواع آن متغیر است. همچنین نرخ ارز، مدت زمان اقامت و اهداف سفر در قیمت ویزای هند تاثیرگذار است. با این‌حال تیم توریک در بالای همین صفحه هزینه ویزای توریستی هند را بروز رسانی می‌کند تا شما از آخرین قیمت ویزای هند مطلع شوید.


مدارک لازم برای اخذ ویزای هند

برای رفتن به کشور هندوستان و اخذ هر نوع از ویزاهای هند، ضرورت دارد که مهاجران مدارک هویتی و مهمی را آماده کنند تا به سفارت هند تحویل داده و تاییدیه برای رفتن به این کشور را کسب کنند. در بالای این صفحه مدارک لازم برای ویزای هند را به طور کامل نام برده‌ایم، اما مجددا این مدارک را در اینجا مرور می‌کنیم:

·        اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

·        کپی تمام صفحات مهر خورده پاسپورت

·        کپی آخرین ویزای هند در صورت داشتن

·        2 قطعه عکس 5*5 جدید و متفاوت با عکس پاسپورت

·        بلیط رفت و برگشت

·        کپی شناسنامه

·        تکمیل فرم

·        تکمیل فرم اطلاعات فردی

 

نحوه گرفتن عکس مناسب برای ویزای هند

نحوه صحیح عکس‌برداری در تایید و گرفتن ویزای هند تاثیر بسزایی داشته و از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. در واقع یکی از شرایط ویزای هند ارسال عکس به سفارت این کشور است. برای اخذ ویزای هند شما باید 2 قطعه عکس 5*5 جدید و متفاوت با عکس پاسپورت ارائه دهید که کاملا واضح باشند و صورت شما نباید پوشانده شده باشد. در گرفتن عکس ویزای هند توجه داشته باشید قسمت‌های سر، صورت، چانه و خط مو کاملا واضح باشد و از اکسسوری‌هایی مانند عینک، استفاده نکنید.


عکس مناسب ویزای هند
عکس مناسب ویزای هند

ویزای هند چند روزه حاضر می شود؟

زمان آماده شدن ویزای هند نسبت به نوع آن بین 7 تا 14 روز کاری است.

 

اعتبار ویزای هند چقدر است؟

شما می‌توانید با گرفتن ویزای توریستی هند به مدت 1 ماه به بازدید از این کشور بپردازید. ویزای توریستی هند تا 90 روز اعتبار دارد اما بسته به اهداف شما برای سفر به هند و داشتن انواع دیگر ویزا مانند ویزای کاری، تحصیلی، پزشکی و ... این مدت زمان متغیر است و از سوی دولت هندوستان تعیین می‌گردد.


شرایط اخذ ویزای هند

ویزای توریستی هند برای ایرانیان از دو روش ویزای الکترونیکی هند و ویزای لیبل دار صادر می‌شود. ویزای الکترونیکی یا همان ویزای آنلاین هند، نسبت به لیبل دار از فرآیند ساده‌تری پیروی می‌کند. چراکه برای اخذ ویزای الکترونیکی هند تنها کافیست مدارک مورد نیاز را آماده کرده و فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین پر کنید. اما ویزای لیبل دار هند ویزایی است که به صورت یک تکه کاغذ کوچک به صفحه پاسپورت شما وصل می‌شود. توجه داشته باشید انگشت‌نگاری و بررسی مدارک در سفارت هندوستان برای هر یک از این روش‌ها الزامی است.


تمدید ویزای هند

تمدید ویزای هند نیز نسبت به اهداف سفر و نوع ویزای کاری، توریستی، تحصیلی و غیره متفاوت بوده و شامل بازه زمانی مشخصی نمی‌شود.

 

اگر بعد از اتمام ویزای هند در این کشور بمانیم چه می‌شود؟

اگر پس از اتمام ویزای خود برای تمدید مجدد آن اقدام نکرده و همچنان خاک هندوستان را ترک نکنید، شما یک مهاجر غیرقانونی از سوی دولت هندوستان خوانده می‌شوید و دولت به عنوان مجرمان کیفری با شما برخورد جدی خواهد کرد. به همین ترتیب توسط ماموران هند دستگیر شده و مشمول پرداخت جریمه می‌شوید. مبلغ جریمه با طول مدت نقض ویزا افزایش می‌یابد و نسبت به نظر دولت هندوستان تعیین می‌شود. توجه داشته باشید سیاست‌های مهاجرتی هند طی سال‌های اخیر تشدید شده است و این جریمه‌ها به طور تصاعدی از نظر هزینه افزایش یافته‌اند.


دلایل ریجکت شدن ویزای هند

درکل گرفتن ویزای هند کار سختی نیست و از مراحل پیچیده‌ای برخوردار نمی‌باشد. اما با این‌حال شرایط و ضوابطی وجود دارد که در صورت عدم رعایت ویزای شما ریجکت خواهد شد. برخی از این دلایل به شرح زیر می‎‌باشد:

· سوء پیشینه و یا سابقه کیفری

· وجود اشتباه یا نقص در مدارک

· نداشتن پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار

· ارسال عکس نامناسب

· عدم داشتن بیمه‌نامه مسافرتی

· نوع ویزای الکترونیکی نادرست

· عدم تمکن مالی


چه مدت بعد از رد درخواست ویزای هند می‌توانیم دوباره اقدام به اخذ آن نماییم؟

در واقع زمان خاصی برای اقدام مجدد درخواست ویزای هند وجود ندارد و شما می‌توانید پس از دریافت ایمیلی مبنی بر رد اولین درخواست ویزا، بلافاصله فرم خود را پر کرده و فرآیند را از ابتدا شروع کنید. فراموش نکنید برای درخواست مجدد ویزای هند باید ابتدا دلیل عدم تایید ویزای خود را بدانید و مشکل را بررسی و حل کنید. در غیر اینصورت مجددا با عدم تایید ویزا مواجه شده و ویزای شما دوباره ریجکت خواهد شد. در این زمینه می‎‌توانید از یک فرد حرفه‌ای در زمینه مهاجرت و گردشگری و یا یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید.


در صورت ریجکت شدن ویزای هند هزینه آن بر می گردد؟

خیر، متأسفانه هزینه ویزای هند قابل استرداد نیست. چرا‌که این هزینه به منظور بررسی اولیه مدارک شما به ماموران سفارت هند پرداخت می‌شود. در نتیجه در صورت وجود اشتباه در مدارک شما و یا دلایل مختلف ریجکتی هند، هزینه آن قابل پرداخت نبوده و برای درخواست اصلاحیه و شروع فرآیند مجدد اخذ ویزا، باید دوباره هزینه جداگانه‌ای را پرداخت کنید.


مهم‌ترین قوانین فرودگاه هند

هند از فرودگاه‌های متعددی برخوردار می‌باشد که قوانین این فرودگاه‌ها ممکن است نسبت به فرودگاه و مقررات محلی آن، متفاوت باشد. اما برخی از مهم‌ترین قوانین که رعایت آنها در تمامی فرودگاه‌های هند الزامی است، به شرح زیر می‎‌باشد.

ممنوعیت حمل مواد خطرناک: مواد منفجره، مواد قابل اشتعال، سموم، مواد شیمیایی خطرناک و از این دسته محصولات نباید هنگام پرواز در کیف شما وجود داشته باشد.

ممنوعیت استفاده از دخانیات: استفاده از دخانیات در فرودگاه هند ممنوع است.

کنترل امنیتی: نشان دادن مدارک هویتی مانند پاسپورت، کارت شناسایی ملی و سایر مدارک هویتی الزامی است.

رعایت مقررات حمل و نقل: تمامی مسافران باید مقررات حمل و نقل را در هنگام ورود و خروج از فرودگاه رعایت کرده و به مقدار مشخص شده توسط فرودگاه بار داشته باشند.


اخذ ویزای هند ساده و سریع با توریک

هند یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان است که سالانه بسیاری از مردم با هدف گردشگری، تحصیل و یا تجارت برای اخذ ویزای هند اقدام می‌کنند. دریافت انواع ویزای هند با همراهی تیم توریک در تمامی مراحل، به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن به ثمر می‌رسد. شما میتوانید برای دریافت ویزای توریستی هند، جمع‌آوری اطلاعات درباره قوانین هر کشور، اخذ ویزای سریلانکا، گرفتن ویزای چین و ویزای توریستی هر کشوری از توریک کمک گرفته و به بهترین نحو سفر خود را به هر نقطه از جهان تجربه کنید.


سوالات متداول ویزای هندهزینه‌ها را محاسبه کنید؛

قبل از اینکه سفارشتان را ثبت کنید

سرویس مورد نیاز خود را انتخاب کنید

تعداد مسافران

1