hamburger menu
   
  

خدمات ارائه شده در مسیر؛

در جستجوی تور هند هستید؟

کلیک کنید

توریک، به شما بهترین تورها با قیمت مناسب را پیشنهاد می‌کند.


ویزای توریستی لیبلی عادی یک بار ورود

ویزای لیبلی فوری یک بار ورود

ویزای لیبلی عادی یک بار ورود ( بدون انگشت نگاری )

ویزای 6 ماهه تجاری دوبار ورود

ویزای فوری 6 ماهه تجاری دوبار ورود

ویزای توریستی لیبلی عادی یک بار ورود

84,975,000 ریال

ویزای لیبلی فوری یک بار ورود

231,750,000 ریال

ویزای لیبلی عادی یک بار ورود ( بدون انگشت نگاری )

113,300,000 ریال

ویزای 6 ماهه تجاری دوبار ورود

203,425,000 ریال

ویزای فوری 6 ماهه تجاری دوبار ورود

324,450,000 ریال

مدت زمان صدور 16-14 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا60 روز

مدت زمان اقامت15 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

2

کپی تمام صفحات مهر خورده پاسپورت

3

کپی آخرین ویزای هند در صورت داشتن

4

2 قطعه عکس 5*5 جدید و متفاوت با عکس پاسپورت

5

بلیط رفت و برگشت

6

کپی شناسنامه (تمام صفحات ) و کارت ملی ( هر دو صفحه)

7

تکمیل فرم اطلاعات فردی

8

ووچر هتل

توضیحات

طبق برنامه سفر و بنا به تصمیم آفیسر این ویزا 15 روزه و یا یکماهه صادر میشود

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ویزای هند

همه چیز درباره ویزای هند...

00:00

در مورد

ویزای هند

بیشتر بدانید ...
 • فهرست مطالب
 • ویزای هند
 • انواع ویزای هند
 • قیمت ویزای هند
 • مدارک ویزای هند
 • زمان آماده شدن ویزا
 • شرایط اخذ ویزای هند
 • تمدید ویزای هند
 • ریجکت شدن ویزای هند
 • قوانین فرودگاه هند
 • آدرس سفارت هند در ایران
 • اخذ ویزای هند با توریک!

آخرین بروزرسانی : ۶ تیر ۱۴۰۲

ویزای هند
انواع ویزای هند
قیمت ویزای هند
مدارک ویزای هند
زمان آماده شدن ویزا
شرایط اخذ ویزای هند
تمدید ویزای هند
ریجکت شدن ویزای هند
قوانین فرودگاه هند
آدرس سفارت هند در ایران
اخذ ویزای هند با توریک!

همه چیز درباره ویزای هند...

اگر می‌خواهید به یکی از عجیب‌ترین کشورهای جنوب آسیا سفر کنید و با فرهنگ و آیین‌های مختلف آشنا شوید هندوستان india یک انتخاب عالی برای شما محسوب می‌شود. هند سرزمینی مملو از جاذبه‌های مذهبی، فرهنگی و همچنین غذاهای عجیب است و به همین دلیل مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته و مقصد توریستی محبوبی به شمار می‌رود. سفر به هند ویزا می‌خواهد. در ادامه روند اخذ این ویزا را بررسی کرده‌ایم. اگر شما هم دوست دارید بیشتر درباره این موضوع بدانید یا قصد اخد یکیاز انواع ویزای هند را دارید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. 

اخذ ویزای هند

همه ایرانیانی که می‌خواهند وارد خاک هند شوند، باید ویزای این کشور را بگیرند. گردشگران با دریافت ویزای توریستی می‌توانند برای مدت معینی در خاک هندوستان بمانند. نکته مهمی که باید بدانید این است که در صورت اخذ ویزای هندوستان، شما حق خرید و فروش ملک، تجارت یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. بنابراین باید نوع ویزایتان را براساس هدف سفر انتخاب کنید.

انواع ویزای هند

سفارت هندوستان بسته به هدف سفر، ویزاهای مختفی را برای متقاضیان ورود به خاکش صادر می‌کند که برخی از این انواع به شرح زیر هستند:


ویزای توریستی هند

ویزای توریستی هند مجوزی است که بیشتر افراد برای اهداف کوتاه مدت مثلا سفر تفریحی، درمانی یا دیدار اقدام می‌گیرند. کسانی که این ویزا را می‌گیرند، برای مدت محدودی می‌توانند در خاک این کشور بمانند.


ویزای کاری هند

ویزای کار برای آن دسته از افراد صادر می‌شود که از سوی یک کارفرما یا یک شرکت در این کشور، دعوت‌نامه کاری دریافت کرده باشند. با این نوع ویزا می‌توانید 5 سال در هند بمانید و پس از اتمام این تاریخ هم می‌توانید ویزایتان را تمدید کنید. البته دانستن این موضوع ضروری است که برای اخذ ویزای کاری هند باید حتما از یک شرکت یا کارفرمای هندی دعوت‌نامه داشته باشید.


ویزای سرمایه‌گذاری هند

ویزای سرمایه گذاری مجوزی است که برای اقامت موقت در این کشور می‌توانید دریافت کنید. این ویزا به این صورت است که متقاضی باید یک ملک حقیقی در هند بخرد و یا اینکه یک برند ثبت کند. برای اخذ این نوع ویزا باید از تمکن مالی بالایی برخوردار باشید و به دولت هند ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه‌های خود در طول اقامت در این کشور را دارید.


ویزای تحصیلی هند

ویزا تحصیلی هم برای کسانی صادر می‌شود که از سوی یکی از دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و یا کالج‌های این کشور پذیرش گرفته باشند. با اخذ این ویزا زمانی تا پایان تحصیلتان می‌توانید در هند بمانید.


ویزای ترانزیت هند

ویزای ترانزیت به این منظور صادر می‌شود که شما برای مدت کوتاهی بتوانید در خاک هند بمانید و از آنجا به کشور دیگری سفر کنید. معمولا کسانی که مقصدشان یک کشور دیگر است و باید توقف کوتاهی در فرودگاه هند داشته باشد از این ویزا استفاده می‌کنند. ویزای ترانزیت چند روز بیشتر اعتبار ندارد و قابل تمدید هم نیست.


ویزای پزشکی هند

ویزای پزشکی یا ویزای درمانی هند برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند از خدمات درمانی هند استفاده کنند. با دریافت این نوع ویزا می‌توانید برای مدت محدودی در هند بمانید و روند درمانتان را تکمیل کنید.


ویزای ساخت فیلم هند

کسانی که می‌خواهند در هندوستان فیلم بسازند هم باید ویزا دریافت کنند. این نوع ویزا بسته به مدت زمان پروژه فیلم‌برداری اعتبار دارد.


ویزای تحقیقاتی هند

افرادی که قصد انجام پروژه‌های تحقیقاتی در هند را دارند می‌توانند از ویزای تحقیقاتی هند بهره‌مند شوند. این نوع ویزا تا 5 سال اعتبار دارد.


ویزای ژورنالیستی هند

خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان نیز برای فعالیت در هند مستلزم اخذ ویزای ژورنالیستی هستند که این نوع ویزا به مدت 3 ماه اعتبار داشته و قابل تمدید است.


ویزای تجاری هند

ویزاهای تجاری هند به دو صورت 6 ماهه و یک ساله توسط گروه گردشگری توریک برای متقاضی اخذ می‌شود. هر کدام از این ویزاها به‌صورت دوبار ورود و چند بار صادر می‌شوند. برای اخذ ویزای تجاری هند باید حتما دعوتنامه داشته باشد و این دعوتنامه هم باید از طرف یک شرکت یا سازمان هندی معتبر و دارای شماره ثبت و بارکد باشد که بتوان آن را پیگیری کرد. شما باید از سوی یک شرکت ایرانی هم به زبان انگلیسی معرفی‌نامه داشته باشید که مشخص شود از سوی یک شرکت ایرانی برای کار تجاری به هند رفته‌اید.


ویزای فوری هند

ویزای هند را همچنین از نظر زمان صدور هم می‌توان به دو نوع ویزای فوری و ویزای عادی تقسیم کرد. ویزای فوری هند در طول یک هفته کاری آماده می‌شود درحالی که برای اخذ ویزای عادی باید بین 14 تا 16 روز کاری صبر کنید.


قیمت ویزای هند چقدر است؟

معمولا سفارت‌خانه‌ها هزینه مربوط به خدمات ویزا را به دلار یا یورو دریافت می‌کنند و از آنجایی که نوسانات مربوط به ارز در ایران زیاد است نمی‌توان برای قیمت ویزای هند یک نرخ ثابت مشخص کرد. شما می‌توانید از بالای همین صفحه قیمت‌ها را به‌صورت اپدیت شده مشاهده کنید.

زمانی که شما برای انجام خدمات بیومتریک به سفارت هند مراجعه می‌کنید، نماینده توریک هم همراهتان خواهد بود تا هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا را پرداخت کند و بنابراین لازم نیست شما دلار یا یورو همراه خود به سفارت این کشور ببرید. نکته دیگر اینکه ویزای هند به‌صورت لیبلی صادر می‌شود و بنابراین چیزی تخت عنوان قیمت ویزای الکترونیکی هند وجود ندارد. توجه داشته باشید که هزینه ویزای توریستی هند با هزینه ویزای تجاری و همچنین هزینه ویزای فوری با عادی متفاوت است.


مدارک لازم برای اخذ ویزای هند

برای سفر به کشور هند و اخذ ویزای این کشور، باید مدارکی را برای فرستادن به سفارت آماده کنید. چک لیست این مدارک در بالای همین صفحه آمده است اما برای اینکه ابهانی درباره این موضوع در ذهنتان نماند بار دیگر آنها را مرور می‌کنیم. مدارک لازم برای اخذ ویزای هند به شرح زیر است:

اصل پاسپورت: ویزایی که به سفارت ارائه می‌دهید باید از زمان شروع سفرتان 7 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین باید یک کپی از تمام صفحات مهر خورده‌اش در مدارکتان قرار دهید. همچنین باید کپی آخرین ویزایتان را هم (در صورت وجود) در لیست مدارکتان قرار دهید.

بلیط رفت و برگشت: در مدارکتان باید بلیط رفت و برگشت هم وجود داشته باشد تا افسر سفارت بتواند از برنامه سفر شما آگاه باشد. کپی شناسنامه، 2 قطعه عکس 5*5 جدید و متفاوت با عکس پاسپورت و فرم درخواست ویزای هند به صورت پر شده هم جزو این مدارک است. 

نحوه گرفتن عکس مناسب برای ویزای هند

نحوه صحیح عکس‌برداری در تایید و گرفتن ویزای هند تاثیر بسزایی داشته و از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع یکی از شرایط ویزای هند ارسال عکس به سفارت این کشور است. برای اخذ ویزای هند شما باید 2 قطعه عکس 5*5 جدید و متفاوت با عکس پاسپورت ارائه دهید که کاملا واضح باشند و صورت شما نباید در این عکس پوشانده شده باشد. در گرفتن عکس ویزای هند توجه داشته باشید قسمت‌های سر، صورت، چانه و خط مو کاملا واضح باشد و از اکسسوری‌هایی مانند عینک استفاده نکنید.


عکس مناسب ویزای هند
عکس مناسب ویزای هند

ویزای هند چند روزه حاضر می شود؟

زمان آماده شدن ویزای هند نسبت به نوع آن ممکن است متفاوت باشد. مثلا صدور ویزای توریستی عادی یک بار ورود، 16-14 روز کاری، ویزای توریستی فوری یک بار ورود 8-6  روز کاری، ویزای 6 ماهه تجاری 30-25  روز کاری، ویزای فوری تجاری دوبار ورود 7-4 روز کاری و ویزای فوری تجاری یک ساله 7-4 روز کاری برای صدور زمان نیاز دارد.

اعتبار ویزای هند چقدر است؟

اعتبار ویزاهای مختلف هند به شرح زیر است:

ویزای 30 روزه عادی یک بار ورود: 90 روز

ویزای 30 روزه فوری یک بار ورود: 90 روز

ویزای 6 ماهه تجاری دوبار ورود: 6 ماه

ویزای تجاری یکساله چند بار ورود: 365 روز

ویزای فوری 6 ماهه تجاری دوبار ورود: 6 ماه

ویزای فوری تجاری یکساله چند بار ورود: 3 ماه


شرایط اخذ ویزای هند

ویزای توریستی هند برای ایرانیان فقط به‌صورت لیبلی صادر می‌شود. منظور از ویزای آنلاین هند هم این است که شما می‌توانید از طریق این صفحه به صورت آنلاین درخواست ویزایتان را ثبت کنید.

تمدید ویزای هند

چیزی به‌عنوان تمدید ویزای هند وجود ندارد. اگر زمان ویزایتان به پایان برسید و  هنوز هم بخواهید در این کشور بمانید باید دوباره برای اخذ ویزای جدید اقدام کنید. 

اگر بعد از اتمام ویزای هند در این کشور بمانیم چه می‌شود؟

اگر پس از اتمام ویزای خود برای اخذ مجدد آن اقدام کنید و همچنان در خاک این کشور بمانید، یک مهاجر غیرقانونی از سوی دولت هندوستان خوانده می‌شوید و دولت به عنوان یک مجرم کیفری با شما برخورد خواهد کرد. ممکن است توسط ماموران هند دستگیر شوید و مشمول پرداخت جریمه می‌شوید. مبلغ جریمه با طول مدت نقض ویزا بیشتر هم می‌شود.


دلایل ریجکت شدن ویزای هند

درکل گرفتن ویزای هند کار سختی نیست اما با این‌حال شرایط مخصوص به خود را دارد که در صورت عدم رعایتشان درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد. برخی از این دلایل به شرح زیر هستند:

سوء پیشینه و یا سابقه کیفری

وجود اشتباه یا نقص در مدارک

نداشتن پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار

ارسال عکس نامناسب

عدم داشتن بیمه‌نامه مسافرتی

نوع ویزای الکترونیکی نادرست

عدم تمکن مالی

چه مدت بعد از رد درخواست ویزای هند می‌توانیم دوباره اقدام به اخذ آن نماییم؟

در واقع زمان خاصی برای اقدام مجدد درخواست ویزای هند وجود ندارد و شما می‌توانید پس از دریافت ایمیلی مبنی بر رد اولین درخواست ویزا، بلافاصله فرم خود را پر کرده و فرآیند را از ابتدا طی نمایید. فراموش نکنید برای درخواست مجدد ویزای هند باید ابتدا دلیل عدم تایید ویزای خود را بدانید و مشکل را بررسی و حل کنید. در غیر اینصورت مجددا با عدم تایید ویزا مواجه شده و ویزای شما دوباره ریجکت خواهد شد. 

در صورت ریجکت شدن ویزای هند هزینه آن بر می ‌گردد؟

خیر، متأسفانه هزینه ویزای هند قابل استرداد نیست. چرا‌که این هزینه به منظور بررسی اولیه مدارک شما به ماموران سفارت هند پرداخت می‌شود. در نتیجه در صورت وجود اشتباه در مدارک شما و یا دلایل مختلف ریجکتی هند، هزینه آن قابل پرداخت نبوده و برای درخواست اصلاحیه و شروع فرآیند مجدد اخذ ویزا، باید دوباره هزینه جداگانه‌ای را پرداخت کنید.


مهم‌ترین قوانین فرودگاه هند

هند از فرودگاه‌های متعددی برخوردار است که قوانین هر کدام از این فرودگاه‌ها ممکن است با دیگری متفاوت باشد. اما برخی از مهم‌ترین قوانین که رعایت آنها در تمامی فرودگاه‌های هند الزامی است، به شرح زیر است:

ممنوعیت حمل مواد خطرناک: مواد منفجره، مواد قابل اشتعال، سموم، مواد شیمیایی خطرناک و از این دسته محصولات نباید هنگام پرواز در کیف شما وجود داشته باشد.

ممنوعیت استفاده از دخانیات: استفاده از دخانیات در فرودگاه هند ممنوع است.

کنترل امنیتی: نشان دادن مدارک هویتی مانند پاسپورت، کارت شناسایی ملی و سایر مدارک هویتی الزامی است.

رعایت مقررات حمل و نقل: تمامی مسافران باید مقررات حمل و نقل را در هنگام ورود و خروج از فرودگاه رعایت کرده و به مقدار مشخص شده توسط فرودگاه بار داشته باشند.


آدرس و شماره تلفن سفارت هند در ایران

آدرس سفارت هند در تهران: خيابان شهيد بهشتي، خيابان ميرعماد، خيابان نهم، پلاک 22 

شماره تلفن سفارت هند در تهران: 02188755105 


اخذ ویزای هند ساده و سریع با توریک!

هند یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان است که سالانه بسیاری از مردم با هدف گردشگری، تحصیل و یا تجارت برای اخذ ویزای هند اقدام می‌کنند. دریافت انواع ویزای هند با همراهی تیم توریک در تمامی مراحل، به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن به ثمر می‌رسد. شما می‌توانید برای دریافت ویزای توریستی هند، جمع‌آوری اطلاعات درباره قوانین هر کشور، اخذ ویزای سریلانکا، گرفتن ویزای چین و ویزای توریستی هر کشوری از توریک کمک گرفته و به بهترین نحو سفر خود را به هر نقطه از جهان تجربه کنید.


سوالات متداول ویزای هند