hamburger menu
   
  

خدمات ارائه شده در مسیر؛


ویزای تجاری 30 روزه عادی یک بار ورود

ویزای تجاری 30 روزه عادی یک بار ورود (بدون دعوتنامه)

ویزای تجاری 30 روزه عادی یک بار ورود

113,300,000 ریال

ویزای تجاری 30 روزه عادی یک بار ورود (بدون دعوتنامه)

180,250,000 ریال

مدت زمان صدور 7-5 روز کاری

مدت زمان اعتبار ویزا90 روز

مدت زمان اقامت30 روز

نوع ویزاعادی

مدارک لازم

1

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

2

2 قطعه عکس پرسنلی جدید 4*6 با پس زمینه سفید

3

حضور مسافر جهت انگشت نگاری الزامی است

4

رزرو بلیط رفت و برگشت طبق برنامه سفر

5

دعوتنامه تجاری توسط شرکت چینی و به زبان چینی طبق برنامه سفر

6

لایسنس شرکت چینی مرتبط با دعوتنامه

7

تکمیل فرم پرسشنامه فردی

8

تمکن مالی حداقل 350 میلیون تومان (معادل 8000$)

توضیحات

بر اساس تاریخ وقت دهی سفارت برای انگشت‌نگاری است

سوالی دارید؟ همین حالا تماس بگیرید. توریک منتظر شنیدن صدای شماست.

ما با شما تماس می‌گیریم

چگونه سفارشم رو ثبت کنم

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ثبت اطلاعات

اطلاعات خود (نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت) را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای اینکه بتوانید وارد مرحله بعد شوید شماره تلفن خود را ثبت و کد چهار رقمی که برایتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

تعیین زمان و آدرس

مدارک لازم را بسته بندی کنید، و آدرس و زمان تحویل را انتخاب کنید تا کارپرداز توریک جهت دریافت مدارک به شما مراجعه کند.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ثبت نهایی

هزینه را پرداخت کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.

ویزای چین

همه چیز درباره ویزای چین...

00:00

در مورد

ویزای چین

بیشتر بدانید ...
 • فهرست مطالب
 • ویزای چین
 • انواع ویزای چین
 • اخذ ویزای توریستی چین
 • اخذ ویزای تجاری چین
 • قیمت ویزای چین
 • تمکن مالی ویزای چین
 • نکات ضروری ویزای چین
 • تمدید ویزای چین
 • ریجکت ویزای چین
 • اخد ویزای چین با توریک!

آخرین بروزرسانی : ۶ آذر ۱۴۰۲

ویزای چین
انواع ویزای چین
اخذ ویزای توریستی چین
اخذ ویزای تجاری چین
قیمت ویزای چین
تمکن مالی ویزای چین
نکات ضروری ویزای چین
تمدید ویزای چین
ریجکت ویزای چین
اخد ویزای چین با توریک!

همه چیز درباره ویزای چین ...

ایرانیان از قدیم با کشور چین مراوده تجاری داشته‌اند و به همین دلیل هم رفت و آمد زیادی بین این دو کشور وجود داشته و دارد. درحال حاضر به دلیل وضعیت سیاسی و اقتصادی ایران، صدور ویزای چین و سفر به آن هم مانند دیگر کشورها سخت‌تر از قبل شده است. برای اینکه به این کشور سفر کنید؛ نیاز به اخذ ویزای چین دارید. تیم توریک در کنار شما خواهد بود تا بتوانید از بهترین و راحت‌ترین روش، این ویزا را دریافت کنید. برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری درباره فرایند اخذ این ویزا به دست آورید، پادکست ما را در این زمینه گوش دهید.

اخذ ویزای چین

چین هم جاذبه‌های گردشگری فراوان دارد و هم مراودات تجاری فراوان با کشورهای مختلف دنیا و به همین دلیل هم طبیعی است مقصد سفر افراد زیادی در طول سال باشد. در دوران کرونا این کشور تا مدتی برای متقاضیان ورود به کشورش ویزا صادر نمی‌کرد. پس از آن مسیر اخذ ویزای تجاریش را باز گذاشت تا بار دیگر تاجران کشورهای مختلف بتوانند در نمایشگاه تجاری گوانجو شرکت کنند.

درحال حاضر هم امکان اخذ ویزای توریستی چین فراهم شده است اما از آنجایی که ایرانیان بیشتر برای تجارت به این کشور سفر می‌کنند، فرایند دریافت ویزای چین از نوع توریستی، خصوصا برای کسانی که برای چندین بار می‌خواهند این ویزا را بگیرند، سخت شده و ممکن است ریجکت شود. درصورتی که زیاد به این کشور سفر می‌کنید بهتر است برای اخذ ویزای تجاری چین اقدام نمایید. شما می‌توانید ویزای تجاری یا توریستی خود را به صورت آنلاین از بالای همین صفحه دریافت نمایید.


انواع ویزای چین

ویزای چین را می‌توان براساس هدف سفر به انواع مختلفی تقسیم کرد که این انواع به شرح زیر هستند:

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی چین، همانطورکه از نامش پیداست برای کسانی صادر می‌شود که از یکی از دانشگاه‌های این کشور برای اخذ لیسانس، فوق لیسانس و... پذیرش گرفته باشند. حتی برای دوره کارآموزی هم به مدت شش ماه این ویزا برایتان صادر خواهد شد.

ویزای کار

ویزای کاری چین، برای آن دسته از شهروندان خارجی صادر می‌شود که برای کارهای تجاری یا مبادلات دانشگاهی به این کشور سفر می‌کنند. در این ویزا اعضای خانواده فرد هم می‌توانند ویزا بگیرند.

ویزای ترانزیت

نوع دیگر ویزایی که برای متقاضیان ورود به چین صادر می‌شود؛ ویزای ترانزیت است. این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که در مسیر خود به کشور سوم، باید از چین عبور کنند و لازم است بیشتر از 24 ساعت در فرودگاه چین بمانند.

ویزای توریستی 

از آنجایی که کشور چین جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد، ویزای توریستی آن هم پر تقاضاست. اما همانطورکه گفته شد، با توجه به این که اکثر ایرانیان برای فعالیت‌های تجاری به کشور چین سفر می‎‌کنند، سفارت چین معمولا درخواست‌های ویزای توریستی را ریجکت می‌کند. بنابراین بهتر است برای سفر به این کشور درخواست ویزای تجاری چین دهید.


ویزای تجاری

ویزای تجاری یکی از پر تقاضاترین ویزاهای این کشور است که در قسمت بعد به طور کامل به بررسی آن می‌پردازیم.


اخذ ویزای توریستی چین

کسانی که قصد سفر توریستی به چین را دارند یا می‌خواهند در یک نمایشگاه شرکت کنند و یا اقوامشان را ببینند؛ می‌توانند به صورت آنلاین از توریک ویزای توریستی 30 روزه عادی دریافت نمایند. برای اخذ این ویزا 35 تا 45 روز زمان نیاز است و 90 روز هم اعتبار دارد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی چین

مدارک ویزای چین از نوع توریستی را در بالای همین صفحه می‌توانید ببینید. اما برای تاکید بیشتر بیایید این مدارک را مرور کنیم. مدارک لازم برای ویزای چین عبارتند از:

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار: ویزایی که در مدارک خود ارائه می‌دهید باید از زمان اخذ ویزا حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد.

بیمه‌نامه مسافرتی: این بیمه باید حداقل پوشش 50.000 یورویی داشته باشد.

تمکن مالی: هر نفر باید حداقل 8000 دلار تمکن داشته باشد. 

ویزای توریستی چین چند روزه است و چقدر اعتبار دارد؟

ویزای توریستی چین نیز 90 روز اعتبار دارد. زمانی که ویزای توریستی خود را دریافت می‌کنید، 30 روز فرصت دارید از آن استفاده نمایید. هر زمان از این 30 روز که وارد خاک این کشور شوید، می‌توانید 90 روز در این خاک بمانید.


نکته: درحال حاضر چین ویزای توریستی صادر نمی‌کند و فقط ویزای تجاری چین صادر می‌شود.


اخذ ویزای تجاری چین

اقتصاد رو به رشد چین بسیار پویاست و توانسته تجار زیادی را از سراسر جهان جذب خود کند. در دهه‌های اخیر صادرات در این کشور به قدری رشد کرده که توانسته بخشی از بازار جهانی را مصادره کند. بنابراین ویزای تجاری چین، متقاضیان زیادی سرتاسر دنیا دارد.

ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. برای سفر تجاری به چین، داشتن دعوت‌نامه ضروری است. اگر خودتان دعوت‌نامه نداشته باشید تیم توریک می‌تواند آن را برایتان فراهم کند. اما اگر خودتان می‌توانید دعوت‌نامه تهیه کنید، این هزینه از قیمت کلی ویزای تجاری چین کم خواهد شد.


نکته مهمی که باید درباره شرایط اخذ ویزای تجاری چین بدانید این است که برای اخذ این ویزا حضور شما در سفارت برای انجام انگشت‌نگاری الزامی است. به جز این مورد، بقیه موارد را می‌توانید از طریق وبسایت توریک به صورت آنلاین انجام دهید. در حال حاضر روزهای دوشنبه و چهارشنبه می‌توان وارد سفارت چین شد.  شرایط ویزای چین به این صورت است که ما برای شما وقت سفارت چین را می‌گیریم و پس از ورود به سفارت و انجام انگشت نگاری، حدود یک هفته بعد ویزای شما حاضر است.

مدارک لازم برای ویزای تجاری چین

لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری چین را در بالای همین صفحه می‌توانید ببینید. اما برای تاکید بیشتر بیایید این مدارک را مرور کنیم. مدارک لازم برای ویزای چین عبارتند از:

2 عکس پرسونلی 6*4 با پس زمینه سفید

دعوت‌نامه دولتی: برای اخذ ویزای چین حتما باید دعوتنامه داشته باشید که در صورت نداشتن این دعوتنامه ما می‌توانیم آن را برایتان تهیه کنیم.

بیمه نامه مسافرتی که باید 30 هزار یورو  و همچنین ویروش کرونا را پوشش دهد.

تمکن مالی حداقل 350 میلیون تومان (معادل 8000$)

ویزای تجاری چین چند روزه است و چقدر اعتبار دارد؟

به‌طور کلی ویزای تجاری چین 90 روز اعتبار دارد. یعنی شما از زمان که این ویزا را دریافت کردید تا 90 روز بعد، می‌توانید وارد خاک چین شوید و هر زمان که وارد شدید اجازه خواهید داشت 30 روز در چین بمانید.

منظور از ویزای چین فوری گرفتن وقت سفارت شما در زمانی کوتاه‌تر از زمان عادی است. وقت فوری فقط برای گرفتن وقت سفارت چین است و ربطی به فرایند اخذ ویزا ندارد. 


قیمت ویزای چین

قیمت ویزای تجاری چین و قیمت ویزای توریستی چین در بالای همین صفحه به صورت روزانه به روزرسانی می‌شود. دلیل این به روزرسانی را باید در بی‌ثباتی قیمت ارز جستجو کرد. همچنین هزینه این ویزا با توجه به نیاز یا عدم نیاز متقاضی به دعوت‌نامه تغییر می‌کند. یعنی اگر خودتان دعوت‌نامه داشته باشید هزینه ویزای چین ارزان‌تر از وقتی تمام می‌شود که ما برایتان دعوت‌نامه می‌گیریم. 


تمکن مالی ویزای چین چقدر است؟

میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تجاری و توریستی چین در بالای همین صفحه ذکر شده است. برای ویزای تجاری لازم است بیشتر از 120 میلیون تومان در حساب خود داشته باشید. برای اخذ ویزای توریستی این کشور هم حدود 8 هزار دلار برای هر نفر لازم است.


نکات ضروری درباره ویزای چین

نکات ضروری و قوانین جدید ویزای چین به شرح زیر است:

فرایند صدور ویزای تجاری چین ممکن است زمان‌بر باشد. بنابراین اگر قصد شرکت در نمایشگاه خاصی را دارید، حداقل دو ماه زودتر برای گرفتن ویزای خود اقدام کنید.

ویزای توریستی گروهی چین حداقل برای 5 نفر صادر می‌شود. در این ویزا تاریخ ورود و خروج حتما باید با تاریخ بلیط رفت و برگشت تطابق داشته باشد.

در طول سفرتان بهتر است 5 تا 20 هزار یوان همراه خود داشته باشید.

نحوه گرفتن عکس مناسب برای ویزا

عکس پرسنلی برای ویزای توریستی یا تجاری چین باید دو عکس جدید 4*6 با پس‌زمینه سفید (حداکثر سه ماه پیش گرفته باشید) باشد. لازم نیست عکس خود را حتما در عکاسی بگیرید بلکه حتی می‌توانید کنار یک دیوار سفید بیاستید و با تلفن همراهتان عکس مناسب بگیرید. توجه داشته باشید که در عکس نباید مواردی مثل اکسسوری، عینک و مویی که صورت را می‌پوشاند، وجود داشته باشد.


عکس مناسب ویزای چین
عکس مناسب ویزای چین

تمدید ویزای چین

برای تمدید ویزای توریستی چین معمولا یک بازه زمانی 30 روزه در نظر گرفته می‌شود. مدت زمان تمدید نباید از مدت زمان اعتبار ویزای اصلی بیشتر باشد. شما می‌توانید این تمدید را در خاک چین، با مراجعه به یک اداره محلی ورود و خروج، انجام دهید.

اگر بعد از اتمام ویزای چین در این کشور بمانیم چه می‌شود؟

در صورتی که پس از اتمام زمان اعتبار ویزایتان در خاک این کشور بمانید و برای تمدید اقدام نکنید، حتما جریمه خواهید شد و شاید از خاک چین اخراج شوید و حتی اجازه ورود دوباره نگیرید.


دلایل ریجکت شدن ویزای چین

یکی از رایج‌ترین احتمالات ریجکت شدن ویزای چین، ناقص بودن فرم درخواست ویزاست. از دیگر دلایل ریجکتی می‌توان به عدم تمکن مالی، نقض قوانین ویزا در سفر قبلی، مدارک نادرست، سوابق کیفری و... اشاره کرد.

چه مدت بعد از رد درخواست ویزای چین می‌توانیم دوباره اقدام به اخذ آن نماییم؟

به محض ریجکت شدن می‌توانید نواقص پرونده خود را رفع کرده و دوباره برای اخذ ویزا اقدام کنید.

در صورت ریجکت شدن ویزای چین، هزینه آن برمی‌گردد؟

متأسفانه در صورت ریجکت شدن ویزای چین هیچگونه هزینه‌ای به شما برنخواهد گشت. به این دلیل مبلغی استرداد نمی‌شود که اداره مهاجرت چین برای بررسی و صدور ویزای شما، هزینه ویزا را در ابتدا دریافت می‌کند و پس از آن به بررسی و صدور ویزا خواهد پرداخت.


اخد ویزای چین در سریع‌ترین زمان با توریک!

تیم توریک در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما ویزای تجاری چین دریافت کند. گرفتن ویزای چین برای ایرانیان، با توریک آسان است. فقط کافی است وارد سایت شوید و مدارکتان را وارد کنید و طی کردن این مسیر سخت را به ما بسپارید. ما در توریک در زمینه انواع ویزای کشورهای مختلف مانند ویزای امارات، ویزای ژاپن، ویزای شنگن، ویزای هند و... و وقت سفارت و پیکاپ ویزا به صورت آنلاین فعالیت داریم و کارشناسانمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی خواهند کرد.


سوالات متداول ویزای چین