hamburger menu

پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا کلمه‌ای آشنا برای دوست‌داران واقعی سفر به کشور‌های خارجی است. پیکاپ در لغت به معنای تحویل گرفتن و یا برداشتن یک چیز خاص است. اما معنا و مفهوم این کلمه که شما در گردشگری با آن سروکار دارید، چیز دیگری است. می‌دانیم که برای ورود به اکثر کشورها نیاز به ویزا داریم. جهت دریافت ویزا برخی از کشورها باید به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید. اگر می‌خواهید بدون دردسر ویزای کشور‌هایی مثل انگلیس کانادا و آمریکا را دریافت کنید، توریک برای شما پیشنهاد ویژه‌ای دارد! همراه ما باشید.

پیکاپ پاسپورت (پیکاپ ویزا)

کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس و کانادا به خاطر روابط سیاسی که بین آن‌ها و ایران برقرار است، هیچ‌گونه سفارت‌خانه در کشور ما ندارند. با توجه به این موضوع، هموطنانی که تصمیم دارند به این کشور‌ها سفر کنند با مشکلاتی مواجه می‌شوند. اما نگران نباشید! این به این معنا نیست که شما نمی‌توانید به کشور‌های گفته‌شده سفر کنید. برای این کار باید به یکی از کشور‌هایی که در آن‌ها سفارت کشور‌های مورد نظر وجود دارد رفته و بعد از گرفتن وقت سفارت از آن‌جا برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

حالا که تا اینجا همراه توریک بودید، می‌دانید که برای دریافت ویزای برخی از کشور‌ها نیازمند پیکاپ ویزا هستید. یعنی باید به کشور‌های واسط سفر کنید. اما باید این را هم بدانید که این کار هزینه‌های سفر شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. علاوه بر آن وقت زیادی از شما می‌گیرد. برای خلاصی از دردسر‌های این کار یک راه وجود دارد. آن هم پیکاپ پاسپورت است. اما سوال اینجاست که پیکاپ پاسپورت چیست؟ بعد از مراجعه به سفارت کشور مورد نظر , گاها پاسپورت شما باید در سفارتخانه بماند تا جواب ویزا را بعد از چند روز یا هفته دریافت کنید.توی این مدت بهتره به ایران برگردید تا نتیجه ویزا حاضر بشید و گرفتن پاسپورت‌تون رو بسپارید به یک آژانس متخصص در این زمینه . به این کار شما در صنعت گردشگری، پیکاپ پاسپورت گفته می‌شود.

پیکاپ ویزا از چه کشورهایی انجام می‌شود؟

در حال حاضر کانادا، انگلیس و آمریکا، کشور‌هایی هستند که در ایران سفارت‌خانه ندارند. بنابراین پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزای انگلیس از شهرهای استانبول و آنکارا در کشور‌ ترکیه امکان‌پذیر است. فرایند پیکاپ پاسپورت آمریکا را می‌توانید از شهر دبی در امارات، مسقط در عمان و استانبول و آنکارا در ترکیه انجام دهید. همچنین پیکاپ ویزای کانادا نیز در کشورهای ترکیه و امارات قابل انجام است.

هزینه پیکاپ ویزا

هزینه پیکاپ ویزا به عواملی بستگی دارد که می‌تواند با توجه به وجود و یا عدم وجود این عوامل، تا حد زیادی متفاوت باشد. یکی از عواملی که در هزینه پیکاپ ویزا تاثیرگذار است، این است که شما از کدام کشور برای اخذ ویزای کشور مد نظرتان اقدام کنید. مثلا اگر از از کشور ترکیه این کار را انجام دهید هزینه‌های کم‌تری خواهید پرداخت. چرا که سفر به کشور ترکیه برای ایرانیان نیازی به پاسپورت ندارد. در حالی که پیکاپ ویزا از دبی، هزینه‌های اضافی مثل ویزای دبی و مخارج مربوط به مسافت بیشتر را برای شما می‌تراشد. بنابراین پیکاپ ویزای انگلیس از استانبول برای شما ارزان‌تر خواهد بود. هرچند کشور انگلیس تنها امکان پیکاپ ویزا برای ایرانیان از ترکیه را دارد.

عامل مهم دیگر که قبلا هم به آن اشاره داشتیم، پیکاپ پاسپورت یا سپردن نمایندگی پاسپورت به فرد مورد اعتماد است. یعنی اگر پیکاپ ویزای خود را به فرد دیگری بسپارید، صرفه‌جویی قابل توجهی در وقت و هزینه خود خواهید داشت.

پیکاپ ویزا و پاسپورت در سریع‌ترین زمان با توریک!

توریک با سابقه بالا در زمینه گردشگری در خدمت شماست. شما می‌توانید پیکاپ ویزای خود برای هرکدام از کشور‌های آمریکا، کانادا و انگلیس را به توریک بسپارید و در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای کشور مورد علاقه خودتان را بدون دردسر و مشکلات احتمالی، دریافت کنید.